Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Нов собственик на Диско 1

    То ясно за километрите. Уж минавам 100 пък те към 120. Но аз мога да смятам. Примерно, къщата на село е на 97 км. До там знам много добре колко ми харчи, щото пътя вече го знам наизуст. Харчи повече. Точно щото натоварването е по-голямо. Преди можех да кача бул. България от Била до Бояна на 5-та, сега не, трябва да хакна 4-та под моста на околомръсното.

    Коментар


    • #92
      До: Нов собственик на Диско 1

      моите гуми са 205/80/16 би трябвало да намаля разхода като са тесни
      Discovery I, 300 TDI

      Коментар


      • #93
        До: Нов собственик на Диско 1

        Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
        моите гуми са 205/80/16 би трябвало да намаля разхода като са тесни
        Проблемът е във височината. Твоите и 235/70/16 се препоръчваните по книга.

        Коментар


        • #94
          До: Нов собственик на Диско 1

          Хмм, 225/75/16 е заводски размер също, поне аз така знам.

          Коментар


          • #95
            До: Нов собственик на Диско 1

            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
            на мен предишния собственик ми каза че като го е докарвал от Англия, при движение 90-110 км само по магистрали и хубави пътища му е дало разход 7.5- 8 на сто, незнам дали лъже но и аз съм чувал че са доста икономични мотори. за градско зависи в кой град караш, на мен може и да ми даде 10/100, все пак аз съм от Севлиево и всичко на всичко тук има два сфетовара и не чакаш никъде
            ..... може да се окаже и истина
            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
            Много ме е яд. Как щях да се прецакам. Мислех да си взимам Диско 1, тъй като тук всички казват, че е икомична, надеждна и евтина за ремонт "джипка". А то к'во се оказа - двигателите изключително ненадеждни, харчат много, резервните части скъпи, ремонтите сложни...
            .... Малеее тоа па, купи си бее ей нека ти е гадно
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #96
              До: Нов собственик на Диско 1

              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
              Много ме е яд. Как щях да се прецакам. Мислех да си взимам Диско 1, тъй като тук всички казват, че е икомична, надеждна и евтина за ремонт "джипка". А то к'во се оказа - двигателите изключително ненадеждни, харчат много, резервните части скъпи, ремонтите сложни...
              Недей говори,така че още не съм се нарадвал на камиончето, а ти ме караш да съжелявам че съм го купил
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • #97
                До: Нов собственик на Диско 1

                Това е иронията на старият собственик на Диско 1. Ще почнеш да разбираш с времето. Ако станеш и ти стар собственик на диско 1.

                Коментар


                • #98
                  До: Нов собственик на Диско 1

                  ааа така кажи не мисля да сменям диското с по - ново, аз съм на мнение че старите коли и джипки и въобще по - старите двигатели са много по-здрави и надеждни от новите модели.
                  Discovery I, 300 TDI

                  Коментар


                  • #99
                    До: Нов собственик на Диско 1

                    offtopic:

                    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                    ааа така кажи не мисля да сменям диското с по - ново, аз съм на мнение че старите коли и джипки и въобще по - старите двигатели са много по-здрави и надеждни от новите модели.
                    С това не мога да се съглася. Не смятам, че новите двигатели са по-ненадеждни. Имат недостатъци спрямо старите, но имат и не малко предимства, доста повече вървят, принципно по-малко горят и т.н.

                    Агрегатите около двигателя вероятно са (по-ненадеждни), което би могло да се изразява предимно в това, че вече се правят с пълна подмяна при проблем, а не с възможност за ремонт, както беше преди.

                    Коментар


                    • До: Нов собственик на Диско 1

                      Градско(Събота, Неделя) 12-12.5 /100
                      Извън градско 10 - 10.5 /100
                      Диско 300 тди 96'та
                      http://www.irlandetza.com
                      Forever is our today
                      http://www.lre-bulgaria.org
                      мотора на аватара е на Gorgio

                      Коментар


                      • До: Нов собственик на Диско 1

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        offtopic:



                        С това не мога да се съглася. Не смятам, че новите двигатели са по-ненадеждни. Имат недостатъци спрямо старите, но имат и не малко предимства, доста повече вървят, принципно по-малко горят и т.н.

                        Агрегатите около двигателя вероятно са (по-ненадеждни), което би могло да се изразява предимно в това, че вече се правят с пълна подмяна при проблем, а не с възможност за ремонт, както беше преди.
                        Аз изхождам оттам, че новите двигатели са наблъскани с електроника за разлика от по - старите, но това е което чета от форумите, иначе аз нищо не разбирам от техника, на мен ми дай лека разходка в планината с бира и скара
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • До: Нов собственик на Диско 1

                          нещо не се вижда ЛР из града.Преди време го видях паркиран зад блока на ул.Ст.Планина 50
                          на сушата и град помага

                          Коментар


                          • До: Нов собственик на Диско 1

                            да, днес сутринта го закарах да ми сменят ремък и ролки, и ако утре свършат ще го регистрирам и е готов за проба. от севлиево ли си, познаваме ли се?
                            Discovery I, 300 TDI

                            Коментар


                            • До: Нов собственик на Диско 1

                              Колко струва ремък + ролки + работа?

                              Коментар


                              • До: Нов собственик на Диско 1

                                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                                Колко струва ремък + ролки + работа?
                                китчето, работата май е по договаряне.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X