Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си повдигна фронтерата

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си повдигна фронтерата

    При натягането белязах болта и броих 7 пълни оборота(от всяка страна) при което предницата се вдигна с 3см предницата. Самите болтове тръгнаха доста леко да се навиват, без усилие с 1 ръка на на тресчотката. Возията се втвърди леко, не особенно осезаемо, но задницата стана нестабилна (предполагам от новите уши). По отношение на горните предни ограничителни тампони /конусовидните/ има разстояние около 2см, но има едни вътрешни в горния носач правоъгълни, които са почти опряли. Днес-утре ще направя тестове на "подходящ" терен със снимки и ще споделя.

    Коментар


    • От: Как да си повдигна фронтерата

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26062010001.jpg
Прегледи:1
Размер:280.8 КБ
ID:5188302Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26062010004.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5188301Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26062010009.jpg
Прегледи:1
Размер:141.9 КБ
ID:5188300Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26062010013.jpg
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5188303

      Теста мина добре, ми се струва, че 920мм от пред са малко повече. На места усещах как бие ограничителния тампон на носача и предницата няма никаква артикулация. За това смятам да намаля височината на 900мм отпред. Дали ще има някакъв проблем ако отпред я оставя на 900мм, а отзад 920мм. При 920мм отзад не опира на местата където преди това помлях защитата на резервоара (сн. 3)

      Коментар


      • От: Как да си повдигна фронтерата

        Няма какво толкова да стане, свали я отпред, да увеличиш малко хода и да не бие в тампона.Моята също я оставих отзад малко по-висока, газова бутилка, багажи-да има да кляка.
        Погледни си само амортисьорите с тази вирната задница, като казваш, че ти се вижда нестабилна след лифта.

        Коментар


        • От: Как да си повдигна фронтерата

          Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
          От мен три схеми на втулки за КБ

          подложки-1ви вариант




          подложки2ри вариант





          и втулки за купето,но височината да е на 50мм.,а не 70мм.




          Схемите са свалени от форума,но ги преместих тук,за да са на едно място.
          Здравейте колеги почти е готова матрицата за подложките от вторият вариянт,много скоро ще са готови и ще ги тествате.Поздрави.
          Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
          На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
          Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

          Коментар


          • От: Как да си повдигна фронтерата

            Господ здраве да ти дава!!!
            Хайде чакаме със нетърпение,готов съм да бъда един от първите тестери!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • От: Как да си повдигна фронтерата

              И аз бих ги пробвал
              0877 83 30 90 - Жоро

              Коментар


              • От: Как да си повдигна фронтерата

                Здравейте колеги със Фронтери имам нужда от помощ за да може подложките да паснат на късата и дълга база.Та имам питане диаметъра на пружините на късата и дългата база еднакъв ли е или различен?Второ при чертеж №2 височината на подложката е общо70мм. но реално като легне в горната издутина към купето и после към пружината ми се струва,че ще се повдигне с 30мм. така ли е или се заблуждаваме със колегата Николай stroil .
                Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                Коментар


                • От: Как да си повдигна фронтерата

                  от какъв матерял ще са?
                  0877 83 30 90 - Жоро

                  Коментар


                  • От: Как да си повдигна фронтерата

                    Каучук колега аз с това се занимавам.
                    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                    Коментар


                    • От: Как да си повдигна фронтерата

                      А, като смятам вдигането е със 5 см.
                      Нямам идея дали пружините са със еднакви габарити, нека някой колега със дълга база да премери.
                      На късата база дават да са technische Daten:


                      •Dicke/Stärke 10,7 mm
                      •Ø 125 mm
                      •Höhe 383 mm

                      Това е за купешка пружина, друг е въпроса дали е еднаква със стоковата дето колата излиза от завода. Май трябва да се изтъркалям отдоло и да перна един шублер за актуално състояние!!
                      От мен това за сега!!!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • От: Как да си повдигна фронтерата

                        Аз имам офб къса база, смених задните пружини с пружини от дълга база. Пружините са едно към едно като диаметър само дължината (една витка повече) и телта е по-дебела.Джипа се повдигна с около 5см. отзад.Пружините са от модела до 98г.

                        Коментар


                        • От: Как да си повдигна фронтерата

                          Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                          Здравейте колеги със Фронтери имам нужда от помощ за да може подложките да паснат на късата и дълга база.Та имам питане диаметъра на пружините на късата и дългата база еднакъв ли е или различен?Второ при чертеж №2 височината на подложката е общо70мм. но реално като легне в горната издутина към купето и после към пружината ми се струва,че ще се повдигне с 30мм. така ли е или се заблуждаваме със колегата stroil .
                          Иво,за диаметъра явно съм се заблодил,че е 170мм.Сега го измерих и е 150мм.За резерв може да се пусне и 160мм,предполагам не е проблем.Диаметъра на навивката е 14,5мм.След като сваля пружината ще ти кажа колко е ухото от горната страна на купето.Визирам дълга база набор-97г.,да се има на предвид.Другите колеги и те ще дадат реални размери.

                          Коментар


                          • От: Как да си повдигна фронтерата

                            Абе не не знам за другите ама май ти ще ми дадеш точните размери.
                            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                            Коментар


                            • От: Как да си повдигна фронтерата

                              Втулките за пружините,които бях поръчал на колегата scorpion 1972 пристигнаха,много добре изглеждат,масивна работа.Тия дни вдигам добичето и ги турам.



                              Последно редактирано от gimax; 26-10-10, 11:50.

                              Коментар


                              • От: Как да си повдигна фронтерата

                                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                                Втулките за пружините,които бях поръчал на колегата scorpion 1972 пристигнаха,много добре изглеждат,масивна работа.Тия дни вдигам добичето и ги турам.



                                Е хубава работа, БРАВО!
                                Как така ги правите тия неща тайно, че и ние искаме така де!!!
                                Що не казахте че вече има втулки, че се приемат поръчки.
                                Кажете и какви пари струват тия гумички, Па да се пооблажат и другите циганета със пружинни Фруктери.
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X