Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Много благодаря за полезния съвет.Моят стил на каране е точно този /спокойно и при ниски обороти/,ощ,е утре ще го изведа на разтъпкваща разходка.
    Благодаря
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Сложих си ветробрани на HEPO,но нещо пречат на плътното затваряне на прозорците,искат малко придърпване нагоре.Казаха ми,че след като престоят затворени 24 часа щели да се отпуснат.Въпросът ми,ако някой е монтирал е така ли е или има някаква друга магия,която трябва да им направя,за да отпуснат.Мисля си да ги намажа със сапун,за да се лъзгат по добре.
      Прикачени файлове
      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
      0878739299

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Мойте си се затваряха. Ама съм ги сложил и с 3 скобички вместо с 2, както и с двойнолепяща лепенка на 3М по цялата периферия. При висока скорост обаче заради скобичките се увеличава шума. Може и това да се поправи, но не съм имал време да се занимавам.

        Ще се омачкат. Гумата трябва са слегне.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Аз пък си мисля да махна изцяло скобичките,за да не надуват допълнително и да ги оставя да се държат само на двойно-лепещото.
          Сега остава да затъмним задните стъкла
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
            Аз пък си мисля да махна изцяло скобичките,за да не надуват допълнително и да ги оставя да се държат само на двойно-лепещото.
            Няма да се задържат дълго без скобични, ако ще и марсианска двойна лепенка да използваш. Пък и скобичките не надуват а тъкмо обратното. Гумата покрай тях се намачква най-бързо.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ъъъ, таковата... темата е за терано ми се чини.

              Какво се чува или не се чува на шкода и сеат не виждам какво отношение би могло да има към темата, освен ако не бяха със същия двигател. Всеки мотор си има специфични шумове и на някои турбото се чува от магазина още, на други никак.
              Като се абстрахираме от ламарините и се концентрираме към конкретния "свирещ" възел се оказва - " турбо с променлива геометрия " може да е и на совалка или на ъпгрейднат Трабант. Не казвам , че това е причината ( турбото ) , може и да е нормално ( на нововнос ) , някой си купуват и свирки за ауспуха от ебай да им "свирка" като натискат газта .. шарен свят.

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Така де, ама той слуша конкретното возило с конкретния двигател, по време на движение от конкретната кабина. Със сигурност има автомобили на които се чува повече от в теранто, както и такива на които се чува по-малко. А турбото винаги свири, даже и чисто ново от завода. Колко се чува зависи и от разположение, и от маркучи, и от интеркулер, и от ауспуси, и от изолация и от квото се сетиш още. Тоест това как се чува на друг автомобил няма никакво отношение към това какво и как се чува не терано, ако приемем че и двете са в ред.

                Бих му казал какво се чува на изправно терано, само дето последно съм карал трилитрово преди сигурно 3 години и никак не помня какво беше положението, а на фона на миналите ми през ръцете общ брой теранота за тия 3 години, хептем е абсурд да си спомня кое точно беше. Турбо без променлива геометрия на 2.7 TDI също свири. И се чува по време на движение съвсем леко как развърта като настъпиш и намалява като отпуснеш газта. Даже и при перфектно състояние на всичко.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Продължавам да подменям лампите с нажежаема жичка, с такива LED-ови.
                  Наложи се да сваля таблото, като го откача от двете букси. След като го закачих и включих на контакт километража показва 23 km/h, оборотомера 900 , водата е по средата, а резервоара е пълен. След изключване минават в нормалното си състояние - 0. Запалих (за около минута), за да видя дали няма да се оправи, но не стана. Има те ли идея за оправяне на проблема?
                  P.S. Грешка. Километража и оборотомера не се връщат. Връщат се, когато изключа бялата букса.
                  Последно редактирано от mitio; 27-05-17, 10:58.

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    При мен, подобен проблем се получи при смяна на акумулатора. Изключих и включих няколко пъти новия амумулатор и проблема се реши.
                    Успех!

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Някой да има идея защо не ми идва "+" на копчето за пускане на аварийни - не свети лампата. Иначе се пускат аварийните - управлението е през "-".

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Лампата свети само при пуснати габарити/фарове. При включени аварийки не свети.

