Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Върху кУ​тията трябва да си пише кой за какво е.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Да пише си но не ги разборам тези английски съкращения а и нещо не мога снимка да кача ъу нз защо

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Неска тераното направи 1 проблем. Ще съм благодарен ,ако някой е имал същия проблем и знае от какво ще да е! Както си карах нормално и предърпа леко джипа и светна чека ,а по някога като паля се случва да светне чека и като подам леко газ и си гасне и няма проблем .Най интересното е че, не можем да му намериме буксата за четене джипа е 2000г. 2.7 TDI 125 К.С. ( къса база)

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          https://youtu.be/qhdvNR8ss7M
          Ето ви Терано с круиз контрол.Сега остава да открием от къде да го набавим и как се монтира
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Здравей колега. Можели да ми дадеш тел. за контакт с човека от Ст.Загора. На мен скоростомера ми отчита с 10 километра по малко.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Тази разлика винаги я има,зависи от размера на гумите,зимни,летни и т.н.Обикновенно разликата между скоростомера на колата и по ГПС там някъде.Мисля,че нямаш нужда от ремонт на таблото,но ако държиш ще ти пратя телефона
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                На мен пък ми показва повече от gps-а

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Всички автомобилни скоростомери показват с 5-10 км/ч по-малко от реалната скорост. Аз наскоро си взех китайска ОБД2 диагностика и от време на време си гледам на телефона разни показания. Гледам и скоростта, която отчита компютъра на колата. Винаги тази от компютъра е със 7-8 км/ч по-ниска, от тази която показва скоростомерът. И горе-долу скоростта от компютъра е равна на тази засечена по GPS
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                    https://youtu.be/qhdvNR8ss7M
                    Ето ви Терано с круиз контрол.Сега остава да открием от къде да го набавим и как се монтира
                    Това много прилича на безжичен модул на някой от универсалните китове за круиз контрол. То и без това, в лентовия кабел на 3.0 има само една жица за дистанционното на радиото, та или се ползва тя, или безжично на батерийки.
                    На мен ми се видя киселко - към 300+ паунда при това без гаранции че ще тръгне и ще се калибрира към импулсите на тераното. Пък с моето 2.7 за OBD варианти изобщо не ми се помисляше.

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      В към волана на 3.0 има минимум 3 жици за дистанционното за радиото, 2 жици за ербега и 1 жица за клаксона. Дали са общо в един лентов кабел не съм гледал. Доколкото съм гледал на старото, клаксона и ербега са в общ. Би следвало и тук всичко да са в общ.

                      Има волани за X-trail, външно изглеждащи досущ като терановия, на които има дистанционно за круизконтрол отдясно, а дистанционното за радиото е преместено отляво. Дали по някакъв начин може да се пригоди не знам. Дали е хардуерно съвместим с терановия - също.

                      По OBD-то не вървят импулси. Върви директно скорост, и то само ако си я поискаш. Това на трилитровото и на 2.7 преди 2000г. За мен единствения начин това да работи успешно е да се върже хардуерно (с жици) към педала за газта, датчика за скорост и педала на спирачката.

                      ...ама аз круиз не ща, та надали ще се ровичкам в тая посока някога.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        Всички автомобилни скоростомери показват с 5-10 км/ч по-малко от реалната скорост.
                        Повече, не по-малко. И често не са константни 5-10 в целия диапазон. При скорости над 110-120 разликите може да стигнат и до 15-20км/ч.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Моя грешка. Въпросът е, че по компютър и по GPS показанията са приблизително еднакви, а скоростомерът лъже.

                          На бившата ми Кия, скоростомерът започна да показва еднаква скорост с GPS, когато вдигнах диаметъра на гумите с 2 инча.

                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            В към волана на 3.0 има минимум 3 жици за дистанционното за радиото, 2 жици за ербега и 1 жица за клаксона. Дали са общо в един лентов кабел не съм гледал. Доколкото съм гледал на старото, клаксона и ербега са в общ. Би следвало и тук всичко да са в общ.

                            Има волани за X-trail, външно изглеждащи досущ като терановия, на които има дистанционно за круизконтрол отдясно, а дистанционното за радиото е преместено отляво. Дали по някакъв начин може да се пригоди не знам. Дали е хардуерно съвместим с терановия - също.

                            По OBD-то не вървят импулси. Върви директно скорост, и то само ако си я поискаш. Това на трилитровото и на 2.7 преди 2000г. За мен единствения начин това да работи успешно е да се върже хардуерно (с жици) към педала за газта, датчика за скорост и педала на спирачката.

                            ...ама аз круиз не ща, та надали ще се ровичкам в тая посока някога.
                            На 3 литровото са в един лентов кабел. Не помня точно колко проводника бяха за дистанционното на радиото, но то беше с резисторна матрица вътре, затова реших че по спомен трбва да е една (плюс някоя обща маса примерно). При мен (2.7 2002) в момента я няма, та трябва да сменя лентовия кабел (някога).
                            Това с X-trail-a е полезно инфо, ще му метна едно око.
                            По OBD-то знам какво върви по К шината и колко може да му се вярва (а и диагностичния порт си го пазя чист и неопетнен). Затова моя круиз си чете чете импулси от датчика на коляновия вал, този в скоростната кутия (вече нямам жило на скоростомера, като при по-старите ) плюс един от полюсите на датчика на спирачката. Всичкото това е относително достъпно изведено на снопове около волана. Трябва да доработя един датчик на педала на съединителя, че сега малко куцо се форсира при превключване от 5-та на 4-та примерно.
                            Педалът на газта си е гад мръсна. Уж един потенциометър с един контакт за празния ход... ама чека светва за щяло и за не щяло, че и в авариен режим влиза Но му се намира златната среда и на него
                            Надявам се скоро да ми остане време да го доправя, та да се похваля.

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              3 проводника са за дистанционното, от самото дистанционно та чак до музиката. Не са с обща маса. По едната жица музиката пуска напрежение, а по другите две чете резистори. Това пък аз го знам със сигурност, защото ми е на дневен ред.

                              Под "К-шината" имаш предвид шината между компира и помпата на трилитровото ли?

                              ПП:Ето го волана на X-Trail:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3A175743-980C-AD36-B9C0-994C633B788C.jpg
Прегледи:1
Размер:148.3 КБ
ID:5802337
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                На бившата ми Кия, скоростомерът започна да показва еднаква скорост с GPS, когато вдигнах диаметъра на гумите с 2 инча
                                Ако съм ръчкал аз,може и по-голяма разлика.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X