Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Маслата с удължена експлоатация, дето ги дават, че може да се карат по 15 000 km ще скапат ли двигателя, ако се карат по 10-12 000?
    В спирачната система колко течност има?

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Точно на трилитровия мотор никакви удължени интервали и никакво пестене от масло! Сменяй на 7500 с най-добрата пълна синтетика, която можеш да си позволиш. Лично карам с Motul 5W40, но на 2.7TDI, който е всеяден.

      И гледай сервизното ръководство, а не "съветниците" за това какво да сипваш.

      ПП: И като питаш нещо, питай на едно място, а не в няколко теми.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Онзи ден и аз се здобих с "джип".
        Постегнях няколко механични проблема и смених маслата.
        Оказа се,че скоростите събират над 4 l масло, разпределителя - 2 l, задният около 2 l, предният също бе под зададената норма, но не помня колко (бях взел 5 l масло и ми останаха две шишета и малко, като доливах след малко раздвижване, след първоначалното сипване).
        Тъй като е италианец ръжда има съвсем малко по ъглите на ламарината, интериора е запазен, има проблем с ударчета по ламарините. Другият проблем е, че мига индикацията на възглавниците, а трима се пробваха да се свържат с компютъра, но не успяха.
        Автомобила има ли индикация за запалени габарити и фарове? Като ги пусна вътре нищо не свети. Не свети и таблото с индикаторите, ще го разглобявам за смяна на лампите.
        До месец, два ще се занимавам със смени по спирачната уредба - течност, дискове, барабани и накладки (за сега съм се спрял на АТЕ).

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5862.JPG
Прегледи:1
Размер:160.2 КБ
ID:5748503Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5863.JPG
Прегледи:1
Размер:194.3 КБ
ID:5748504Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5864.JPG
Прегледи:1
Размер:191.3 КБ
ID:5748505

        За съжаление, като свалих пробката на задният диференциал открих този фрагмент с дължина 20 mm.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5865.JPG
Прегледи:1
Размер:94.4 КБ
ID:5748506Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5866.JPG
Прегледи:1
Размер:142.3 КБ
ID:5748507
        Последно редактирано от mitio; 08-04-17, 13:17.

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Здравей и честито,дано слуша и не ти създава грижи.Няма индикатор за включени къси светлини или габарити,има само синя лампа за дългите.
          При включване на фаровете светка само таблото и всички копчета по врати,парно и т.н,ако не са изгорели.
          А този фрагмент е притеснителен.Нещо се е счупило,но за да разбереш какво ще иска сваляне на полуоските и дифа.
          Успех
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Фрагмента метален ли е, или гумен?

            Отзад си с малкия диф - източи му маслото, сваляй му капака и оглеждай каква е хавата.

            Надявам се като си доливал, да си спазил къде какво масло трябва да се долива.На скоростите и раздатлата GL-4, на двата дифа - GL-5, а на задния освен че GL-5, трябва да е и за LSD.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Метален е фрагмента - беше хванат за магнита на пробката.
              Какво означава с малкият диференциал? Да не би като Уазката да има с различни предавателни отношения? Не го срещнах в ръководството.
              Използвано масло в отпред, отзад + добавка, скорости и разпределител, двигател, спирачна система.
              За сега антифриза не го смених и ще започна да използвам чиста вода, за да се промие системата до есента.
              Нещо, което не открих, но пропуснах да го спомена - липсата на гресьорки за смазване на кардани, хебели и други. Даже няма и затапени отвори, в които трябва да се завие гресьорка.

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
                За сега антифриза не го смених и ще започна да използвам чиста вода, за да се промие системата до есента.
                Не я оставяй на вода, че после като налееш антифриза на есен ще чурне поне от 2-3 места....повярвай ми.
                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Това не е жигула или москвич, и магазините са малко по-добре заредени от времето, по което ги карахме. Източи антифриза, промий 1-2 пъти с вода, и сипи антиофриз. Промивка с вода значи да го напълниш, да запалиш за минути-две завъртиш малко и да я излееш. Карайки с вода няма да промиеш нищо - тъкмо обратното.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Някой може ли да се сети/измисли, 'талянците какво са искали да направят с този байпас?
                    Няма реакция в зависимост от положението на превключвателя.
                    Как се водят лампичките за осветяване на течнокристалният дисплей? Може ли да се сложат LED?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0090.jpg
Прегледи:1
Размер:117.4 КБ
ID:5748831

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Аз поне от снимката не мога да се ориантирам нито къде се намира въпросното чудо, нито къде е байпаса. Има качено сервизно ръководство, вътре има и електрически схеми - проследи ги по цвят и виж какво се "байпасва".
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Това трябва да е долу при педалите нали? Между другото честит джип!
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Байпаса е между лилавият и синьо/белият кабели.
                          Управлява се чрез ключа с червената дръжка.
                          Благодаря!
                          В момента вървят тунинги по осветлението и обурудването. Сам си работя и не напредвам бързо. Поетапно ще показвам резултата.
                          Нисана от аватара твой ли е? Как стоят нещата с лебедката?
                          Последно редактирано от mitio; 12-04-17, 21:56.

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Днес успях да намеря лампи за осветяване на течнокристалният дисплей (мисля. че са Т3). Поставих ги и не светят. Прозвъних местата им и се оказа, че няма "+".
                            "-"а е наличен. Дали да не дръпна по една жица от съседните осветителни гнезда? Може ли да се развали/изгори нещо?
                            Понеже не желая винаги когато се отвори задната врата да светва лампата, монтирах ключе на дясната колона и прекъснах "+"а. Сега се получава, че лампата свети непрекъснато и на затворена и на отворена врата. Къде е логиката, като преди си работеше коректно? Сега сложих LED да ен би да е от това?
                            Последно редактирано от mitio; 13-04-17, 16:52.

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Първоначално публикуван от mitio Преглед на мнение
                              Байпаса е между лилавият и синьо/белият кабели.
                              Управлява се чрез ключа с червената дръжка.
                              Благодаря!
                              В момента вървят тунинги по осветлението и обурудването. Сам си работя и не напредвам бързо. Поетапно ще показвам резултата.
                              Нисана от аватара твой ли е? Как стоят нещата с лебедката?
                              Не е мой,тя и снимката е стара,моят е същият ама тъмно зелен.Нямам лебедка нека по-запознатите с лебедките дадат информация.
                              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Първо му сложих LED дневни светлини:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5872.JPG
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5750662, Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5871.JPG
Прегледи:1
Размер:205.0 КБ
ID:5750663
                                Ако се подаде на копчето "0" даже свети и показва, че светлините са включени. От вторият предпазител/бушон (15 А) взех сигнал за модула за дневни светлини (сивото кабелче).

                                После му прекъснах автоматичното светене при отваряне на задната врата и от задната запалка захраних една LED лента за по-силна светлина (предстои монтажа й под плафона).
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5869.JPG
Прегледи:1
Размер:182.4 КБ
ID:5750664
                                !!! Преди прекъсването на кабела на плафона, същия светваше при отваряне и угасваше при затваряне. Сега само свети и се управлява с копчето. Явно се е получил бъг в компютъра. Между другото предният плафон не работи при отваряне на предна врата.

                                Понеже с "джипа" ще извеждам "домашните любимци" на "разходка", направих и едно корито от винил:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5867.JPG
Прегледи:1
Размер:254.9 КБ
ID:5750665, Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN5868.JPG
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5750666

                                Има и други "екстри", но те са за по-специални случаи!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X