Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих днес за любимата "Витара"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

    @nikman
    Сигурен ли си че 33мм. височина на подложката на бъмпстопа е достатъчна за да не удря амортисьор 60см.? Защото имам други наблюдения. Друг е въпроса, че за да се свие Вартбургова пружина до такава степен ще трябва бая зор.

    Коментар


    • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

      Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
      @nikman
      Сигурен ли си че 33мм. височина на подложката на бъмпстопа е достатъчна за да не удря амортисьор 60см.? Защото имам други наблюдения. Друг е въпроса, че за да се свие Вартбургова пружина до такава степен ще трябва бая зор.
      Аз подложката е сложих поради друга причина,но върши идеална работа и за амортисьора-пробвах го.Сложих е за да не ми опира гумата в пластмасовата раздувка.Прилагам снимки от теста.С оригиналните пружини съм все още (Пружината се "отлепя" заплашително,но няма вероятност да изпадне )
      Прикачени файлове
      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

      Коментар


      • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

        Ясно. Аз правих теста без пружина. Повдигнах моста с крик и свих максимално амортисьора, при което разстоянието м-у гумения тампон и опрата на моста е около 50 мм. Вярно че съм с други амортисьори,но пяк са дори с 3см. по-къси в разпънато състояние и затова ме очуди тази разлика.
        Като гледам направо си за нови пружини

        Коментар


        • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

          Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
          колега, какъв размер са тръбите за броните
          Тръбите са с d 42мм,спокойно можеш да ги направиш и от 50мм.Повече според мен е излишно,защото самото шаси не е достатъчно от дебела ламарина.Другите размери ми е трудно да ти ги дам ,защото бронята е доработка на стария ми ролбар и са напасвани по него.Все пак ,ако искаш някои конкретни размери ,ще ги премеря и пиша!
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

            Колеги ,налага се да си направя по-голям бодилифт,че ми опират гумите в калниците.Витарата е дълга база и отзад няма как да се реже.В момента имам 2,5 см доп. подложки м/у рамата и купето,но не са достатъчни.При определено положение гумите опират в калниците,като на снимките/които са стари/ съм с гуми 235/75/15,а сега съм с 31/10,5/15.Този път мисля да си направя бодилифта лично и като начало огледах положението отдолу под колата.Забелязах,че тампоните май са нанизани на шпилки,а не на болтове/отгоре под мокета не видях глави/.При това положение шпилките ще дойдат къси и ще се правят специални гайки.Прав ли съм ,защото направих огледа набързо?Дайте снимки,ако имате!!!
            Прикачени файлове
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              Колеги ,налага се да си направя по-голям бодилифт,че ми опират гумите в калниците.Витарата е дълга база и отзад няма как да се реже.В момента имам 2,5 см доп. подложки м/у рамата и купето,но не са достатъчни.При определено положение гумите опират в калниците,като на снимките/които са стари/ съм с гуми 235/75/15,а сега съм с 31/10,5/15.Този път мисля да си направя бодилифта лично и като начало огледах положението отдолу под колата.Забелязах,че тампоните май са нанизани на шпилки,а не на болтове/отгоре под мокета не видях глави/.При това положение шпилките ще дойдат къси и ще се правят специални гайки.Прав ли съм ,защото направих огледа набързо?Дайте снимки,ако имате!!!
              Ами така ще е, като правите половинчати неща
              Препоръчвам Боди Лифт в стил "Иван Тодоров" Тампони 5 см. а гайките са малко странни.Представи си един болт, който се разпробива центално и отвътре се нарязва резба с размера като на шпилките на купето.Болта се взема по-дебел за да може след като се разстърже външната резба да ти дойде размера.
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                Точно ти очаквах да ми отговориш!За такъв тип гайки ли говорим,само,че евентуално по дълги и без конуса отпред?Дай,ако обичаш някоя снимка,да си направя и аз бодилифт"Иван Тодоров"P.S.Припомни ми освен кормилният прът и скоростният лост друго трябваше ли да се корегира?
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от antiroad; 08-11-09, 21:01.
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                  Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                  Точно ти очаквах да ми отговориш!За такъв тип гайки ли говорим,само,че евентуално по дълги и без конуса отпред?Дай,ако обичаш някоя снимка,да си направя и аз бодилифт"Иван Тодоров"P.S.Припомни ми освен кормилният прът и скоростният лост друго трябваше ли да се корегира?
                  Утре ще развия една гайка и ще ти я снимам.Като започнеш да монтираш тампоните, освободи кормилния прът, откачи маркуча от гърловината на резервоара, лостовете на раздатката и скоростите (леко се цепват, огъват се и пак се заварят, за да може да ползваш пак гумените маншони, иначе опират).Ще ти трябват 6 гайки и два дълги болта, които са най-отпред под фаровете.

