Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нов собственик на Диско 1

    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
    Какво мислите за хидроизолация с фолио?
    Искаш да сложиш фолио, за да може ако влезе вода да не излезне, а да си върши дълго и сигурно подмолната дейност?
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • От: Нов собственик на Диско 1

      Ами тази руската имаш ли идея как се казва или какво точно представлява?
      Discovery I, 300 TDI

      Коментар


      • От: Нов собственик на Диско 1

        Абе Саше, в какви филми си влязъл, уж дупка да закърпиш а то какво стана. Руската е STP - Стандартпласт. Има представител в София!
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • От: Нов собственик на Диско 1

          Абе, мани мани... от мухата-слон!
          Тази STP изолация представлява битум с фолио. Цена от 70 лв/кв. Малко скъпичка ми се вижда. Предполагам ще ми трябват около 3 кв., тоест 200 лв!!!
          Последно редактирано от alexstoilov; 04-11-13, 12:10.
          Discovery I, 300 TDI

          Коментар


          • От: Нов собственик на Диско 1

            Чакай сега - за хидро или за шумоизолация говорим?
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • От: Нов собственик на Диско 1

              За шумоизолация!
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • От: Нов собственик на Диско 1

                Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                ... Още като видях джипа на първата снимка разбрах, че това е моя автомобил. Звъннах на шефа да ме пусне следобед и газ към София. През целия път само се молех някой да не ме изпревари Естествено вечерта вече отново бях собственик на първата ми любов Диско 1! Купих джипа от страхотни хора, семейство от София, които го ползват 7 години точно така, както и аз ще го ползвам - разходки и къмпинг сред природата...

                [ATTACH=CONFIG]629785[/ATTACH]
                Това Дискавъри го знам и съм с много добри впечатления от бившите стопани. Дано да ти служи дълго и на теб! Успех!

                Коментар


                • От: Нов собственик на Диско 1

                  Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                  За шумоизолация!
                  Сега се разтърсих - материала се казва екобон.
                  Продава се два размера дебелина - 1 и 2 см.
                  Потърси в Гугъл, щото разликата в цените е огромна (между него и другите), а тоз екобон има добър ефект.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • От: Нов собственик на Диско 1

                    PinMaster - благодаря за информацията!Фирмата вносител е Ди-Трейд. С дебелина 1см е на цена 17 лв. за лист 1000х2000, а на 2 см е 34 лв. А след като положа екобон (2 см ) да връщам ли оригиналната изолация върху него?

                    Яро, бившите собственици са страхотни хора. Карат го 7 години и едвам се разделиха с него. Като отидох да го взема, жената почти се разплака. Запазили са над 100 000 км страхотни спомени и преживявания с него. Сега са минали на Тойота ЛК 90 дълга база 125к.с.
                    Последно редактирано от alexstoilov; 05-11-13, 07:52.
                    Discovery I, 300 TDI

                    Коментар


                    • От: Нов собственик на Диско 1

                      Да - точно оттам го взех и аз.
                      Незнам как е на Диското, на Рейнджа изолацията е можеби над 2 сантима и аз я махнах, че двете едно върху друго нямаше начин.
                      Махнах я, щот беше изгнила (но моята употреба на жипа е различна).
                      Идеята е с това да смениш оригиналната, където я няма, скъсана е и т.н. Някой обезшумяват и врати и т.н.
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • От: Нов собственик на Диско 1

                        Аз ще я сложа навсякъде, дори и на тавана. После ще видя какъв е ефекта и тогава ще реша дали да връщам старата. Ще пиша за резултати. Благодаря още веднъж!
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • От: Нов собственик на Диско 1

                          Без да ви троша хатъра, все пак да споделя, че резултата от евтината изолация (за мен) е доста съмнителен.

                          Коментар


                          • От: Нов собственик на Диско 1

                            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                            Аз ще я сложа навсякъде, дори и на тавана. После ще видя какъв е ефекта и тогава ще реша дали да връщам старата. Ще пиша за резултати. Благодаря още веднъж!
                            Не че нещо, ама снимките къде са ....?
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • От: Нов собственик на Диско 1

                              Нямаше как да снимам, понеже бях сам, в един гараж, на работна лампа посред нощ, и с такъв зор махнах корите и тавана, че отдавна не се бях чувал да псувам така...

                              Иначе днес се поразрових малко в нета за инфо и мисля да подходя по следният начин. Първо изкърпвам дупката. После мажа целия под с Body 950. След това полагам 3 или 4 мм битумна мембрана (знам, че ще мирише в началото). И накрая 10 или 20 мм екобон (четох много добри отзиви за този материал, особено добър за поглъщане на вибрации). Накрая ако остане място ще сложа и оригиналната вата. Какво мислите?
                              Discovery I, 300 TDI

                              Коментар


                              • От: Нов собственик на Диско 1

                                alexstoilov, битумната мембрана за какво ти е ? Иначе и аз обмислям същото нещо да се случи и при мен, но след зимата че сега няма време и $.
                                Когато приключиш моля те сподели дали има ефект шумоизолацията.
                                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-11-13, 17:14.
                                LR Discovery 300Tdi 1996
                                Subaru Outback 2.5 1998
                                Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X