Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

    Колеги, изпатиреля в същия като на Фронтера А.
    Маха се гредата под жабката ( тя е въздуховод и се държи на 4 болта )
    Махат се скобите между 2а и 2б
    Има 4 болта и още един отзад и нагоре
    След това с малка отверчица леко напъвате капака.
    За улеснение може и страничните въздуховоди да откачите.
    Има и 2 гайки на шпилка отзад и отгоре които държат целия изпарител, те може и да не се махат.
    При тази процедура не е лошо да се свали и вентилатора 1б и да се почисти, смаже и евентуално четки ако са за смяна.
    Работата е 1 час с всичко. Може да видите в разглобен вариант в темата ми за поставяне на климатик на А.
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

      Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
      Още малко тъпи въпроси:

      Днес я вкарахме в сервиза на един познат, за да огледаме от къде идва теча на масло (вече станаха дразнещи всекидневните петна под мотора). На първо четене тече здраво от една ламаринка, която затваря сервизния отвор за веригата, точно под обтяжната ролка. Оказа се, че не само ламаринката е крива, но и е намазана само със силикон. Сега се прави нова гарнитура и ще бъде залепена здраво. Надявам се да не тече и от гарнитурата на главата.
      Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

      Другото ми питане е за "духането" на парното. Онзи ден бях оставил джипа за по-дълго на слънце и като се качих беше чудо. Пуснах да духа на студено, но на 1 и 2 не се усещаше нищо. На 3 само бучеше, а на 4 се усещаше леко духане. Според мен на 4 трябва да ми отвее перчема, а при мен не може да се усети.
      Как е при вашите Фронетри и какви може да са причините?

      И при мен просълзи от този ламаринен капак даи малко повече информация за ремонта?
      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

      Коментар


      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

        Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
        И при мен просълзи от този ламаринен капак даи малко повече информация за ремонта?
        Не знам как е по принцип, но при мен имаше някакъв силикон вместо гарнитура. Винтовете с които е хванат са с конусовидна глава и като остана на последния, капака си се движеше, въпреки че не беше разхлабен още. След свалянето изрязахме една гарнитура, която за всеки случай беше намазана с лепило и сега нямам и капка масло под джипката.
        OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

        Коментар


        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

          Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
          Не знам как е по принцип, но при мен имаше някакъв силикон вместо гарнитура. Винтовете с които е хванат са с конусовидна глава и като остана на последния, капака си се движеше, въпреки че не беше разхлабен още. След свалянето изрязахме една гарнитура, която за всеки случай беше намазана с лепило и сега нямам и капка масло под джипката.
          А трудоемко ли е ? Какво разглобихте за да стигнете до него/ремък ролка/? За колко време направихте ремонта!И най-вече как се освобождава обтяжната ролка!Благодаря за информацията!
          Последно редактирано от herkules; 25-05-11, 16:22.
          Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

          Коментар


          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

            Сваля се ремъка и обтяжната ролка, но не мога да ти кажа как се освобождава, защото я свали един познат в сервиз. Като отидох сваляха вече капака. Всичко е за час работа с приказките.

            П.С. Сега нова изненада при мен - не иска да ми включи предното. Лампата мига постоянно като натисна бутона и нищо повече...
            OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

            Коментар


            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

              Това капаче за което говорите (пишете), трябва да е съставено от две ламарини с обща дебелина около 2 мм и уплътнява със силикон към плочата на двг.
              Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

              Коментар


              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                Сваля се ремъка и обтяжната ролка, но не мога да ти кажа как се освобождава, защото я свали един познат в сервиз. Като отидох сваляха вече капака. Всичко е за час работа с приказките.

                П.С. Сега нова изненада при мен - не иска да ми включи предното. Лампата мига постоянно като натисна бутона и нищо повече...
                Огледай къде сте забравили някое вакуум маркучле да виси. Или направо гледайте долу под шайбата на коляновия вал, докато сте сваляли/слагали ремъка се е откачило нещо.
                Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                Коментар


                • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                  Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                  Сваля се ремъка и обтяжната ролка, но не мога да ти кажа как се освобождава, защото я свали един познат в сервиз. Като отидох сваляха вече капака. Всичко е за час работа с приказките.

                  П.С. Сега нова изненада при мен - не иска да ми включи предното. Лампата мига постоянно като натисна бутона и нищо повече...

