Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

    Колега Ник16, откъде ги купувате тези автоматични ск.кутии и какви пари струват втора ръка?
    Има ли ги по Варна и колко издържат на оффроуд?
    Знам че Ванката Попов кара автоматици и чакам и той да сподели мнение по въпроса та да видим и тази щура идея до къде ще я докарам
    TG

    Коментар


    • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

      Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
      Всички знаеме , че 1,6 8v е идиото устойчив мотор !!!
      Според мен като нищо ще носи турбо стига да не го "боостват" над 0.6-0.7
      Незнам как се държи Витара с ТУРБО но идеята не е лоша СТИГА да НЕ се прекалява
      Трябва да се запозная с Близнаците и да ме повозят и ако ми хареса минавам на
      концепцията : къса Витара 1.6 8в Турбо , автоматик с цял преден мост
      Едната от витарите е надута на 1.5 бара ,другата на 0.8 но за повече трябва дюзи и помпа това е за сега .Чакаме включване от Иван Попов
      Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
      Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

      Коментар


      • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

        Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
        Едната от витарите е надута на 1.5 бара ,другата на 0.8 но за повече трябва дюзи и помпа това е за сега .Чакаме включване от Иван Попов
        1.5 е много бе човек няма да го понесе дълго този двигател .
        Имам един куп въпроси отностно турбинирането , но мисля че е редно да се пусне нова тема и то от Близнаците
        Лудак

        Коментар


        • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

          Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
          Колега, седя и чета за турбо Витарите и нещо ми се прииска и на мен. Не знам дали е мечта или просто някаква прищявка, но ми се вижда добра идея. Въпреки че ще трябва да сменямЕ скоростните кутии, че 3 скорости са крайно недостатъчни ако има турбо. То не че сега е достатъчна, ама се търпи до 100км/ч.
          Автомата е много издържлива кутия няма значение дали е 3-степен или 4-степен
          А за скоростите............. аз с джип повече от 110км/ч невдигам !!!! имам друга кола за скорости която безпроблемнно поддържа 200-220 км/ч , макар че и нея с повече от 130-140 не си позволявам
          Лудак

          Коментар


          • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

            Първоначално публикуван от gen4 Преглед на мнение
            Колега Ник16, откъде ги купувате тези автоматични ск.кутии и какви пари струват втора ръка?
            Има ли ги по Варна и колко издържат на оффроуд?
            Знам че Ванката Попов кара автоматици и чакам и той да сподели мнение по въпроса та да видим и тази щура идея до къде ще я докарам
            За мен автоматичната кутия е много по-здрава отколкото ръчната
            И.Попов повече ще ти помогне за + и - на автомата , той ги кара от повече време
            Лудак

            Коментар


            • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

              Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
              До сега нищо не е трошила,a относно км до сега 15хил км Добре ванка защо говориш като незнаеш това че е с турбо не променя нещата.Разхода си остава същия на дълго ни падна на 10 на 100 газ а градско от 13 до 15 но почнеш ли да настъпваш е ясно че ще харчи повече то така е всяка кола и тази година можеше да дойдеме с турбото до морето,но нямахме възможност и и искам да чуя кои са тези неща които те притесняват и да обясниш какво по тозчно се чупи във твойта витара да видим дали ние сме чупили това
              Че тя моята си харчи толкова без турбо Да де, мъничко по-малко, но все пак зависи на кого колко му тежи крачето. Като вкарам педала в пода (към 145 по километраж) разхода ми отива на 16, ама то е само защото изпарителя не пуска повече.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                Първоначално публикуван от gen4 Преглед на мнение
                Колега Ник16, откъде ги купувате тези автоматични ск.кутии и какви пари струват втора ръка?
                Има ли ги по Варна и колко издържат на оффроуд?
                Знам че Ванката Попов кара автоматици и чакам и той да сподели мнение по въпроса та да видим и тази щура идея до къде ще я докарам
                Автомат на оффроуд (по-специално с двигател 8v автомат) издържа много бой. Нямам лифт или други глезотии, но не съм имал проблем освен, че на последната разходка се наложи помощ от крик чак ме е срам да го кажа

                Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                Автомата е много издържлива кутия няма значение дали е 3-степен или 4-степен
                А за скоростите............. аз с джип повече от 110км/ч невдигам !!!! имам друга кола за скорости която безпроблемнно поддържа 200-220 км/ч , макар че и нея с повече от 130-140 не си позволявам
                Знам, че е много здрав автомата, но мисълта ми беше, че ако се сложи турбо и съм с 3 степенен автомат, двигателя много ще се тормози, защото няма следваща предавка. А за издръжливост пак ще кажа, че е здрава. Всичко е хидравлика и единствено може да се развали ако няма масло (поне така си мисля, моля да не бъда жестоко критикуван )
                В интерес на истината съм замислил да си вземам V6 автомат, но това ще стане като позабогатея малко.
                Gen4 ако искаш да си купуваш автомат по-добре е да си купиш направо работеща Витара автомат. Ако купиш само кутията има вероятност да попаднеш на калпава неработеща или работеща, но проблемна. В интерес на истината не съм виждал (но може да има) да предлагат автоматик кутии. Имам познати, които работят по моргите, но шанса да намериш такава кутия е малък.

                П.П. Искам да попитам Близнаците нещо: как няма да се промени разхода на гориво (пост 143 и пост 144) Благодаря!
                Последно редактирано от Nik16; 16-09-10, 11:20. Причина: Допълване
                Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                Коментар


                • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                  Не ти е виновен автомата... с тия гуми за мъгла де се вреш?
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                    Не ти е виновен автомата... с тия гуми за мъгла де се вреш?
                    Не съм казал, че ми е виновен автомата , но просто легнах в калта колкото до гумите за мъгла .. не предполагах, че ще има кал и то пре-много. Иначе щях да ходя с кобрите. То и моя приятел (с който ходихме) не предполагаше, че ще е толкова влажно там
                    Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                    0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                    /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                    Коментар


                    • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                      Gen4 , знам къде има едеална автоматка но за цена незнам , в Събота мога да ти кажа
                      Лудак

                      Коментар


                      • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                        Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                        Gen4 , знам къде има едеална автоматка но за цена незнам , в Събота мога да ти кажа
                        Ок, ще чакам да споделиш

                        0887 266575
                        Последно редактирано от gen4; 16-09-10, 14:02. Причина: Допълване
                        TG

                        Коментар


                        • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                          Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
                          Автомат на оффроуд (по-специално с двигател 8v автомат) издържа много бой. Нямам лифт или други глезотии, но не съм имал проблем освен, че на последната разходка се наложи помощ от крик чак ме е срам да го кажа.
                          Ъм, аз със Кобрите затъвам..........


                          TG

                          Коментар


                          • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                            Първоначално публикуван от gen4 Преглед на мнение
                            Ъм, аз със Кобрите затъвам..........
                            [ATTACH=CONFIG]247707[/ATTACH]

                            Може ли да прикачиш отново снимката. Ако сложиш автомат или си купиш автоматик Витара, ще се радваш като малко дете давам 100% гаранция
                            Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                            0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                            /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                            Коментар


                            • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                              Ей го на - красавец. Че и за срамотиите нямах лебедка и ме теглиха с една Лада Нива
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15042010301.jpg
Прегледи:1
Размер:149.9 КБ
ID:5209158Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15042010304.jpg
Прегледи:2
Размер:168.4 КБ
ID:5209157
                              TG

                              Коментар


                              • От: Нямам мощност на Витарата или искам прекалено много?

                                Автоматика на 16 V е четири степенен и е японски . За да сложиш такъв ти трябва освен ск. кутия ,турбина ,маховик и цялата ел. инсталация с компа . Може да сложиш и три степенен от 8 V като при него може без ел. и комп . Кутиите трябва да са си комплект с камбаната ,маховика и турбината . Също ще ти трябва и конзолата с педалите . В общи линии доста сложна интервенция . Иначе за градско в задръстване и за горско возене са идеални и щадят всичко по трансмисията .
                                П.С. Темата беше за дв. и мощност а сега автоматици ....
                                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X