Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Единствения вариант да ви влиза миризна на изгорели газове през предните прозорци е да излизат някъде в двигателния отсек. Въздуха като влезе през предната решетката, част от него излиза между капака и калниците. Там се и нагрява при каране - може да проверите с ръка. Зимата е особено осезаемо но и сега се усеща при каране вечер например.

    Тоест търсете причината в двигателния отсек - изходящ колектор, връзката между него и турбото, връзката между турбото и първата тръба на кюнците, тръбата на EGR-а и връзките и към изходящ и входящ колектор.

    Това че EGR-а е запушен не значи че една дупка в тръбата не може да изпуска, ако е запушен откъм края и към входящия колектор. Или някоя от гарнитуроте в двата и края.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Димов, имаш ли напредък с миризливия проблем?

      Аз имах същата драма и бях почти сигурен, че е от едно изгнило място на тръбата на излизане от гърнето. Да, обаче го оправих и пътниците на задните седалки ми казват, че пак се усеща. Т.е. не е от това.

      Става въпрос за каране на отворени прозорци и като че ли при мен не е само на спускане. Но пък миризмата е едва доловима и доскоро го отдавах на мое внушение, т.е. не можех да кажа категорично, че мирише на каквото и да е, пък камо ли да определя на какво.

      Не знам дали е нормално на всички теранота, но на моето в определени обороти затихват всички вибрации. В тези диапазони единственото, което се чува отпред е виенето на перката, малко турбото и едно специфично цъкане. Не знам дали е клапан, дали е нещо от ангренажа или...преди години на мотоциклета ми се появяваше подобно цъкане при рязко подаване на много газ на ниски обороти. Тогава се оказа, че е незатегнат колектор.

      Ако е същото и при тераното това чудесно обяснява миризмата при отворени предни прозорци.

      Въпросът е това цъкане нещо стандартно ли е за двигателя, всички ли го имате? В никакъв случай не е напрапчиво, чукащо или каквото и да е звучащо като повреда. Даже за моето ухо е приятно, винаги ми създава асоциация за бързо цъкащ часовник.

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Нищо не съм направил по въпроса само монтирах един накрайник на края на ауспуха за да отглеждам изгорелите газове извън бронята. Не знам дали ще има ефект тъй като оттогава не съм го карал Честно казано не вярвам да има някакъв някаква промяна но ще видим. Странното е че този проблем го имах на първото ми Терано 2,7 къса база, при второто ми 2,7 дълга база го нямаше, и сега при последното ми е 3000 кубика пак го има Не знам къде да търся не чувам никакво цъкане всичко по изпускателна та система ми изглежда наред
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          След монтирането на накрайникът миризмата при спускане чувствително намаля,даже почти изчезна.Появи се единствено при едно доста продължително спускане на 3та с висока скорост 50-60 км.Веднага щом пуснах вентилатора на втора степен миризмата спря.Явно ще излезе някакво под-над налягане,което завихря газовете вътре в купето при отворени прозорци.Ще следя и наблюдавам и ако има промяна ще пиша.
          Сега може ли някой да ми сподели стъпките за свалянето на предната броня.
          Благодаря
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Една възможна причина - при движение на а-ла насрещния въздух го обтича с голяма скорост , като статичното налягане в този поток е с по ниски стойности от въздуха в купето - съответно го засмуква през отворените прозорци ( така веднъж ми изсмука една тениска от седалката до мен ) . Този изтекъл въздух може би се заменя с друг влизащ в купето през отворите в задната му част където се намира и аспуха ?

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Явно някъде там се намира ключът за бараката.
              Колеги,никой ли не е свалял предната броня да сподели къде се крият захватите и,и какъв е реда за свалянето и.
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Здравей,
                Защо не провериш какво пише в ръководството - там има картинки и някакви обяснения.
                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                Opel Campo 3,1 TD '99
                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  На Терано 2 с трилитров двигател, къде и колко пробки за източване на охладителна течност има?
                  В ръководството МА 32 намерих нещо, но може да не е за този двигарел.
                  Има ли някакви тънкости при смяната?

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                    Сега може ли някой да ми сподели стъпките за свалянето на предната броня.
                    Благодаря
                    Не е голяма философия.
                    В двата калника имаш по два винта М6 май. По идея трябва да се свалят последни, но понеже обикновенно са ръждясали и се свалят я с флекс я с бормашина, първо почни от тях
                    След това махаш решетката - тя се държи на 5 пластмасови щипки. За демонтаж ти трябва голяма плоска отверка. За монтажа - първо монтираш щипките към решетката и после я защипваш цялата към купето.
                    Под решетката има (май 5) пластмасови нита. Вадят се най-лесно с лостчета за тапицерии, но и с плоска отверка става. Най-вероятно ще счупиш някой, че са си възрастни.
                    Лягаш под предния ти номер и ще видиш още (май 3) пластмасови нита. Махаш ги и тях. За по-старите модели се махат мигачите (за теб не важи). Бронята излиза напред. От страни, между бронята и калника има по един гумен водач на страна. Добре е да ги провериш дали не са се напълнили с кал или залепнали, за да не ги скъсаш. Зад тия водачи (на предната арка на калника) има едни малки капачета, които се държат на по един винт. Но не помня дали беше задължително да се свалят или можеше и без да се махат да излезнат тези водачи.
                    Процедурата е сходна и при терано 2 '99-та и при '02. Твоето май е с най-последните брони, но би трябвало да е нещо близко по логика.

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Благодаря ти,направих го вече е стъпките са точно тези.
                      "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                      0878739299

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Здравейте колеги, имам проблем с оборотомера ( Терано2, 2.7тди 2000г.) от известно време стрелката се застопоряваше на едно положение въпреки че, реално оборотите се променяха и след определен интервал от време ( и след като изключа ДВГ ) пак започваше да показва реални обороти. Последните 2 дни вече не показва нищо а просто си седи от другата страна на ограничителното лостче а когато е в работен режим седи малко след 6000об и не мърда. Та въпросът мие някой имали на представа от къде идва сигналът за оборотомера?Разгледах ръководство и от таблото стигнах до модул в гредата до ръчката за капака но оттам немога да проследя до първоизточника на сигнала. Благодаря предварително ако някой се отзове.
                        Nissan Terrano II 2.7tdi SWB
                        Suzuki Jimny JLX Special

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          От компютъра би трябвало да идва. Проблема не е в сигнала, защото изобщо нямаше да можеш да го запалиш. Проблема е в таблото с уредите и е типичен проблем за терано след 2000г. Търси друго табло.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Или си ремонтирай старото.По добре защото не се знае "новото" в какво състояние ще е.
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                              Или си ремонтирай старото.По добре защото не се знае "новото" в какво състояние ще е.
                              Благодаря, колеги. Незнам защо ми се искаше проблема да е в някой сензор или датчик ( може би щеше да е по лесно да го сменя) , значи да търся човек който се занимава с електроника.
                              Nissan Terrano II 2.7tdi SWB
                              Suzuki Jimny JLX Special

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Не само се занимава,а и знае какво точно трябва да се направи.На старият ми джип ми костваше 200лв проба и грешка от такъв занимаващ се и още 150 за такъв,който разбира и наистина го направи.
                                Успех
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X