Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Студен двигател-ниски обороти(витара)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Студен двигател-ниски обороти(витара)

    Здравейте колеги имам проблем не до толкова до колкото дразни.Витарата е 1.6моно 94год.няма АГУ.Сутрин когато е студен двигателя при първоначално палене не вдига оборотите,а даже и падат на 400 но не гасне.Като поработи 8-10мин.няма проблем вдига си ги на 850 и това е,какъв според вас е проблема за да не си вдига студена оборотите.Никога не е пипано по нея само са сменяни консумативи,на реални 67000км.Може би е дошло време да се пипне нещо вече.Благодаря предварително.

  • #2
    От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

    колега самика ми е същия но понякога и гасне трява да съм на педала зимата си го карам само на бензин и аз се чудя какво може да е.Като поработи 5-10 мин всичко е ок

    Коментар


    • #3
      От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

      Виж автоматичния смукач. като застанеш пред колата, се пада вляво на корпуса на моното, отпред има една кръгла капачка с 3 винта с кръстата отверка. Има и марку за вода в задния край.
      Сваляш капачката (внимателно и с подходящата къса отверка, а най-добре с накрайник и малка тресчотка, щото малко трудно се бърка с отверка). Под капачката има една страна гайка с 6 пъпки и с дупка в средата, а в дупката - един пресечен конус.
      на студен двигател, трябва да има разстояние между конуса и дупката на гайката. При топъл, конуса трябва да затваря.
      Ако стои постоянно затворено - връщаш гайката 1-2 оборота назад. Иска специален инструмент, който се прави за 2 минути с флекса и подходящо парче желязо или дебелостанна тръба.

      Ако случайно се окаже, че не е това, хвърли едно око на датчика за температурата на водата, тоя дето е за компа, не за таблото. Ак ои това не е ... абе по-добре да е това
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

        Благодаря колеги ще се поровя малко да видя какво ще стане и ще пиша.

        Коментар


        • #5
          От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

          Благодаря на колегата Tef4o оказа се че е от автомат.смукач само развих трите болтчета и почистих със спрей и за сега няма проблем.

          Коментар


          • #6
            От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

            Тази сутрин паля работи точно 30сек. на 1200оборота и пак паднаха на 300-350 оборота значи нищо не се е оправило и като подам газ изчиства ,а като работи 2 мин. вече няма проблем,съответно няма ефект от почистването на авт. смукач,ще трябва да се поровя още.Интересно е че и други хора имат подобни проблеми.Когато го отстраня ще пиша какъв е бил проблема,за сега знам че и колегата Иж-12 има същият проблем.

            Коментар


            • #7
              От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

              И аз, ама го оправих, като сложих газ

              Коментар


              • #8
                От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

                Първоначално публикуван от Dankov Преглед на мнение
                Тази сутрин паля работи точно 30сек. на 1200оборота и пак паднаха на 300-350 оборота значи нищо не се е оправило и като подам газ изчиства ,а като работи 2 мин. вече няма проблем,съответно няма ефект от почистването на авт. смукач,ще трябва да се поровя още.Интересно е че и други хора имат подобни проблеми.Когато го отстраня ще пиша какъв е бил проблема,за сега знам че и колегата Иж-12 има същият проблем.
                не знам с теб ли говорихме по телефона миналия ден, но работата не е до почистване, а до нагласяне на странната гайка, която е под капачето с трите болта. Развий я на половин оборот и виж как ще се държи.
                Друга възможност е да ти е силно омаслен байпаса (така нареченото "стъпково") и като е студен мотора, просто да не може да отвори когато и колкото трябва. Сваля се лесно, на 2 болта, почиства се без да се разглобява с бензин. То ако е зацапано си личи с просто око. Не се регулира нищо по него. Има и още една вероятност, макар и съвсем мижава, просто да е клеясал куплуга на байпаса, ама не вярвам.

                И третия вариант е да е бъзикано по ТПС и/или по стопорния болт на газта. По принцип и двете места не е добре да се бърникат за щяло и нещяло, че после процедурата по настройката им е доста тегава, а като не са си на мястото, правят разни такива белички.
                Успех!
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #9
                  От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

                  Тази сутрин забелязах че като запаля без да подавам газ и да пипам нещо индикацията на таблото за акомулатора продължава да свети на запален двигател обаче само малко газ да подам до около 2000оборота и си изгасва,но няма разлика в работата на двигателя(работи еднакво лошо).Това с индикацита на акомулатора е само при първия старт на двигателя.Дали може да има нещо общо с тресенето и спада в оборотите на студен двигател.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

                    Не

                    Коментар


                    • #11
                      От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

                      Здравей Стефане , с мен говори по телефона , но нямам време да направя ключа за "странната" гайка .

                      П.П. А това "стъпково" моторче , цилиндричния клапан за празен ход ли е или е нещо друго ...?
                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

                        Аха, тъкмо това е. Не е никакво стъпково, но така се е наложило в разговорния език.

                        @Данков: Ако лампата ти свети над 700 оборота, или си заминава нещо по генератора или имаш клеясала маса някъде.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

                          О.К. Утре ще го почистя .
                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #14
                            От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

                            И аз трябва да измисля ключ за тази странната гайка най-вероятно с 2 електрода както колегата Стефан каза,като развия половин оборот ще пиша какво е станало.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Студен двигател-ниски обороти(витара)

                              Почистих клапана ... и нищо не се промени. На ниски обороти клапана "щтрака" постоянно.
                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X