Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: нов собственик на диско 1

    довечера ще го изгледам и дано накрая разбера
    Discovery I, 300 TDI

    Коментар


    • #62
      До: нов собственик на диско 1

      Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
      Не точно Нека да започнем от това как работи диференциала: http://www.youtube.com/watch?v=Em1zQToa_a8
      Много старо филмче, на английски е, но видеото е достатъчно красноречиво. Намери време да го изгледаш.
      ... абе и ТИЯ не са лоши, но са заразни
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #63
        До: нов собственик на диско 1

        Бе номера е да разбере как работи диференциала...

        Коментар


        • #64
          До: нов собственик на диско 1

          току що изгледах филмчето, страхотно е,направено е като за пълни аматьори като мен разбрах принципа на диференциала, и вече знам как работи диското с блокиран междинен диф, но като не е блокиран на асфалт нали са зацепени и двата моста като е full time, но колко въртящи колелета има, пак ли е едно задно?
          Discovery I, 300 TDI

          Коментар


          • #65
            До: нов собственик на диско 1

            ето и снимка на камиончето, правени са с телефон и не са много хубави, но хубавото си е хубаво
            Прикачени файлове
            Discovery I, 300 TDI

            Коментар


            • #66
              До: нов собственик на диско 1

              и още малко
              Прикачени файлове
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • #67
                До: нов собственик на диско 1

                Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                току що изгледах филмчето, страхотно е,направено е като за пълни аматьори като мен разбрах принципа на диференциала, и вече знам как работи диското с блокиран междинен диф, но като не е блокиран на асфалт нали са зацепени и двата моста като е full time, но колко въртящи колелета има, пак ли е едно задно?
                Освен диференциал на предния мост и диференциал на задния мост Диско-то има и централен диференциал, който дава възможност оборотите на предния кардан (това което предава движението на предния мост) и оборотите на задния кардан (това което предава движението на задния кардан) да се различават. Това е необходимо защото при завой, както има разлика в оборотите между лявото и дясното колело, така има разлика между оборотите на предния и задния кардан, понеже колелата изминават различен път. Като блокираш централния диференциал при завой две от колелата ти - едно предно и едно задно трябва да преплъзват и затова централния диференциал се блокира само на хлъзгав терен. Принципно тези, които се движат само на един мост на асфалт са парт тайм - липсва им централен диференциал и затова включват двойното само на хлъзгав терен. Само принципно, защото си има изключения, като Супер Селект на Митсубиши, което има централен диференциал, но можеш по желание да се изключваш предния мост и да се движиш само на задно. Отделен пък раздел са системите On Demand (при поискване).
                За теб е важно, че се движиш непрекъснато на 4х4 и можеш да ползваш блокажа само на хлъзгав терен.
                Джипчето изглежда доста спретнато и чистичко. Да ти е честито и безаварийно да си го караш.
                "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                Коментар


                • #68
                  До: нов собственик на диско 1

                  Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                  ето и снимка на камиончето, правени са с телефон и не са много хубави, но хубавото си е хубаво
                  ... ми така си е,
                  ... какво сте ровили при бушоните кви са тия жици дето висят отдолу.
                  Land Rover Discovery:
                  - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                  Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                  Коментар


                  • #69
                    До: нов собственик на диско 1

                    честито колега ,мн добре изглежда.

                    Погледни само гърнето ми се струва провиснало, да не го загубиш някъде ..

                    Поздрави,

                    Коментар


                    • #70
                      До: нов собственик на диско 1

                      не съм ровил нищо по бушоните така го вземах, а на гърнето всички тампони са здрави но утре ще ми гледат главините на предните колела че се омасляват и ще ги накарам да видят и гърнето
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • #71
                        До: нов собственик на диско 1

                        а сега някои от вас колеги може ли да ми каже как е възможно такъв голям проходим автомобил, с такъв хубав двигател да вози като лека кола, да вдига 140-150 км. мотора да мърка като котка, да е 7-местен и да струва 3650 лв?!!
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • #72
                          До: нов собственик на диско 1

                          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                          а сега някои от вас колеги може ли да ми каже как е възможно такъв голям проходим автомобил, с такъв хубав двигател да вози като лека кола, да вдига 140-150 км. мотора да мърка като котка, да е 7-местен и да струва 3650 лв?!!
                          И да харчи 10/100 градско Ха добре дошъл!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Нов собственик на Диско 1

                            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                            Не точно Нека да започнем от това как работи диференциала: http://www.youtube.com/watch?v=Em1zQToa_a8
                            Много старо филмче, на английски е, но видеото е достатъчно красноречиво. Намери време да го изгледаш.
                            Филмчето е чудесно, ако може нека се направи залепена тема с образователна филмова насоченост, Благодаря

                            Има курсове за какво ли не, няма ли някой желание да спретне такъв и за управление на 4х4 на практика, сега сезона си е доста хлъзгав и удобен за тестванен. Ще се видим, ще се покаже кое за какво е, после агнетата са от курсистите
                            http://www.irlandetza.com
                            Forever is our today
                            http://www.lre-bulgaria.org
                            мотора на аватара е на Gorgio

                            Коментар


                            • #74
                              До: нов собственик на диско 1

                              Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                              а сега някои от вас колеги може ли да ми каже как е възможно такъв голям проходим автомобил, с такъв хубав двигател да вози като лека кола, да вдига 140-150 км. мотора да мърка като котка, да е 7-местен и да струва 3650 лв?!!
                              АбсИлютно възможно е, Но очквай включване. Дано не съм прав.
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар


                              • #75
                                До: нов собственик на диско 1

                                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                                АбсИлютно възможно е, Но очквай включване. Дано не съм прав.
                                имаш предвив да очаквам да се повреди ли?
                                Discovery I, 300 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X