Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Здравейте колеги. Наскоро смених спирачната течност, понеже педала на спирачките потъваше, след смяната уж нещата се подобриха, педала стана по твърд, но на следващия ден отново омекна, нямам теч, не губя течност, но не според мен не е нормално. Необходима ли е смяна на спирачен цилиндър и ако да, моля за препоръки.

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Очевидно е необходима смяна. Избягвай blueprint. И си набави гарантирано читава спирачна течност.

      Търси помпа по оригинален номер. Няколко варианта са. Гледай да е със същия брой и разположение на тръбичките.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Благодаря! Спирачната течност ми я сменяха в сервиз когато сменях и маслата, не знам каква е. Ще попитам Люцкан каква помпа ще ми предложи.

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          3 проводника са за дистанционното, от самото дистанционно та чак до музиката. Не са с обща маса. По едната жица музиката пуска напрежение, а по другите две чете резистори. Това пък аз го знам със сигурност, защото ми е на дневен ред.
          Както се казва - зер гут Значи ще ми свърши раобта и на мен Мерси.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Под "К-шината" имаш предвид шината между компира и помпата на трилитровото ли?
          Не. Имах предвид онази полюция, която върви на 7-ми пин на OBD конектора и то на 2.7, по нещо като ISO 9141-2.
          Последно редактирано от avalanche; 19-11-18, 09:17.

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Не съм го гледал това чудо. 2.7-цата ми е преди 2000г, с 14 пина, тройката е с 16 пина, ама със същата шина и протокол (RS232 на 5V, ако помня добре, абе COM порт, ама с други нива), като на 2.7 преди 2006-та. Дали има и двете шини не знам - тройката си я чета с диагностиката, с която и 2.7-цата. Само преходник си направих.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Колеги, помагате. Не си намирам OBD будката, там където трябва да бъде стои само ламарината на която се захваща. От къде идват кабелите за будката, не намирам нищо. Може ли да се липсва колата без тази будка. Мамка му много са я бъркали тази кола!

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Не, не може. Щом е TDI и е с компютър, трябва да има букса. И понеже си на границата може да е както 16 пинова така и 14 пинова. 14 пиновата не е закачена на ламарина а е висяща, обикновено сива на цвят. Гледай някъде покрай жиците зад бушоните.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  трябва да има букса.
                  Sparky човека не търси букса, а будка - за справка Google:Будка - Съществително нарицателно име, женски род, тип 41

                  1. Павилион или малко помещение за продажба на вестници, книги, дребни стоки.
                  2. Малка постройка за подслон на дежурен служещ (полицай, войник и др.)
                  Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                  Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                  Opel Campo 3,1 TD '99
                  Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Ей големи сте гавраджии! Пустия му речник на телефона ми променя думите.

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Не, не може. Щом е TDI и е с компютър, трябва да има букса. И понеже си на границата може да е както 16 пинова така и 14 пинова. 14 пиновата не е закачена на ламарина а е висяща, обикновено сива на цвят. Гледай някъде покрай жиците зад бушоните.
                      Благодаря за разбирането Спарки, утре пак ще огледам, ако трябва и снимки ще приложа!

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Първоначално публикуван от todorale Преглед на мнение
                        Благодаря за разбирането Спарки, утре пак ще огледам, ако трябва и снимки ще приложа!
                        Това ли е OBD буксата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1542722809460912.jpg
Прегледи:1
Размер:50.6 КБ
ID:5802559

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Това е.
                          Вземи прочети малко тук:
                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=158801
                          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                          Opel Campo 3,1 TD '99
                          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                            Това е.
                            Вземи прочети малко тук:
                            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=158801
                            По-добре тук:
                            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=224728
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Първоначално публикуван от todorale Преглед на мнение
                              Здравейте колеги. Наскоро смених спирачната течност, понеже педала на спирачките потъваше, след смяната уж нещата се подобриха, педала стана по твърд, но на следващия ден отново омекна, нямам теч, не губя течност, но не според мен не е нормално. Необходима ли е смяна на спирачен цилиндър и ако да, моля за препоръки.
                              И така, май открих проблема. Днеска отварям капака за да проверя флуидите, гледам спирачната е намаляла, взех да оглеждам за теч, задно ляво омазнено, явно цилиндър. Забелязах че буксата на казанчето за течността е извадена, явно са я забравили когато са сменяли течността. Мушнах буксата и светна лампата на спирачките, долях течност, но не угасна, каква може да е причината ?

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Ако гасне при откачена букса, а като включиш не ще да гасне, то проблемът ти е в датчика. Вероятно е поплавък, който избутва и затваря някакъв контакт. И контактът е залепнал.
                                Първоначално публикуван от todorale Преглед на мнение
                                И така, май открих проблема. Днеска отварям капака за да проверя флуидите, гледам спирачната е намаляла, взех да оглеждам за теч, задно ляво омазнено, явно цилиндър. Забелязах че буксата на казанчето за течността е извадена, явно са я забравили когато са сменяли течността. Мушнах буксата и светна лампата на спирачките, долях течност, но не угасна, каква може да е причината ?
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X