Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: нов собственик на диско 1

    Не бе, не са глупендери. Просто не им дреме - като даде фира раздатка или скорости, вадят 100 лири и са готови.

    Коментар


    • #47
      До: нов собственик на диско 1

      е да като не ги бъркат парите, моя майстор извади от раздатката 1.5 масло и от скоростите 1.5 масло, като на скоростите на пробката имало малко стружки. сигурно има някакво износване, но пък скоростите нито влизат трудно нито ръмжат нищо им няма, поне засега де
      Discovery I, 300 TDI

      Коментар


      • #48
        До: нов собственик на диско 1

        Стружките не са проблем, не случайно пробката е направена така че да се лепят по нея. Като има парчета става страшно
        A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

        Коментар


        • #49
          До: нов собственик на диско 1

          Значи да не се притеснявам. и аз като теб нямам кора на задната врата и мисля да я направя с рифел като теб, извинявай че ти ползвам идеята на готово
          Discovery I, 300 TDI

          Коментар


          • #50
            До: нов собственик на диско 1

            Аз кора си имах на вратата, ама така по ме кефи.
            За идеята - няма страшно, не съм го измислил аз слагането на рифел, а пък дори и така да беше, нали затова е форума - да споделяме идеи и опит

            Мисля, че пазя някъде шаблоните за рифела, мога да проверя ако смяташ, че са ти нужни. По принцип няма нищо сложно в слагането, иска само малко внимание в изрязването да не стават сакатлъци.
            A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

            Коментар


            • #51
              До: нов собственик на диско 1

              ми аз мислех сам да правя шаблон ама незнам доколко ще се справя
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • #52
                До: нов собственик на диско 1

                може би не е тук мястото за поредния ми въпрос, но след като прочетох почти всичко във форума, пак не ми се изясниха на 100 процента нещата относно дифовете и блокировките, моля някои да ми каже със съвсем прости думи: диското нормално на асвалт как върви? и двата ли моста са задвижващи или не. и като блокирам междинния диф какво става, и кога трябва да карам с блокиран междинен диф и мога ли да завивам
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • #53
                  До: нов собственик на диско 1

                  Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                  може би не е тук мястото за поредния ми въпрос, но след като прочетох почти всичко във форума, пак не ми се изясниха на 100 процента нещата относно дифовете и блокировките, моля някои да ми каже със съвсем прости думи: диското нормално на асвалт как върви? и двата ли моста са задвижващи или не. и като блокирам междинния диф какво става, и кога трябва да карам с блокиран междинен диф и мога ли да завивам
                  Disko-то е фултайм,т.е си постоянно на 4х4,(и двата моста са задвижващи),което не можеш да изключиш.Имаш блокаж само на средния диференциал(фабрично).На сух асвалт НЕ ВКЛЮЧВАЙ БЛОКАЖА(малкия лост наляво)!!!Ползвай блокажа само на хлъзгав терен!!!
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #54
                    До: нов собственик на диско 1

                    това горе долу го разбрах от статиите които прочетох във форума, интересува ме още кои колела въртят със включен и кои с изключен диф. и щом няма блокаж на предния диф значи би трябвало да мога да си завивам спокойно на хлъзгав терен с включен блокаж нали?
                    Discovery I, 300 TDI

                    Коментар


                    • #55
                      До: нов собственик на диско 1

                      Блокажа се включва тогава, когато загубиш сцепление на:
                      - едно колело на предния мост
                      - едно колело на задния мост
                      - и двете колела на предния или задния мост

                      Тогава колата спира да се движи, защото всичката сила от двг отива в колелото, което няма сцепление. От тук следва, че при изключен блокаж на междинния диф, е достатъчно да пробуксува само едно колело, за да останеш на място. Когато е включен блокажа на МД, колата спира движение, едва когато пробуксуват(да загубиш сцепление) едно колело на предния и едно колело на задния мост.

                      Включеният блокаж на МД на хлъзгав терен(лед, мокра трева) може да влоши управлението много повече, отколкото ако не е включен.
                      Последно редактирано от Lazar; 07-12-08, 10:51.

                      Коментар


                      • #56
                        До: нов собственик на диско 1

                        това се казва отговор, благодаря много, сега ще кача снимки на моя красавец само да разбера как става
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • #57
                          До: нов собственик на диско 1

                          Е, така работи фултайма на теория. На практика е друго, има по-важни неща от блокажа на МД. Това са гуми, ходове на окачването, просвет и други технически подробности, а най-важното е опита на задкормилното устройство

                          Коментар


                          • #58
                            До: нов собственик на диско 1

                            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                            може би не е тук мястото за поредния ми въпрос, но след като прочетох почти всичко във форума, пак не ми се изясниха на 100 процента нещата относно дифовете и блокировките, моля някои да ми каже със съвсем прости думи: диското нормално на асвалт как върви? и двата ли моста са задвижващи или не. и като блокирам междинния диф какво става, и кога трябва да карам с блокиран междинен диф и мога ли да завивам
                            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                            това горе долу го разбрах от статиите които прочетох във форума, интересува ме още кои колела въртят със включен и кои с изключен диф. и щом няма блокаж на предния диф значи би трябвало да мога да си завивам спокойно на хлъзгав терен с включен блокаж нали?
                            .... разгледай/прочети това ТУК свали си го на преносимата памет,разпечатай/подвържи си го, и ще си го имаш и на Български за не повече от 10лв.
                            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                            това се казва отговор, благодаря много, сега ще кача снимки на моя красавец само да разбера как става
                            ... ако ТОВА ще ти помогне,
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • #59
                              До: нов собственик на диско 1

                              от всичко прочетено досега мога да обобщя: диско 1 е full time, когато караш нормално на асфалт, върти един от двата моста, който джипката сам си определя, а когато караш с блокиран междинен диф и двата моста въртят едновременно с по едно колело, дали съм разбрал най накрая?
                              Discovery I, 300 TDI

                              Коментар


                              • #60
                                До: нов собственик на диско 1

                                Не точно Нека да започнем от това как работи диференциала: http://www.youtube.com/watch?v=Em1zQToa_a8
                                Много старо филмче, на английски е, но видеото е достатъчно красноречиво. Намери време да го изгледаш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X