Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: И аз съм вече с Терано

    При по-продължително спускане по нанадолнище ти работи EGR-а. Провери за пробиви по трасето му. Друг вариант е да ти отваря клапана за свръхналягане на входящия колектор докато EGR-а е отворен макар че не би трябвало.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: И аз съм вече с Терано

      Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
      И аз да споделя:
      -след като си направих пълна профилактика на климатика на машина срещу 45 лв. мога да се похваля,че той работи перфектно.Духа ледено студено при движение и малко по-слабо студено на място,но разбирайте съвсем малко.След затъмняването на всички стъкла с изключение на предните се справя перфектно с големият обем на купето и при продължително каране на 38-40 градуса започвам да подавам и малко топло от парното,че става студено.
      -разхода,който ми даде по мегистрала Пловдив-Бургас със скорост 120-130 макс 140 км. при изпреварване беше точно 7,7л.Градско кове на 10л.
      -Да попитам,и при първия ми Нисан и при този при по-продължително спускане по нанадолнище започвам да усещам в купето миризма на изгорели газове.Не сурова нафта,а така както мирише през аспуха.Няма пробиви по гърнета и тръби,в момента в който вдигна прозорците спира да се усеща,явно го завихря от вън ама не намирам логиката.Ако някой се сеща моля да сподели.
      Благодаря
      На къде гледа последната тръба на ауспуха? Назад или надолу?

      Коментар


      • От: И аз съм вече с Терано

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        На къде гледа последната тръба на ауспуха? Назад или надолу?
        Накъдето гледа и докато не се спускаш. Единствената разлика между двата случая е именно EGR-а. При мен не мирише, ама нямам EGR. Нямам и клапан за свръхналягане.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: И аз съм вече с Терано

          Тръбата гледа назад с леко скосение надолу.
          ЕГР-а го затапих още щом го купих.Къде другаде да гледам???
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • От: И аз съм вече с Терано

            Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
            Тръбата гледа назад с леко скосение надолу.
            ?
            Пробвай да го направиш с по-тежко.

            Коментар


            • От: И аз съм вече с Терано

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Пробвай да го направиш с по-тежко.
              Искаш да кажеш,да му сложа нещо като накрайник,което да отвежда газовете не право назад,а надолу към асфалта.Така ли.
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • От: И аз съм вече с Терано

                Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                Искаш да кажеш,да му сложа нещо като накрайник,което да отвежда газовете не право назад,а надолу към асфалта.Така ли.
                Да.

                Коментар


                • От: И аз съм вече с Терано

                  Ок ще го направя,ама ще ме светнеш ли какво целим.
                  Благодаря
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • От: И аз съм вече с Терано

                    Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                    Ок ще го направя,ама ще ме светнеш ли какво целим.
                    Благодаря
                    Ако си завършил инженерство във ВМЕИ, сега ТУ бих се пробвал да обясня.
                    Или пък ВВВУ Долна митрополия, ама там Дедо Владо да каже.

                    Коментар


                    • От: И аз съм вече с Терано

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Ако си завършил инженерство във ВМЕИ, сега ТУ бих се пробвал да обясня.
                      Или пък ВВВУ Долна митрополия, ама там Дедо Владо да каже.
                      Здравей, имам същия проблем и съм завършил ТУ - ще ми обясниш ли?

                      Благодаря
                      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                      Opel Campo 3,1 TD '99
                      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                      Коментар


                      • От: И аз съм вече с Терано

                        Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                        Здравей, имам същия проблем и съм завършил ТУ - ще ми обясниш ли?

                        Благодаря
                        Механика на флуидите.

                        Коментар


                        • От: И аз съм вече с Терано

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Механика на флуидите.
                          А дали инженерите създали този автомобил не са изучавали подобна дисциплина някъде в техните учебни заведения.
                          Въпроса е какъв може да е проблема на база натрупан опит с други МПС-та и съответно ефективни начини за отстраняването му.
                          Не съм много сигурен, че една кривка ще реши проблема - като се има в предвид площта на задната част на Терано и факта, че проблема се появява при отворени прозорци и продължително спускане по инерция (т.е. няма голяма изходна скорост на изгорелите газове).
                          Според мен трябва да се провери първо в коя част се появява миризмата (отпред или отзад) и след това да се проверят потенциалните места - уплътнение на задна врата, клапа на купето (под заден десен стоп зад бронята), около скоростния лост и т.н.

                          Поздрави
                          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                          Opel Campo 3,1 TD '99
                          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                          Коментар


                          • От: И аз съм вече с Терано

                            Ок де,но при положение,че миризмата изчезва след като се затворят предните прозорци,то незначили,че клапата и уплътнението на задните прозорци си е наред,иначе пак би влизала миризмата.
                            И каква е причината миризмата да се появява след дълго и продължително спускане,без да се подава газ изобщо,а не веднага щом започне спускането.
                            "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                            0878739299

                            Коментар


                            • От: И аз съм вече с Терано

                              Здравей,
                              Забелязал ли си какво се случва с цигарения дим в колата докато караш със затворени прозорци и веднага след като ги отвориш? ;-)
                              При мен миризмата влиза покрай скоростната кутия през маншона на скоростния лост.
                              Но при теб може да е нещо друго.
                              Трябва да разбереш какви фактори влияят на появата на миризмата - примерно висока външна температура, продължително движение с голямо натоварване на двигателя (каране с висока скорост, изкачване на дълъг баир) и т.н.
                              Освен това трябва да определиш каква е точно миризмата - на маслени пари или на изгорели газове.

                              Поздрави.
                              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                              Opel Campo 3,1 TD '99
                              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                              Коментар


                              • От: И аз съм вече с Терано

                                Продължително спускане,без никакво натоварване на двигателя.Миризмата си е точно на изгорели газове и да в топло време когато карам на отворени прозорци,при затворени не се усеща.
                                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                                0878739299

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X