                        Има качено сервизно, а вътре има всички жици. Не мога да съм 100% сигурен, ама ми се чини че на всичкото осветление, барабар с таблото, тока идваше от едно място.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Благодаря! Вече го разбрах. Мислех, че свети като на останалите коли - когато са задействани аварийните, но явно от Нисан имат друго виждане по въпроса.
                          Тъй като не ми светеше осветлението на климатизацията, потърсих съответните лампи. Оказаха се голям дефицит. Първо плащаш 19 (деветнадесет) лева за бройка (нужни са две) и почваш да чакаш десет-двадесет-тридесет дни да пристигнат. По подобен начин стои въпроса и с лампата за аварийните, но там цената е 10 лева. Тъй като не ми се дават 50 лева за три крушки, направих малко BG подобрения:
                          - Лампата за климатизацията; Купуват се необходимият брой и желан цвят (оригиналният е син) LED лампи Т5; С игла или тънка отверка се размотават жичките от цокала на изгорялата, скъпата лампа; С някакъв инструмент се прорязва канал, канала трябва да свързва отворите за жиците, а не да ги разделя; Дълбочината на канала се прави така, че при поставянето на диода височината да е близка на тази на оригиналната лампа, може да е по дълга до 3-4 mm; Удължават се жичките на диода и диода се монтира в цокъла; Жичките се омотават по каналите; Възловите моменти съм ги заснел и монтирал в едно изображение; Успех при поставянето на новата лампа в гнездото (има значение положението + -).
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Teranno Lapm.jpg
Прегледи:1
Размер:103.3 КБ
ID:5755727
                          - Лампата за аварийните (не съм го заснел); Купува се червена диодна лампа Т5 (по желание може и друг цвят); Разглобява се ключа (внимавайте да не се разпадне (от три части е) и загуби пружината, езичето или телчето); С поялник се стопява и почиства долната, плоската част на диода; Диода се запоява за двете клеми, на мястото на лампата (предварително се калайдисват). Положителната клема е долната, а горната е отрицателна; За диода - положителна е дебелата жица, а по-тънката е отрицателна; Запоява се почти до цокъла и се завърта напред.
                          Успехи!

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Направих засичане на разхода и за 530,5 km изразходва 46 l гориво. В тези колометри магистрала около 200 km (110-120 km/h), извънградско (90-100 km/h), теглене на лодка - около 80 km, софийско 50-60 km, малко горско, около 250 km на климатик.
                            Като казах климатик, та се сетих да питам - Климатика ледено студено ли трябва да духа или умерено (поносимо за сложена ръка до вентилаторните отвори)? Един ми твърди, че не трябва да можеш да си държиш ръката до отвора.
                            Последно редактирано от mitio; 22-07-17, 22:34.

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
                              Направих засичане на разхода и за 530,5 km изразходва 46 l гориво. В тези колометри магистрала около 200 km (110-120 km/h), извънградско (90-100 km/h), теглене на лодка - около 80 km, софийско 50-60 km, малко горско, около 250 km на климатик.
                              Като казах климатик, та се сетих да питам - Климатика ледено студено ли трябва да духа или умерено (поносимо за сложена ръка до вентилаторните отвори)? Един ми твърди, че не трябва да можеш да си държиш ръката до отвора.
                              И моя не духа кой знае колко ледено студено,може да си държиш ръката на вентилаторите и спрямо другите ми коли и охлажда по-бавно.
                              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                И аз да споделя:
                                -след като си направих пълна профилактика на климатика на машина срещу 45 лв. мога да се похваля,че той работи перфектно.Духа ледено студено при движение и малко по-слабо студено на място,но разбирайте съвсем малко.След затъмняването на всички стъкла с изключение на предните се справя перфектно с големият обем на купето и при продължително каране на 38-40 градуса започвам да подавам и малко топло от парното,че става студено.
                                -разхода,който ми даде по мегистрала Пловдив-Бургас със скорост 120-130 макс 140 км. при изпреварване беше точно 7,7л.Градско кове на 10л.
                                -Да попитам,и при първия ми Нисан и при този при по-продължително спускане по нанадолнище започвам да усещам в купето миризма на изгорели газове.Не сурова нафта,а така както мирише през аспуха.Няма пробиви по гърнета и тръби,в момента в който вдигна прозорците спира да се усеща,явно го завихря от вън ама не намирам логиката.Ако някой се сеща моля да сподели.
                                Благодаря
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X