Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз съм вече с Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Склонен съм да мисля по посока акумулатор защото аз го търкалям вече трета година, а преди това колко време е бил в колата не се знае.
    Абсолютно всичко по тръби,горивопроводи,дифтунги е чисто и сухо, теч няма никъде на нищо.Нямам грам духане от щека и капачка,турбопътищата ми даже клонят към сухи.Колкото и да е студено пали от раз, виу-виу-бръм и няма никакви колебания в оборотите и прекъсване,трака и загрява мазно.При последната смяна на маслото преди 5000 км без да искам налях 200 грама повече и все още си стои над максимума,колкото и да се опитвах с пържене да го изгоря,няма грам разход на масло.На тази смяна ще го вкарам в норма 6,7 л.
    Истината е че до момента съм го карал само уикендите, бръммм и каране в продължение на 100-500 км без да го гася, а от скоро го ползвам за градска кола на къси разтояния пак основно уикендите и може би затова сега ми прави впечатление това, защото има чести спирания /гасене/ и тръгвания/палене/.Възможно ли е при определена температура на двг подгревните свещи да не се включват и от там да идва по-дългото въртене?
    Ако мислите че има връзка ми е направило впечатление, че при подържане на скорост 140 км по магистралата при рязко подаване на още газ отзад прави хубава пушечна мъгла в рамките на 4-5 секунди, докато набере,мъглата не е с цвят на масло или черна сажда а по скоро като дим от печка та то си е печка.Това в по-ниските скорости го няма,само на магистралата при обороти между 2500-2700
    Последно редактирано от dvdimov; 03-12-19, 07:19.
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • Така и така подхванахте акумулаторите, да питам нещо:

      Моето, като подам контакт и зумера казва "Пиу". След, което подгрява, въртя и паля. Да, обаче сега като застудя времето, казва "Пиу" и по време на въртене на стартера. Миналата зима правеше същото, но не съм имал проблеми нито с въртенето , нито с паленето, както и цяло лято до сега. И сега нямам. Въпросът ми е - това Пиу-кане по време на въртенето на стартера дали не е някаква индикация за ниско напрежение на акумулатора, или нещо друго?

      Акумулаторът ми е марка Tudor, с него дойде от Италия. Поне 4 коли съм виждал да идват с такива акумулатори от Италия и карят поне 3-4-5 години след това.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • Хмм.....такъв зумер при подаване на контакт не съм чувал при нито едно от трите Теранота, които съм имал.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • Моето е 2.7.и влиза без проблем.Имоето прави "пиу" преди и след смяната на акумулатора. И на топло, и на студено.
          Последно редактирано от rsimeonov; 03-12-19, 17:38. Причина: Добавяне.

          Коментар


          • За звука на зумера при (преди) палене, ето видео, което правих в началото на годината.

            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • Първоначално публикуван от rsimeonov Преглед на мнение
              Моето е 2.7.и влиза без проблем.Имоето прави "пиу" преди и след смяната на акумулатора. И на топло, и на студено.
              Въпросът е това пиукане при завъртане на стартера ли е? Защото при подаване на контакт винаги пиука, точно както на клипчето. Но това на стартер започна от както застудя. Миналата зима беше същото. Цяло лято не се е чувало на стартер.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • nickbochev
                nickbochev коментира
                Редактиране на коментар
                При мен започна да "пиука" по време на самото стартиране (при въртенето на стартера, преди запалването), както и да премигва индикатора на акумулатора, през зимата - когато беше започнал да му пада капацитета. След смяната с нов акумулатор, вече няма този "симптом".

              • rsimeonov
                rsimeonov коментира
                Редактиране на коментар
                При мен пиука само при подаване на контакт.

            • При пълен резервоар удълженото въртене преди запалване не се наблюдава.Винаги съм го карал пълен,пълен.За известен период го бях оставил под средата почти до червеното и тогава започнах да наблюдавам описаното по горе.Та на какво може да се дължи това явление,ако някой се сеща.
              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
              0878739299

              Коментар


              • На неплътности по горивната система или смучеща помпа. Казах ти още горе, ама ти рече и отсече че всичко ти е в ред.

                В ред ще е когато смениш всички маркучи, скоби и дифтунги, от резервоара до филтъра о помпата. Включително тия за обратната нафта от главата до помпата и от помпата до резервоа. Това че е сухо не значи че е в ред.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Ок,да предположим че има някакви неплътности на системата, но къде е връзката с нивото на горивото в резервоара.Нали винаги дърпа от най ниската точка
                  "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                  0878739299

                  Коментар


                  • Скачени съдове.Повече гориво в резервоара-по голямо налягане по системата.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от milchev74 Преглед на мнение
                      Скачени съдове.Повече гориво в резервоара-по голямо налягане по системата.
                      Тя помпата сама си дърпа ама явно вижда зор. На моя сеат едно време бях решил да слагам подкачваща помпа от 1,9 тди помпа-дюза(често срещан ъпгрейд) защото имах от време на време мехурчета в системата и претрисаше. По едно време се оправи сама и не сложих помпата.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                        Ок,да предположим че има някакви неплътности на системата, но къде е връзката с нивото на горивото в резервоара.Нали винаги дърпа от най ниската точка
                        Има едно такова нещо като скачени съдове. Когато системата е херметична де. когато не е, това дето е над нивото на нафтата в резервоара (реално всичко по тръбите от резервоара до помпата), тежи повече при празен резервоар, отколкото при пълен. От там и склонността да смуче повече при празен, спрямо пълен.

                        Като купих моето преди смяната на мотора правеше така - при пълен резервоар, нула грижи. Приближи ли средата започваше по-дълго въртене, а подминеше ли средата вече се получаваше проблем и при 10 минути престой. Това се прояви след смяна на дюзите с нови. Явно бях разбърникал нещо, дето се държеше на честна дума.

                        Но, за 2 оборота повече при празен резервоар, няма какво да го мислиш според мен. Ако проима реален проблем, до другата зима ще си проличи съвсем.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Ок,спирам тогава.Благодаря ти много за насоките.Сега съм си поръчал моторче за чистачките,естественно втора употреба, че за ново ме застреляха с 800лв,та предстои да го сменя тези дни.Дали е философия голяма и има ли някакъв ред,който е добре да знам преди да се заема.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • Зареждам по 40л. от резерва на резерва ( т.е. почти винаги съм на полупразен резервоар ) , няма такъв проблем , въпреки че рядко карам Тераното . Преди време сложих еднопосочен клапан за гориво пред горивния филтър , може би помага. Сложих и прозрачно филтърче за нафта след горивния , което сменям на 5-6 месеца понеже изтърбуших оригиналния на входа на помпата .

                            Коментар


                            • Помага крайно рядко. При изстиване на помпата горивото се свива и пак си сръбва въздух.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X