                  ПС
                  Пазиш ли ми мерц. джанти ?
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                    Само ми снимай гайките,тампоните и как си заварил лостовете,не си играй да развиваш!Но пък от друга страна добре ще е за всички,които не са наясно да я видят какво представлява.За джантите не съм забравил,но не съм имал път към Бургас!
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                      Само ми снимай гайките,тампоните и как си заварил лостовете,не си играй да развиваш!Но пък от друга страна добре ще е за всички,които не са наясно да я видят какво представлява.За джантите не съм забравил,но не съм имал път към Бургас!
                      OK. ама без да я развия гайката няма как да я видиш
                      Лостовете и да ги снимам няма как да взема размер на огъването.Примерно скоростния лост го огъвам толкова колкото като включа на 5-та почти да опира в барчето отпред.На раздатката пак е на магия
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                        Значи ще ги корегираме "на око" ,след като местим предавките!Като направя по-детайлен оглед,ще имам и по-добра преценка за нещата.Сигурно ще имам и други въпроси.
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                          Значи ще ги корегираме "на око" ,след като местим предавките!Като направя по-детайлен оглед,ще имам и по-добра преценка за нещата.Сигурно ще имам и други въпроси.
                          Ако нещо ти излезе в движение, завърти един телефон
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                            И друго много важно нещо е да мериш дали ти се отваря пепелника(ако си пушач) ,при мен на 1-ва и 3-а е проблем-лоста го затваря.
                            Сега сериозно ,доколкото си спомням ето какво преправих за и след боди лифта-лоста на скорости и раздатка(Ванката е писал как),подложих на тръбата м/у въздушен филтър и инжекция 2 гайки за да и променят малко ъгъла,при монтажа разкачих онова казанче м/у ДВГ и радиатора в ляво(мисля ,че е за бензинови пари),то опираше само при повдигането.Кормилният прът е споменат и той-разхлабваш от шлиците издърпваш и пак стягаш.Преглед на всички маркучета на отдушниците.Преправяне и повдигане на захватите на броните.Мисля ,че разкачах и предните спирачни маркучета от скобите.
                            Абе с две думи огледай детайли м/у купе и рама.
                            0888 364 731

                            Коментар


                            • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                              Днес влязах в голям филм със смяната на радиаторчето на парното, голяям секс докато се стигне до него Освен това категорично ви заявявам че тръбите на малкото радиаторче са различни на нормалната Витара и Англичанките.Наложи се да отпоя тръбичките на моя радиатор и да ги прехвърля на новото радиаторче.Използвах момента да сменя и антифриза, и утре ще се види дали всичко по охладителната система е ок.От цялата галимация по тези неща забравих да сваля и снимам гайката за боди-лифта.Дано утре не се разсея
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • До: Какво направих днес за любимата "Витара"

                                Днес поръчвам материала за подложките-500 мм полиамиден прът ф80.Вчера съм я разхвърлял и сложих за проба двете най задни подложки,направо ще ми трябва стълба да се качвам.Направил съм и една гайка за проба,ако Ваньо не снима,аз ще ви я снимам!!!
                                0887/400121 Антон Донев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X