Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

    Колеги я кажете за боди лифт 3 см. ще ми е нужно ли да удължавам някои работи.
    Бялото BUZUKI 1.6 8в
    0899368772 ;) 0897229322

    Коментар


    • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Досега бях с 25мм допълнителни гумени тампони,които се примачкват и реалният лифт е15-20мм.Това направихме най-напред.После подложки на тампоните в пружините и сега кво,пак бодилифт "Иван Тодоров" 5см.При 20-30мм бодилифт може и да не се налага да удължаваш някои работи,но най напред хубаво преценете какъв тунинг ще има автомобила занапред!!!
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

        [QUOTE=antiroad;918162]Досега бях с 25мм допълнителни гумени тампони,които се примачкват и реалният лифт е15-20мм.

        Аз имам парче гума от гребло на снегорин много е твърда и няма да се мачка иначе съм го мислил с тампони но гледам че много са меки и се мачкат оригиналните са се смачкали наполовина.Би ли ми казал колко са всички тампони и ако може размери за да ги подготвя предварително а не да свалям и тогава да ги правя че става дълга и широка.Бозукито не се спира и трябва да се направи за минимално време.Успех в твойта преработка.
        Бялото BUZUKI 1.6 8в
        0899368772 ;) 0897229322

        Коментар


        • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

          8бр
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

            И аз ги преброих 8 ама пак да съм сигурен.Мерси колега като остане време ще има и снимки.
            Бялото BUZUKI 1.6 8в
            0899368772 ;) 0897229322

            Коментар


            • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Отказах се от полиамида и ще ми правят пресформа за тампони.Поръчал съм 2 комплекта,който има интерес мога да му поръчам и гайки и болтове за отпред!!!Говорим за бодилифт 50мм.
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Все пропускам да се отбележа в тази тема.Доста неща по окачването ми бяха позаминали и се реших да се пробвам с Калмини 2".Голям кеф-голяма радост.За монтажа е писано вече,така че го прескачам.Останах очарован от здравината на масивните носачи,амортисьорите са по-твърди и с по-дебели стержени от оригиналните.Но пружините са зле и веднага бяха подменени с правилните(вартбургови).Снимката е на калмини пружина ,а Витарата е празна.Може би на къса база ще са по добре (ако някой колега иска може да ги пробва).Монтирах и кормилен демпфер пак на Калмини-ефекта се усети веднага.Абе по добре си е с него дори и на шосето.
                Последва и монтаж на шнорхел.Да след като колеги(Ванката и Добри)ме притиснаха на маса се наложи да правим и прослувутия Сафари шнорхел.Е техните са вече факт и тогава дойде и моя ред.Изработен от стъклопласт и усилен на по-рисковите места.Експериментирах с посоката на шнорхела и не усетих някаква разлика,но излеза ли от пътя задължително човката назад.Повече впечатления от родния шнорхел за витара очаквам да споделят Ванката и Добри.
                Прикачени файлове
                0888 364 731

                Коментар


                • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Привет!
                  Чичо Петьо ти нали щеше да правиш за двулитровите Витари шнорхел...ами хайде бе...ша черпя...пък и не само аз...я колко хора има с такива Витари...
                  Иначе тези дето си ги направил са направо чудесни...лятото на Приморско ми останаха патлаците в тях...
                  Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                  .................................................................................................
                  Е. Абу

                  Коментар


                  • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Виж дали не можеш да прекараш маркуч или тръба от филтърната кутия до левия калник.Ако стане имам от тези на снмките.Ако ли не ще правим специално за 2 литров мотор.Аз и за Самурай щях да правя,ама все не остава време.Иначе сега съм се надъхал за такива пясчни пътеки(оранжевите).Ако се получат както трябва ,ще се похваля веднага.
                    Прикачени файлове
                    0888 364 731

                    Коментар


                    • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Първоначално публикуван от B58 Преглед на мнение
                      Виж дали не можеш да прекараш маркуч или тръба от филтърната кутия до левия калник.Ако стане имам от тези на снмките.Ако ли не ще правим специално за 2 литров мотор.Аз и за Самурай щях да правя,ама все не остава време.Иначе сега съм се надъхал за такива пясчни пътеки(оранжевите).Ако се получат както трябва ,ще се похваля веднага.
                      колега интересува ме стават ли за Гранд витара '02 2.0 HDI и разбира се каквч им е цената и какъв е минималния вътрешен диаметър на самия шнорхел.Мерси предварително

                      Коментар


                      • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Аз пък си "овеждих" витарата !!!

                        Първо си намерих някакви уплатнения - гумени - 4 бр !



                        после извадих видийте и бормашината



                        свлих гумите една по една



                        резнах гуменото уплатнение



                        и сътворих това :












                        Ако на някой му хареса ,мога да опитам да разбера от какво са уплатненията и евентуално колко струват !!!
                        Последно редактирано от karata_z; 16-11-09, 19:34.
                        Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
                        костeнурков спринт.... и в гората !!!!

                        Коментар


                        • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Действай !
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            Как ви дава сърце да дупчите веждите
                            И без това едвам устискват на ръждата, а сега и с тези рапидки...
                            Иначе добре стоят.

                            Коментар


                            • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Привет!
                              Авер ми чичо Петьо от Бургас продава вежди...които стоят супер...
                              Чичо Петьо=В58...
                              Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                              .................................................................................................
                              Е. Абу

                              Коментар


                              • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Монтирал съм гумени уширители/на колегата от Ямбол/ на калниците и ще ви ги покажа как изглеждат на Витарата,но се забавих с бодилифта.
                                0887/400121 Антон Донев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X