                  Да най вероятно е откачен някои вакумм маркуч!Но за всеки случай го пробваи и на место и в движение да го включиш!
                  Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                  Коментар


                  • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                    Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                    Да най вероятно е откачен някои вакумм маркуч!Но за всеки случай го пробваи и на место и в движение да го включиш!
                    Най-накрая ми остана време да я вдигна на подемник, оказа се наистина откачено маркуче. Сега няма проблем!
                    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                    Коментар


                    • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                      Поредното питане... т.е. оплакване:
                      Сипах два пъти нафта на една малка бензиностанция, която продава нафтата с 12 ст. по-малко и ми дават още 13 ст. отстъпка на името на един познат /общо 25 ст./ Първия път напълних резервоара и тръгнах за морето. Там я карах почти всеки ден и към 5-ия ден започна да пали по-трудно и като на два цилиндъра. Тръгнах си обратно и на влизане в София ми светна чек-а при което падна мощността. Докато карах към вкъщи чек-а светкаше и гаснеше, като намаляваше мощността при всяко светкане. Не направих връзка и пак отидох да заредя, като напълних пак догоре. Досега /вече 1 месец/ джипа си пали като на два цилиндъра. Като започне да пали тресе и трябва да държа на стартер да запалят всички цилиндри. При запалване излиза облак пушек - понякога бял, понякога черен. В началото като запалеше работеше на 3 цилиндъра и трябваше да “изрежа“ по някоя права, за да изчисти. После сложих добавка за почистване на дюзите и сипах 20 л. на ОМВ. Сега само пали на 2 цилиндъра, после работи нормално. Понякога при палене светка чек-а, но като дам газ дори и на място, гасне.
                      Според мен става въпрос за проблем с дюза, но не съм толкова в час, така че ще се радвам на полезни съвети.
                      OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                      Коментар


                      • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                        Първото нещо е да се смени горивният филтър понеже е най-евтино.От там нататък - ще пишеш после.
                        BMW X6

                        Коментар


                        • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                          Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                          Поредното питане... т.е. оплакване:
                          Сипах два пъти нафта на една малка бензиностанция, която продава нафтата с 12 ст. по-малко и ми дават още 13 ст. отстъпка на името на един познат /общо 25 ст./ Първия път напълних резервоара и тръгнах за морето. Там я карах почти всеки ден и към 5-ия ден започна да пали по-трудно и като на два цилиндъра. Тръгнах си обратно и на влизане в София ми светна чек-а при което падна мощността. Докато карах към вкъщи чек-а светкаше и гаснеше, като намаляваше мощността при всяко светкане. Не направих връзка и пак отидох да заредя, като напълних пак догоре. Досега /вече 1 месец/ джипа си пали като на два цилиндъра. Като започне да пали тресе и трябва да държа на стартер да запалят всички цилиндри. При запалване излиза облак пушек - понякога бял, понякога черен. В началото като запалеше работеше на 3 цилиндъра и трябваше да “изрежа“ по някоя права, за да изчисти. После сложих добавка за почистване на дюзите и сипах 20 л. на ОМВ. Сега само пали на 2 цилиндъра, после работи нормално. Понякога при палене светка чек-а, но като дам газ дори и на място, гасне.
                          Според мен става въпрос за проблем с дюза, но не съм толкова в час, така че ще се радвам на полезни съвети.
                          Смени филтъра както ти каза вече Вещер, после направо си купи датчик на коляновия вал и си го носи с тебе. Скоро ще го сменяш. Намира се в задната част на мотора от към шофьорското място, черен кабел около 20 см. с букса. Все пак ако искаш мини на диагностика да видиш каква е грешката.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                            Един кратък въпрос - има ли тази Фронтера помпа в резервоара или няма? Спешно е...
                            OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                            Коментар


                            • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                              Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                              Един кратък въпрос - има ли тази Фронтера помпа в резервоара или няма? Спешно е...
                              Лозан в другата тема отговори, че няма...
                              LZ1RED

                              Коментар


                              • От: Питания за Фронтера Б ДБ 2,2 дти 1999 г.

                                Първоначално публикуван от Vlados Преглед на мнение
                                Един кратък въпрос - има ли тази Фронтера помпа в резервоара или няма? Спешно е...
                                Помпа в резервоара няма, закарай я тая фронтера на компютърна диагностика, че ме съмнява проблем с аванса... Може и въздух да гълта от някъде и дано е въздух...
                                Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X