Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: покана

    И едно Дискавъри е предостатъчно за представителна извадка пред останалите.
    Скрий им шапките.
    Приятна разходка.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

      Елешнишки манастир "Света Богородица"

      На няколко километра от София, североизточно от село Елешница се намира манастир «Света Богородица». Той е основан в средата на ХVв. и през следващите два века става важно книжовно и религиозно средище. Понастоящем, написаните тогава там Псалтир и Четириевангелие се пазят в Националния църковен историко-археологически музей при Св. Синод. През 1793г. кърджалии разрушават манастира, а през 1820г. е изграден отново. Манастирът се състои от църква, жилищни и стопански постройки. Преди няколко години църквата беше току-що реставрирана, но останалите постройки се рушаха.
      Построена през ХVІв., църквата е еднокорабна и едноабсидна. В нея има ценни стенописи, като най-късният е от 1864г. Поради тези стенописи, манастирът е обявен за паметник на културата и допреди няколко /повече от 6/ години се охраняваше от частна охранителна фирма.
      За съжаление, манастирът се използва основно за организиране на барбекю, пикник и подобни събирания, които по никакъв начин не кореспондират със смисъла на неговото съществуване.
      Той е още една частичка от нашата национална памет и гордост, която е оставена на произвола на времето, простащината и погазването на родовата ни памет.

      Каране по черно на практика няма.
      Утре ще отида с домочадието там, за да видя в каква посока са се развили нещата. Приблизителен час на срещата - 10:30 на бензиностанция ЕКО на Ботевградско шосе. Мераклии?

      Реставрираната църква




      И сградите на манастира


      Последно редактирано от velio; 10-04-09, 19:40.

      Коментар


      • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

        Утре /неделя/ екскурзията ще е в Западна посока. Къде и докъде - "казва ли ти някой", но ще стане ясно. Засега клоним към търсене на сгушен в гората манастир /за върба/ и търсене на стари Западни български къщи.

        Коментар


        • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

          Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
          Утре /неделя/ екскурзията ще е в Западна посока. Къде и докъде - "казва ли ти някой", но ще стане ясно. Засега клоним към търсене на сгушен в гората манастир /за върба/ и търсене на стари Западни български къщи.
          Утре е цветница и съм на гости...
          ---------------------
          Шофирайте разумно!
          [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

          Коментар


          • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

            Уговорката - около 11:00часа на Лукойл Драгичево /завоя за Кладница/.

            Коментар


            • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

              Посока - Чепинския манастир. Последно ходене там - 11.11.07 с qboby /страница 4 на тази тема/.

              По този повод - понеже дотогава, а и досега няма описано ходене там от друг човек във форума и това ме прави първи, наричам пътя от края на асфалта до манастира "Пътят на Любчо" /с него през 2001г. за пръв път отидохме там/, а пътят от манастира до с. Еловдол, който Борето /qboby/ намери - "Пътят на qboby /Борето/".

              Коментар


              • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

                Все си мисля - карам си из България и като видя колега, особено с Диско и му махам. Преди светках, но след няколко жеста на благодарност се усетих, че ги лъжа за куки, та сега махам като вентилатор.
                Та да се върна на мисълта си - ще е хубаво, ако макар и впоследствие и тук се разбере, че съм си махнал с колега от форума.
                Вчера - 4 май си махнах с 2 Дискавърита на излизане от Русе в посока София /В. Търново/ - около 16.30-17 часа. Не зная дали бяха русенци. Ако е бил някой от вас да каже.

                Ако модератор реши, може да направи отделна тема от рода "Кой видях", "Ти кой беше" - нещо от сорта.
                Последно редактирано от velio; 05-05-09, 11:27. Причина: Допълване

                Коментар


                • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

                  Лепенка на форума нейде отпред. Също и клубна няма да е лошо. Аз обаче нямам

                  Коментар


                  • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Лепенка на форума нейде отпред. Също и клубна няма да е лошо. Аз обаче нямам
                    Нито аз имам лепенка, нито те.

                    Коментар


                    • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

                      Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                      Нито аз имам лепенка, нито те.
                      Лепенки трябва да има при Злати,ако са свършили ми пиши да ти изпратя.
                      . LRE Bulgaria.
                      RRC SE V8 91г.

                      Коментар


                      • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

                        Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
                        Лепенки трябва да има при Злати,ако са свършили ми пиши да ти изпратя.
                        На юнската среща, живот и здраве, ще лепна. Или ако се събираме "на маса" при egbelev.

                        Коментар


                        • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

                          Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                          На юнската среща, живот и здраве, ще лепна. Или ако се събираме "на маса" при egbelev.
                          Или ако идваш до Русе,от 8-ми до 22-ри съм там.
                          . LRE Bulgaria.
                          RRC SE V8 91г.

                          Коментар


                          • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

                            Къде отишла темата!!!
                            Днес ще ходим до мандрата в Годеч, а после из околността, като основната цел ще е снимане на забележителности. Час на тръгване - 11.00 от Зоната, което ще рече, че около 11.30 ще сме на кръстовището на околовръстното и пътя за Костинброд. Час на връщане - неизвестен. Ако някой има мерак да дойде - добре е дошъл. Трудност - кротка към бездарна софта, че още си жаля Скитнята, пък и съм с домочадието.
                            Евентуалният желаещ да пише тук.
                            10.56 - след малко тръгвам на 8 отворен канал.
                            Последно редактирано от velio; 08-08-09, 09:53.

                            Коментар


                            • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

                              Годеч и тамошните бактериални щамове

                              Та - в неделя сме замислили с домочадието да скокнем до годечката мандра... Ясно защо. После - "дотам и обратно" в околността, а може и по-далечко. Никой още не знае. Мераклии за компания?

                              Коментар


                              • До: Сбирка на собствениците на Ленд Ровър

                                Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                                Годеч и тамошните бактериални щамове

                                Та - в неделя сме замислили с домочадието да скокнем до годечката мандра... Ясно защо. После - "дотам и обратно" в околността, а може и по-далечко. Никой още не знае. Мераклии за компания?
                                За сега сме навити да дойдем, но не е много сигурно, че утре ще празнуваме на жената рожден ден и не знам в какво състояние ще сме в неделя
                                Предполагам, че щом ще има обикаляне из околията значи ще се тръгва сравнително рано, та дай един примерен час за тръгване и да видим...
                                Ако ти се обадя 30мин. преди уречения час значи сме оцелели и сме на линия
                                "Bis dat qui cito dat"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X