Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Студен двигател-ниски обороти(витара)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Добре де, като не са ти решили проблем що плащаш? Вземи се донеси на Събора в Стара Загора, току виж сме я вкарали в ред
    Може ли и аз да се запиша за вкарването в ред



    П.П. Мойта и с АГУ-то ми ги върти тези номера от време на време а на бензин спря на цяло
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

    Коментар


    • От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

      Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
      Може ли и аз да се запиша за вкарването в ред



      П.П. Мойта и с АГУ-то ми ги върти тези номера от време на време а на бензин спря на цяло
      Ъъъ... какво точно значи "спря нацяло"? Всичко го има, ама не бачка или като Живко - не бачка, щото и двата му резервоара си почиват в моя гараж
      Ти поне ме знаеш къде съм, отбий се някой път като минаваш. То, не че тия дни нямам път към ваш'та махала ...
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Ъъъ... какво точно значи "спря нацяло"? Всичко го има, ама не бачка или като Живко - не бачка, щото и двата му резервоара си почиват в моя гараж
        Ти поне ме знаеш къде съм, отбий се някой път като минаваш. То, не че тия дни нямам път към ваш'та махала ...
        Има си всичко.Смених резервоара,помпата,филтъра,свещи,капачката,ултра звук на дюзата......вървя някое време и пак отказа.Ти имаш път към наща махала ама аз не се свъртам там. 0899857995 звънни все пак като идваш.
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
          ,ултра звук на дюзата......вървя някое време и пак отказа.
          При мен се получи същото след ултразвук на дюзата!...Сложих я...Колата работи добре няколко ден и от там -КРАЙ!...Почвам аз...кабели,свещи....клеми...маси...всичко!Накрая си викам,чакай да видя тази дюза-да не й се е откачила буксата!Разглобих всичко и дюзата се разпаднала!...Направо на прах беше станала!
          Отидох при тези,които ми я правиха....казаха ми,че старите дюзи се разпадали често(повреме и след ултразвука) и мойта пак много била изкарала!....Както и да е....Та идеята ми е -да провериш,да не е станала и при теб някоя такава простотия!
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            При мен се получи същото след ултразвук на дюзата!...Сложих я...Колата работи добре няколко ден и от там -КРАЙ!...Почвам аз...кабели,свещи....клеми...маси...всичко!Накрая си викам,чакай да видя тази дюза-да не й се е откачила буксата!Разглобих всичко и дюзата се разпаднала!...Направо на прах беше станала!
            Отидох при тези,които ми я правиха....казаха ми,че старите дюзи се разпадали често(повреме и след ултразвука) и мойта пак много била изкарала!....Както и да е....Та идеята ми е -да провериш,да не е станала и при теб някоя такава простотия!
            Отклоняваме се много от темата, но мисля, че е важно. А и не веднъж вече е споменавано: НЕ всички дюзи се чистят на ултразвук! Ако вътре има керамика, става наистина на сол.

            Иначе дщзата се проверява лесно - махаш алуминиевата част на въздуховода (нали за 8 клапанова си говорим?) и се пробваш да запалиш на бензин. Ако по дроселната клапа се образува тънък, но добре видим филм бензин, по-вероятно е да бачка. Ако става локвичка или видимо летят капки или направо "пикае", друга дюза. Ако няма нищо - по-скоро кабели или прецакана помпа, 'ма то това поне се мери лесно. Ако има ток на дюзата и помпата бачка и дюзата не е прецакана, остава регулатора на налягането (онова, дето излиза от него маркуча на обратния бензин) да е заял в отворено положение, макар и да не е нещо, което се случва често, да не кажа почти никога.
            Ако няма ток на дюзата, крайния транзистор на компа има навика да гори - струва около лев и се сменя за 5 минути (ваденето и слагането на компа - отделно )
            Последен и най-вероятен (освен това, което каза Емо) вариант: релето, което спира тока на дюзата е прецакано и на дюзата просто не и стига ток, но това предполагам, че всеки му идва на акъла и се проверява първо, затова не го споменах по-рано.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

              Здравейте,
              И така, и аз да попитам.
              По-рано в темата бях писал, че смукача ми не работи по някакви причини.
              Сега, покрай други профилактики и ремонти, отворих капачето му, това с 3те винтчета, отпред на тялото на моното. Топло, студено, конусчето си стои само в крайно затворено положение. Като се натисне с пръст, пружинира назад, но толкова.

              Та въпроса ми е, от тук нататък на какво? Това нещо сменяема част ли е? Как се сменя? Вижда ми се запресовано в леглото. Намира ли се като консуматив и как се нарича. Колега в друга тема го нарече "термоампула".
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

                Май никой не е задълбавал в такъв проблем.
                Това което успявам да разбера от чуждите форуми:
                Тази част е "IAC (idle air control valve)"
                Лошата новина е че: "You cannot remove the IAC as it is part of the throttle body, you can only block it up. You can buy the IAC with the bottom part of the throttle body - very expensive"
                Отчаси добра новина е, че тези от вас които все пак имат някакви високи обороти на студен двигател, могат да си ги регулират, както преценят че им харесва. Тук е описано и онагледено: http://bbs.zuwharrie.com/content/top...tml#msg1045382
                А сега на къде? Въртят ми се някои идеи за побългаряване, ама аман от самоделки

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X