Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Нов собственик на Диско 1

    цената е за кит, купих ги от един магазин за авточасти в Севлиево
    Discovery I, 300 TDI

    Коментар


    • До: Нов собственик на Диско 1

      Благодаря колега,ако можеш да кажеш има ли в кита гарнитури и ролка оптяжна+паразитна и къде се намира магазина в Севлиево,имам начин и аз да се сдобия с кит.

      Коментар


      • От: Нов собственик на Диско 1

        Диско 1 беше първия ми джип. Толкова много ми хареса, че реших да мина на Диско 2. След известно време, поради незнайни и за мен причини, минах на Терано 2. И след точно 5 години, вече поумнял ми стана ясно, че LR Discovery винаги е бил моя джип. Реших да заложа на първата серия, най вече заради малко по квадратната и олд визия (естествено и заради по опростения двигател). Започна се едно трескаво търсене. Последния месец съм обиколил цяла България и съм гледал абсолютно всички джипове от 3000 до 6000 лв. В началото имах изисквания. Задължително да има два люка, все пак това е Discovery Да е 7-местен, след 94 г., с бежовия салон, климатик... Тези които имаха хубав двигател и ходова част, бяха ръждиви. Тези които нямаха ръжда, бяха смачкани от каране и в отвратително състояние. Постепенно изискванията ми започнаха да намалят, а накрая взех да се отчайвам.
        В неделя вечерта след цял ден обикаляне, отново проверявам обявите в мрежата...нищо ново. Започна и новата седмица. В обедната почивка пуснах мобилето както винаги. Още като видях джипа на първата снимка разбрах, че това е моя автомобил. Звъннах на шефа да ме пусне следобед и газ към София. През целия път само се молех някой да не ме изпревари Естествено вечерта вече отново бях собственик на първата ми любов Диско 1! Купих джипа от страхотни хора, семейство от София, които го ползват 7 години точно така, както и аз ще го ползвам - разходки и къмпинг сред природата.
        Тръгвайки обратно за Севлиево с Диското ми трябваха не повече от 30 мин да свикна отново с малкото му недостатъци. Шумния и тромав двигател, лекото прискърцване и притресване на салона, влошената от твърдото окачване возия когато минавам през копките не можаха да развалят кефа ми. Припомних си какво е чувството да караш малко камионче

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9508366o.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5520480Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9508379o.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5520481Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9508348o.jpg
Прегледи:1
Размер:74.6 КБ
ID:5520479
        Discovery I, 300 TDI

        Коментар


        • От: Нов собственик на Диско 1

          Ами честито Саше. Сега остава и да почерпиш. Не бързай да си сменяш подписа отдолу, току виж си го продал и взел отново двойка .
          LR Disco II 99 - TD5
          www.lre-bulgaria.org

          Коментар


          • От: Нов собственик на Диско 1

            Честито и вярно е, камионче ......ама си е хубаво. Колкото повече време минава някак си си ставаме по-близки. Даже и финансово
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • От: Нов собственик на Диско 1

              Честит да ти е! Той май е същия като първия, но с лява дирекция?
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • От: Нов собственик на Диско 1

                Да с лява дирекция е, въпреки, че с дясна ми е много по-удобен колкото и смешно да звучи. Иначе този е 98 г., с климатик, лебедка, гумите са стандартни, окачването е Pro Comp , с гелов акумулатор и сменени жълти селенови тампони. Дадоха ми и шнорхел, трябва да го монтирам. Като цяло джипа е супер. Не ми харесва обаче возията. Много твърдо вози, а в същото време се клати. Имам чувството, че е от тези жълти тампони. Някъде бях чел,че гумените са много по-меки и подобряват комфорта. Тепърва ще го ревизирам. Ще трябват и изнесени джанти и по-големи гуми, но не ми се мисли колко по-тромав ще стане с тях
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • От: Нов собственик на Диско 1

                  Я си му остави гумите, а за клатенето явно си отвикнал - след седмица-две няма да ти прави впечатление.
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • От: Нов собственик на Диско 1

                    Честито!
                    Със здраве да си го караш!
                    Р.П.(RFF) 0898677590
                    Пътна помощ
                    ДЕНОНОЩНО

                    Коментар


                    • От: Нов собственик на Диско 1

                      Честито. Това е джипката!И изобщо не е тромав.
                      Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                      Коментар


                      • От: Нов собственик на Диско 1

                        Вчера намерих една малка дупка на пода на багажника, точно до калника, от страната на резервоара. Там са най-податливи на корозия. Започнах да подготвям мястото за тенекеджията. Махнах задните седалки, после допълнителните 2 малки седалки, мокет, вата и т.н. Развихрих се и махнах целия салон. Така и така съм обезкостил цялото Диско, мога ли по някакъв начин да го шумоизолирам според Вас? Някой минавал ли е по този път, и ако да, има ли ефект. Само по пода ли да слагам изолация или и по тавана и страниците? Приемам всякакви съвети!
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • От: Нов собственик на Диско 1

                          Честито! Как беше - старата любов ражда не хваща...

                          Коментар


                          • От: Нов собственик на Диско 1

                            Сещам се, че имаше цяла тема за това. Бяха посочили и материалите, които използваха.
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • От: Нов собственик на Диско 1

                              Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                              Вчера намерих една малка дупка на пода на багажника, точно до калника, от страната на резервоара. Там са най-податливи на корозия. Започнах да подготвям мястото за тенекеджията. Махнах задните седалки, после допълнителните 2 малки седалки, мокет, вата и т.н. Развихрих се и махнах целия салон. Така и така съм обезкостил цялото Диско, мога ли по някакъв начин да го шумоизолирам според Вас? Някой минавал ли е по този път, и ако да, има ли ефект. Само по пода ли да слагам изолация или и по тавана и страниците? Приемам всякакви съвети!
                              Сега е момента за пода - има голям ефект!
                              Имаше по-евтина руска изолация, дет върши перфектна работа и цената й беше около 15 кинта квадрата за 2 сантима дебелина. Но може спокойно и 1 см. да сложиш.
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • От: Нов собственик на Диско 1

                                Какво мислите за хидроизолация с фолио?
                                Discovery I, 300 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X