Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов собственик на Диско 1

    здравейте, да се похваля току що станах собственик на диско 1 95 г 300 tdi, с десен волан. отдавна чета форума и се спрях точно на този автомобил защото е евтин и отговаря на моите нужди - планински щразходки. карах го само 70 км и съм страшно доволен, немога да повярвам колко добре върви и вози, като лека кола. първото което трябва е да купя нови гуми, дайте съвет какви да са, 16 цола, според мен най добре е да са AT, като се има в предвид че много рядко ще го вкарвам в кал. приемам всякакви съвети
    Discovery I, 300 TDI

  • #2
    До: нов собственик на диско 1

    Честито и добре дошъл сред нас!
    Щтракни някоя снимчица на дзверчето , та и ние да го видим.
    По въпроса за гумите - правилно си се насочил - не ти трябват бучалници, които не се балансират и тресат, като "свиня в каросерия" , щом рядко ще ти се налага да караш в калища.
    Има доста теми по въпроса за избор м/у АТ и МТ.- ти си решаваш.
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #3
      До: нов собственик на диско 1

      Честито колега,много безаварийни ....

      .... Опаа МммДааа още един (Лазареее ....)



      п.п. напиши си в профила от къдеси, и без снимки ... как я мислиш тая прочети това:BF Goodrich All-Terrain
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #4
        До: нов собственик на диско 1

        Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
        здравейте, да се похваля току що станах собственик на диско 1 95 г 300 tdi, с десен волан. отдавна чета форума и се спрях точно на този автомобил защото е евтин и отговаря на моите нужди - планински щразходки. карах го само 70 км и съм страшно доволен, немога да повярвам колко добре върви и вози, като лека кола. първото което трябва е да купя нови гуми, дайте съвет какви да са, 16 цола, според мен най добре е да са AT, като се има в предвид че много рядко ще го вкарвам в кал. приемам всякакви съвети
        Добре дошъл, добре дошъл! Много хубави и безаварийни километри да изминеш с Диското!
        Така, както пишеш - планини без кал... Има ли го в България?

        Коментар


        • #5
          До: нов собственик на диско 1

          Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
          Честито колега,много безаварийни ....

          .... Опаа МммДааа още един (Лазареее ....)



          [/B][/URL]
          И продължение:
          Лазар се подава от една кофа.
          - Как мина човека ?
          бррррррррррррррррррррррррррррррррр.
          -А как требваше да мине?
          бррр,........Бррр.......Бррр.
          - И с к'во мина?
          -Ми естествено с Дискавъри 1

          Много безаварийни км и Добро пожаловать!!!.
          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

          Коментар


          • #6
            До: нов собственик на диско 1

            Да си го караш със здраве, относно гумите последните няколко седмици изчетох доста и стигнах до 1.BF Goodrich All-Terrain или 2.Fulda Multitrack.g За първите не ги намерих в размер 205/80/16 с каквито съм сега. За вторите няма много писано, но сега съм с такива и съм доволен от тях, но съм ги карал само 6 месеца.

            Май съм по склонен към BF-a. Днес ми дадоха цена от 290 лв за гума за 235/70/16. Ако попаднеш на по добра оферта пиши.

            Дали някой ще направи отстъпка при покупка на 8 броя?
            http://www.irlandetza.com
            Forever is our today
            http://www.lre-bulgaria.org
            мотора на аватара е на Gorgio

            Коментар


            • #7
              До: нов собственик на диско 1

              Честито, колега! Радвам се че ежедневно се множим!

              Първоначално публикуван от irishman Преглед на мнение
              Май съм по склонен към BF-a. Днес ми дадоха цена от 290 лв за гума за 235/70/16. Ако попаднеш на по добра оферта пиши.
              Ирландецо, от личен опит бих те посъветвал точно за БФГ - АТ да се спреш на 235/70/16. Все пак това са гуми много подходящи и за асфалт и ежедневно ползване.
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • #8
                До: нов собственик на диско 1

                благодаря за пожеланията,след ден два ще го снимам и ще прикача снимки, относно гумите спрях се на АТ,но мисля като начало да взема втора употреба,а по нататък нови. колкото повече гледам тоя ръбатко все повече ми харесва, като се има в предвид за какви пари го купих. гледам във форума продават се гуми АТ но няма 205/80/16 като за мен,има 225/70/16 например, ще се смъкне ли много диското с тях, как мислите?
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • #9
                  До: нов собственик на диско 1

                  Добре дошъл и от мен!
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    До: нов собственик на диско 1

                    Първоначално публикуван от irishman Преглед на мнение
                    205/80/16
                    235/70/16.
                    Първите като размер съм ги виждал Kumho, вторите - Goodyear wrangler. С Goodyear Wrangler е обут тестовия Дифендър на М Пф и съм присъствал и снимал какво могат. Ако те интересува ще ти дам линк.

                    Коментар


                    • #11
                      До: нов собственик на диско 1

                      Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                      гледам във форума продават се гуми АТ но няма 205/80/16 като за мен,има 225/70/16 например, ще се смъкне ли много диското с тях, как мислите?
                      Не. Ще се смъкне незначително - приблизително 3,5мм. По книжка двата размера са 205/80/16 или 235/70/16. Друг е въпросът, че вероятно ще си първия във форума с по-малки гуми от препоръчваните.

                      Коментар


                      • #12
                        До: нов собственик на диско 1

                        И аз скоро се здобих с Диско -1 300tdi и имах същата дилема за гуми ! Спрях се на BF-ALL 245/70/16 и съм доволен
                        Да го караш със здраве и дълго и безаварийно да му се радваш

                        Коментар


                        • #13
                          До: нов собственик на диско 1

                          Преди месец и аз имах тази чуденка, и след много четене, моето Диско е с BFG AT 235/70/16. Пожелавам ти прекрасни моменти с камиончето.
                          LR Discovery I 300 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            До: нов собственик на диско 1

                            все пак знайте че съм пълен новак в тази област и сега тепърва ще се уча да карам offroad, така че ще си взема едни втора употреба като за начало, а после ще мина на по сериозни гуми. има ли някои от форума близо до севлиево да му покажа диското и да даде някои друг съвет, какво да направя за да го поосвежа малко и да го прекарам в приличен вид. като за начало освен гумите мисля да го гресирам където трябва, за масло и филтри няма да сменям тъй като предишния собственик ги е сменил преди да си тръгне от Англия за Бългрия.По принцип не познавам никой от форума затова питам дали има някои комшия наблизо
                            Discovery I, 300 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              До: нов собственик на диско 1

                              Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                              ................гуми АТ но няма 205/80/16 като за мен,има 225/70/16 например, ще се смъкне ли много диското с тях, как мислите?
                              Правилният близък р-р е 225/75/16 и тогава става по-високо. Смятай бе. Проста сметка 205х0.8=..., 225х0.7=...., 225х0.75=....... = к1, к2, к3.
                              Обща височина на гумата е равна на 2хКn+16"x254 - [mm]
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X