Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    И защо са ти фланците? За красота ли? Защото при тези гуми друга работа не вършат.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Първоначално публикуван от PSH Преглед на мнение
      Трябва да останат.
      Колега, за да получиш трябва да дадеш. Или режи калниците или махаш фланците - други варианти няма. Самата арка на жипа не е предназначена за много по-големи гуми. Тва е проблема на тез нашите дръгели, че за да пъхнеш 32-33инча гуми трябва да играе флекса, докато при други марки само с 1 лифт на окачването и събираш истинска гума вътре. Нямаш много опции за по-големи гуми, така, че ще трябва да прежалиш нещо. Аз на моята махнах калобраните, изрязах малко от шасито и подгънах пластмасариите с пистолет за горещ въздух.

      Успех.

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
        ...изрязах малко от шасито...
        Що само малко бе колега?!?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Що само малко бе колега?!?
          Е аре и ти ся , кво се прайш .

          Мноо ясно , че за да влезнат 31-ци се реже малко . Колегата като мине на 33-ки ше изреже повече . Горе- долу до под шифьорската седалка .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Щото малко се наложи има паразитни стъпала за крик, не играят роля в носенето на тежестта.

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              Някой дали е сменял старите си уморени пружини с нови, по каталог, и вдига ли се купето? За къса Фронтера Б става въпрос.
              Питането е породено от факта, че две пружини килен са на цената на подложките...
              Естествено отпред трябва да се поработи и с торсионите, за баланс.

              Наясно съм, че подложките дават 5-7см и това е непостижимо с фабрични пружини. Целта е по-скоро нормализиране на окачването.
              Последно редактирано от m_markovski; 27-08-18, 12:06. Причина: допълване

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Има смисъл винаги от разширяването, но както и да е. В случая, колата взе 255/70 R16.

                upload a pic



                Ако взема минусовите джанти, тогава вече ще трябва да режа.
                Последно редактирано от PSH; 04-09-18, 13:25.
                OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  Махането на стъпенките е къде къде по смислено от увеличението на ширината с 10 мм , респективно височината със 7.
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                    Махането на стъпенките е къде къде по смислено от увеличението на ширината с 10 мм , респективно височината със 7.
                    Прав си, ако махна степенките, жената няма да може да се качва и колата ще стане по-бърза и по-стабилна.
                    Шегата настрана, прав си за твоето каране и условия. Но при мен е ежедневно 6км офроуд и 22км рали с навигатор, който закъснява за работа.
                    Последно редактирано от PSH; 05-09-18, 14:40.
                    OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      Аз съм си взел дългокрака жена. Клиренса ми е важен, ама със стокови гуми.
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                        Аз съм си взел дългокрака жена. Клиренса ми е важен, ама със стокови гуми.
                        За всекидневно каране, нямам нужда от повече. Ако реша да се заигравам, по-скоро бих започнал от нулата, отколкото да разфасовам тази.
                        Разликата между старите Dunlop(летни) и новите гуми е 10км/ч. Ще видя след смяната на амортисьорите дали ще се подобри, но нямам намерение да я вдигам повече от това.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:321.jpg
Прегледи:1
Размер:249.1 КБ
ID:5797580
                        OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          С накладките си сбъркал - ако свирят да знаеш че е от тях. Бош в момента са най добре , след това са ТРВ.
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                            С накладките си сбъркал - ако свирят да знаеш че е от тях. Бош в момента са най добре , след това са ТРВ.
                            Все още не съм ги взел, но благодаря за съвета.
                            OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              С тая фактура не си си вдигнал Фронтерата, нали знаеш?
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                С тая фактура не си си вдигнал Фронтерата, нали знаеш?
                                Нещо не те разбрах или си изпуснал нишката.
                                Колата е вдигната -> https://www.offroad-bulgaria.com/sho...37#post3330437
                                Фланците са на колата.
                                От джапанки 245/70 R16, минах на 255/70 R16.
                                Калобраните изчезнаха, а сега мисля за нови. Подкалниците хлътнаха, за да не опират гумите.
                                Повдигането + новите гуми, правят колата леко нестабилна. Та...ще видим дали ще се оправи след смяна на 4-те амортисьора.
                                OPEL FRONTERA B 2.2 DTI (120 Hp)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X