Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Новото" Terrano на sparkybg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

    Първоначално публикуван от ananievd Преглед на мнение
    какъв е хода на демпфера? Не мога да намеря за терано 1, та се чудя от Патрул дали ще стане?!
    Аkо помня добре -190мм. И остава доста в запас от него.

    Патролски не знам дали ще се побере. Мястото е доста кът и ако е с по-голям диаметър може и да има зор с побирането.
    Последно редактирано от sparkybg; 14-11-18, 08:59.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

      Е, диаметъра забравих да проверя... хода бе нещо като 188мм. Колко е приблизителния диаметър на този от терано?

      Коментар


      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

        Под 50мм е дори чашката. Доста смешно изглежда. Корпуса е сигурно нещо като 30мм, стеблото е много под 10, вероятно нещо като 8мм.

        Тokico SD1005 е оригиналния. Нещо като 30 долара в Дубай е.

        Преди години Euro07 продаваха някакъв заместител за смешни пари (20-40лв). Мисля че беше Monroe. Ама сега няма. И беше по-едър от тоя и бял. Побираше се.

        Виж темата на Lubashki777 - там и картинки има, макар че на мен закрепването към кормилната щанга, което са стъкмили там, не ме кефи. Това на моите снимки няма мърдане, буквално, преносно и както се сетиш.

        На старото терано правик на фреза, ама е със щанга от терано 1 (по-тънка е и от плътно желязо, на терано 2 е по-дебела и от тръба). За захват към шасито заварих 2 планки. Тук и това е разглобяемо - на шасито са пробити само 2 дупки на неотговорно място. Вместо оригинален захват от терано 1 и фрезоването и местенето на дупките му, може да се направи лесно на струг и фреза.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

          Благодаря Sparky! Снощи го ппроверих - буталото на Теранското е 23,5, а на Патрулското е 38,3! Бързо схванах, че е доста по-голям и няма как да стане! Продължавам търсенето!

          Коментар


          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

            Напротив - може и да стане. Просто не мога да гарантирам за това. Със сигурност се побира и по-голям от оригиналния.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

              Преди:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181210_114608.jpg
Прегледи:2
Размер:411.1 КБ
ID:5804662
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181210_114615.jpg
Прегледи:1
Размер:312.5 КБ
ID:5804663

              След:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181212_092245.jpg
Прегледи:1
Размер:376.5 КБ
ID:5804664
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181212_092255.jpg
Прегледи:1
Размер:297.2 КБ
ID:5804665
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                Екстра е. Какъв е новият размер и куупъра, спорт ли е или стандартния АТ3?
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                  Sport. 265/70r16. Без спорт в тоя размер няма. Няма и LT-та. Отвъд голямата вода има всичко, дейбиш. И обикновено АТ3 в LT модификация е с 50% по-дълбок грайфер и с по-широки нарези и повече платове.

                  ...ама няма.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                    А защо не взе с размер 245/75/16 - повече платове е и имат 4S - https://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/15256983/
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                      Щото джантите са 8-ци. А и съм свикнал на тая ширина.

                      Не знам какво имаш предвид под 4S.

                      ПП: И щото "Доставка: 7-10 работни дни от Германия", а тия директно отидох и ги купих и сложих.

                      ППП: Вдянах за 4S - модела просто.
                      Последно редактирано от sparkybg; 12-12-18, 14:14.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                        Има и трите варианта на Ат3 в този размер ги има тук :
                        https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni...515-00040.html - базовия
                        https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni...DISAT3SPO.html - спорт
                        https://www.gumi7.com/bg/avtomobilni...TDISAT34S.html - 4S
                        Реално няма само XLT версията, която на мен най-много ми харесва.
                        Последно редактирано от Juiced; 12-12-18, 14:32. Причина: .
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                          Първата е в наличанист 2бр. Другото от Германия.
                          Спорта е ясен - има го навсякъде.
                          4S - в Германия само. Не смея да купя гума преди да я видя на живо. Особено последната (4S) изглежда повече зимно-асфалтова, отколкото AT.

                          Между AT/3 и AT/3 Sport в тоя размер (като не гледаме LT варианта на чистото АТ/3, който в Европа го няма), останала разлика не виждам, освен евентуално в платовете. Разправят че Sport-а е еволюция на AT/3-то, и малко по-малко шумна. Правена е за Европа и се продава само в Европа. В щатския сайт на Cooper изобщо я няма.

                          Както и да е де. Свършен факт е вече. Ако много не ми харесват ще ги сменя. До тук мога да кажа че колата спира по-добре с тях на мокро и мокрокално от BFG КО2.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Първата е в наличанист 2бр. Другото от Германия.
                            Спорта е ясен - има го навсякъде.
                            4S - в Германия само. Не смея да купя гума преди да я видя на живо. Особено последната (4S) изглежда повече зимно-асфалтова, отколкото AT.

                            Между AT/3 и AT/3 Sport в тоя размер (като не гледаме LT варианта на чистото АТ/3, който в Европа го няма), останала разлика не виждам, освен евентуално в платовете. Разправят че Sport-а е еволюция на AT/3-то, и малко по-малко шумна. Правена е за Европа и се продава само в Европа. В щатския сайт на Cooper изобщо я няма.

                            Както и да е де. Свършен факт е вече. Ако много не ми харесват ще ги сменя. До тук мога да кажа че колата спира по-добре с тях на мокро и мокрокално от BFG КО2.
                            Ами аз сравнявах 4S и обикновенното Ат3 от сайта на производителят и там при еднакви размери бяха с еднаква дълбочина на грайфера и бяха еднакво тежки, а 4S на всички снимки изглежда като обикновенна зимна гума. Американците обаче я хвалят и има по-добри отзиви от обикновенното Ат3. На клиповете в тубата изглежда доста добре и шарката отстрани на борда наподобява тази на XLT, което я прави да изглежда доста по-агресивна.
                            Ако на пролет ме бучнат 800 лева бих взел един чифт , макар и на сляпо от Германия.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Преди...
                              След...
                              Супер е станал, атези новите джанти 16-ки от къде ги взе и каква цена, че търся такива но немога да намеря, а мойте 17-ки са същия модел но 16-ки такива не намирам.
                              Последно редактирано от sparkybg; 12-12-18, 18:43.
                              Nissan Terrano 3.0 DI turbo

                              Коментар


                              • От: "Новото" Terrano на sparkybg

                                От Patrol Y61 са джантите. Офсет +10, централен отвор 110мм, ширина 8 инча. И са с плоски болтове, без конус. Взех гайки на ЕТЕ - по 5 кинта бройката са. Резбата на гайките на патрол и терано е M12x1.25.

                                Купих ги от колега от форума. Той си търси 7 инчови 16-ки за стандартен размер гуми и ги беше взел погрешка. За 8 инчови трябват поне 245 гуми.

                                А защо търсиш точно 16-ки? Аз ги взех точно заради 8-те инча. От паджеро също стават, 7 инча са с ЕТ10, 15-ки. Аз такива се бях засилил да купувам преди да видя тия. На старото терано съм с паджерови.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X