Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    Няма.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Сигурно съм питал и друг път, но да питам пак - някой чувал ли е за Терано с круиз контрол? Това е екстрата, която няма и адски много ми липсва на дълъг път.

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
        Сигурно съм питал и друг път, но да питам пак - някой чувал ли е за Терано с круиз контрол? Това е екстрата, която няма и адски много ми липсва на дълъг път.
        Аз съм виждал,но са много кът.Виждал съм го на Терано 3.0Di 2005 година,внос от Италия.Беше бъкано с екстри.
        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          моето има, американска сглобка от далечната 1990

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Мисля да се запаса с две копчета като на колегата mitio и да си направя дневни светлини.Ще ми се да ги вържа на късите,като при положение,че копчето е включено да светят само те,като включа фаровете от лоста да свети всичко,а ако не искам нищо да свети просто го спирам.
            Та някой може ли да ме насочи как да го направя.Не ми се дават 70 лв. За модул за дневни светлини,пък и не искам никой да ми рови по пластмасите и да ги разхлопа,че са бетон.
            Благодаря.
            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
            0878739299

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Първоначално публикуван от nissan_1978 Преглед на мнение
              ...на s класата допираш "рибката" до ключалката и задържаш бутона...
              Пробвай, без да допираш нищо никъде - само със задържане на бутона, и ще имаш същия резултат ;-)

              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
              Мисля да се запаса с две копчета като на колегата mitio и да си направя дневни светлини.Ще ми се да ги вържа на късите,като при положение,че копчето е включено да светят само те,като включа фаровете от лоста да свети всичко,а ако не искам нищо да свети просто го спирам.
              Та някой може ли да ме насочи как да го направя.Не ми се дават 70 лв. За модул за дневни светлини,пък и не искам никой да ми рови по пластмасите и да ги разхлопа,че са бетон.
              Благодаря.
              Вземи си само един ключ. С него комутираш захранването на реле, което ти управлява дневните светлини. Захранваш от някой габарит. Когато ключа ти е включен, от светещите габарити ти се управляват и дневните светлини. Караш на габарити и дневни светлини. Ако включиш късите - караш на къси и дневни. Ако включиш дългите - караш на дълги и дневни. Ако си изключиш дневните от новопоставения ключ - нямаш никакви промени.

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                двдимов, инсталирането на модула и светлините не е свързано с ракачане на никакви външни пластмаси. Всичко си се прекарва, така както е. Вътре се отвиват 6 винта и с малко сръчност се монтира всичко.
                Модула е 20 лв, LED лентата 18 лв. Удобството да се не мисли - включено/изключено е голямо и СПЕСТЯВА пари!
                Периодично идвам до Пловдив и мога да ти се обадя, за да видиш как е монтирано.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Колеги,някой може ли да ми каже,нормално ли е при ускоряване да чувам леко свистене откъм турбото и при рязко отнемане на газта да чувам разтоварването на турбината.Чува се съвсем леко но се чува.Нямам спукани маркучи.
                  Нисана е 3,0тди
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Спарки, някъде беше писал, че си направил LED осветяване на вратите. Мисля, че ставаше въпрос за ключетата, предназначени за вдигане и сваляне на прозореца.
                    Кабел за подаване на ток ти ли си прекара или го имаше?
                    Днес разглобих едното задно и се оказа, че в ключето няма осветително тяло (лампа). В ключето влизат пет кабела, като по никой не влиза 12V, при пуснати габарити.
                    Лампата за включени аварийни също не ми свети. Някой да е сменял? Може ли да се сложи LED?

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Сменик крушките на копчетата с диоди, да. На предната шофьорска врата и централната конзола, където е ключето за стъклото на пътника. Това за предните. За задните не знам - задни врати аз нямам.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                        Колеги,някой може ли да ми каже,нормално ли е при ускоряване да чувам леко свистене откъм турбото и при рязко отнемане на газта да чувам разтоварването на турбината.Чува се съвсем леко но се чува.Нямам спукани маркучи.
                        Нисана е 3,0тди
                        Може геометрията на турбото да е леко спечена и да прави по-голямо налягане ( диагностика ? ) . На сравнително нова шкода комън рейл 1.6 / 90кс , не се чува , пък върви като за поне 130 кс , на дърт сеат се причува особено като му откача ЕГРа . Един бустметър ще показва ако има пренадуване . Променливата геометрия си иска каране в оборти и чистене от време на време.

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                          ...На сравнително нова шкода комън рейл... ....на дърт сеат...
                          Ъъъ, таковата... темата е за терано ми се чини.

                          Какво се чува или не се чува на шкода и сеат не виждам какво отношение би могло да има към темата, освен ако не бяха със същия двигател. Всеки мотор си има специфични шумове и на някои турбото се чува от магазина още, на други никак.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                            Мисля да се запаса с две копчета като на колегата mitio и да си направя дневни светлини.Ще ми се да ги вържа на късите,като при положение,че копчето е включено да светят само те,като включа фаровете от лоста да свети всичко,а ако не искам нищо да свети просто го спирам.
                            Та някой може ли да ме насочи как да го направя.Не ми се дават 70 лв. За модул за дневни светлини,пък и не искам никой да ми рови по пластмасите и да ги разхлопа,че са бетон.
                            Благодаря.
                            Имаше специална тема точно за самоделните дневни светлини, но не ми се рови, по ми е лесно да ти го обясня наново.

                            Значи-трябва ти сигнала от кабела който отива до лампата за зареждане на таблото. Най-лесно става да го вземеш от самия генератор. Кой точно е кабела, и на коя букса излиза-не се сещам, но все ще го откриеш.
                            Вземаш този сигнал, прекарваш го през ключе някъде вътре(за да може все пак да гасиш фаровете, ако се наложи), и след ключето отиваш на единия крак на оперативната верига на най-обикновено автомобилно реле. Другия край на оперативната верига, през диод свързваш към дългата светлина на някой от фаровете.
                            Дотук си готов с управлението.
                            Изпълнителната верига е елементарна-от (+), през бушон-на единия крак на изпълнителната верига на релето. Другия крак отива на късите светлини.
                            Воала, вече имаш автоматични дневни светлини, които светват когато генератора започне да дава напрежение. Което е равносилно на работещ двигател.

                            Ако ти е трудно да го разбереш само по написаното-ще ти начертая и схема.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Купих си ключенце и един приятел ми направи с него да включвам и изключвам халогенните фарове в големия фар.Тях ще ползвам за дневни,като загася и те гаснат,а и имам индикация на таблото,че са включени.Копченцето свети в червено светлина,много му се кефя.
                              Относно звука от турбото,то той се чува откъм въздушния филтър.Казаха ми,че е нормално разтоварване на турбината,не помня преди да затапим ЕГР дали се чуваше по същия начин.
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Турбото по спомен е гарет гт 2052, с първо поколение променлива геометрия и сравнително лесно се задръства(особено при спокойно каране и ниски обороти). Като се задръсти при рязко подаване на газ и после отпускане на газта се чува доста по-силно и сякаш киха като БОВ. Ако си направите лека магистрална разходка с подходяща за магистрала скорост (130-140) поддържана поне 20 мин ще забележите ,че този шум намаля или изчезва.Като цяло стане ли мудна колата , трябва да се разтъпче и отново живва.
                                Моят съвет е механичен манометър, средна хубост за да е точен. И следете за пренадуването главно от трета предавка нагоре.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X