Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

    Aaa... някой да си е поглеждал разхода на гориво при скорост над 120?
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

      Да, аз, както и да я карам, гори 10л/100км, това е

      Коментар


      • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

        Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
        Да, аз, както и да я карам, гори 10л/100км, това е
        А стига бе!
        Когато карам само на бенз, до към 100 харчи 8 - 8.2. към 130 качва на 10, над 130 не съм я задържал за дълго на бензин, не знам. На газ при 140 отива към 16/100... при 9.5 на 100км/ч.

        баси, отплеснахме съвсем темата ... няма ли кой да ни натири с метлата
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Питаме от доста време, ето, че се намери кой да каже нещо сериозно.




          Хм, малко ме стряскаш с това за раздатки и дифове... ако може едно доуточнение: трошат се когато жипката се кара по състезания (или като за състезание) или просто си се трошат, независимо как караш? Може и да звучи тъпо въпроса, но за мен е важно.
          По принцип карам внимателно (до колкото и където е възможно) и горе-долу "чувам" колата. Но ако на всяко подаване на газ ще се чудя дали няма някоя полуоска да хване гората ... лошо.
          Чупенето естествено става най-много на състезания и каране в гората с приятели и много " каменица пауър " - сега му викаме хард разходки. Много голям фактор са големите и агресивни гуми и не на последно място това ,че карах без ЛСД / тогава и в Миркат не знаеха ,че се пройзвеждат такива дифове за Витара / или пълен блокаж на задния диф.,който за Витара се оказа по-скъп от Тойотския ,а за Вранглера беше без аналог. Също и лебетките бяха голям лукс защото цената им беше равна на Витарата ! Когато попадне в дупка или закантари и започва едно лашкане напред -назад с пълна газ и на удар за да изскочи - тогава идва чупенето на карета и дифове. Ако се кара " внимателно " и се слагат нови и усилени карета и чугунен диф отпред и имаш лебедка и ЛСД на задния диф и не караш на състезания тогава и с V6 2.5 156 кс. няма да се счупи !
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

            Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
            Чупенето естествено става най-много на ...
            Благодаря! Ей това е другото, което исках да знам.
            Ще има с какво да се забавлявам зимата стига да останат свободни ресурси де.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

              Колеги, тук говорите за някакви скорости, дето рано рано седя и се почесвам в изумление.Като твърдите че витарата ви вдигала с 1.6 мотор (без значение 8/16 клапана) и оффроуд гуми 150-160 км/ч, я приложете по едно клипче да я видим тази невиждана работа
              Клипа да започва с общ план на витарата, сядате вътре и тръгвате.Мястото е някаква права отсечка, без наклони и газ да видим какво се случва.То повечето си знаем какво се случва, ама може да ни изненадате.Ако нещо имате проблеми с клиповете, може да накараме старозагорската група да организира на зимната Сузуки сбирка терен за такъв тест.Топката е във вашето поле
              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
              Skype: pach_bs

              Коментар


              • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                По-съм съгласен, ако джиповете бяха със 100% оригинални части без лифтове, гуми и т.н. Като пътувахме с Трифон (trent) към вромос за срещата само на едно място карахме със 140км/ч. и то беше по надолнище. Иначе поддържаната скорост бе 120-130км/ч. Но по джипката всичко беше оригиналише!
                Една добавка: автомата ми, когато съм на кеф го карам с не повече от 110км/ч.
                Последно редактирано от Nik16; 07-09-10, 09:18. Причина: Допълване на информация
                Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                Коментар


                • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                  Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                  .....................ЛСД на задния диф и не караш на състезания тогава и с V6 2.5 156 кс. няма да се счупи !
                  Ванка, като спомена за ЛСД-то, би ли дал съвет от патило какви са предимствата и най-вече недостатъците /ако има такива/ на ЛСД-то на Витарата.
                  Влязла ми е една голяма муха в главата да слагам ЛСД и по този повод ако межеш да подскажеш какво да се гледа при купуването на второупотребно ЛСД.
                  Наистина ще бъда много задължен и няма да се размина само с една бира както беше на Трявна ама беше едно запознаване с тебе ............

                  Ако някой друг има опит с ЛСД е добре дошъл да сподели.
                  Последно редактирано от gen4; 07-09-10, 20:53. Причина: корекция
                  TG

                  Коментар


                  • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    :...............
                    баси, отплеснахме съвсем темата ... няма ли кой да ни натири с метлата
                    Е такива леки лирични отклонения са допустими от време на време
                    То като четеш една тема и ти идват понякога въпроси които най-вероятно са подробно описани в други теми, но компанията в дадената тема ти допада и според мен няма лошо да се внесел нотка на лиризъм
                    TG

                    Коментар


                    • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                      Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                      ..................Ако се кара " внимателно " .........................и не караш на състезания тогава и с V6 2.5 156 кс. няма да се счупи !
                      Не съм сигурен дали има някой от нас който да си мисли за по-мощен мотор и да няма идея за съзтезание или хард разходка.....................
                      TG

                      Коментар


                      • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0260.jpg
Прегледи:1
Размер:160.8 КБ
ID:5208100Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0256.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5208099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0255.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5208098Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0257.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5208097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0258.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5208096Ето ти снимки от една твоя ,,хард разходка,,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC_0259.jpg
Прегледи:1
Размер:159.7 КБ
ID:5208095е и моя крик помогна.Тоя баир е само за луди глави!Малко остана да се обърнеш,с Кольо инстинктивно хукнахме да те подпираме като тръгна надоло!не че щяхме да успеем дате спрем ама
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                          Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                          Колеги, тук говорите за някакви скорости, дето рано рано седя и се почесвам в изумление.Като твърдите че витарата ви вдигала с 1.6 мотор (без значение 8/16 клапана) и оффроуд гуми 150-160 км/ч, я приложете по едно клипче да я видим тази невиждана работа
                          Клипа да започва с общ план на витарата, сядате вътре и тръгвате.Мястото е някаква права отсечка, без наклони и газ да видим какво се случва.То повечето си знаем какво се случва, ама може да ни изненадате.Ако нещо имате проблеми с клиповете, може да накараме старозагорската група да организира на зимната Сузуки сбирка терен за такъв тест.Топката е във вашето поле
                          Ванка ето ти едно клипче http://vbox7.com/play:8fcdbf60
                          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                          Коментар


                          • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                            Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                            Ванка ето ти едно клипче http://vbox7.com/play:8fcdbf60
                            Спора е за стандартен витаров мотор.С турбо е ясно че може повече
                            Цецо, с тези гуми има много да буксуваш и да не качваш височинката, нямат хубаво сцепление заради грайфера, който си е чисто асфалтов.Сложи си с кобрите и мисля че ще го качиш.
                            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                            Skype: pach_bs

                            Коментар


                            • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                              Мисля ,че мотора в този случай е определящ,тъй като екстремът е сух.Ето ви един пример за никакви гуми,никакъв тунинг/даже е добре за случая,защото колкото по-висок-по-лесен за обръщане/,но як мотор!Имайте предвид ,че с нас имаше мотористи,които не само ,че не посмяха да се пробват,но и зяпаха в учудване.Естествено се иска и "дупце"
                              Около Седларево 088
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                                Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                                Ванка ето ти едно клипче http://vbox7.com/play:8fcdbf60
                                точно това клипче нищо не показва, освен движението на 2 стрелки и светещо 4 wd
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X