Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: нов собственик на диско 1

    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
    И да харчи 10/100 градско Ха добре дошъл!
    Тука май се поувлече някай а?
    ________________________________________________________________________________________
    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

    Коментар


    • #77
      До: нов собственик на диско 1

      Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
      Тука май се поувлече някай а?
      Няма как да се "поувличаме" с фактите.

      Коментар


      • #78
        До: нов собственик на диско 1

        Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
        Тука май се поувлече някай а?
        Мога да добавя София - Русе при зареждане на изходите /посока Варна/ разход 26л. Двама големи и дете с багаж за месец из България. При това с автоматична с.к., която дава разход литър и нещо над ръчната на 100км. Няма да цитирам Марк Тулий, но такива са фактите.

        Коментар


        • #79
          До: нов собственик на диско 1

          Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
          Мога да добавя София - Русе при зареждане на изходите /посока Варна/ разход 26л. Двама големи и дете с багаж за месец из България. При това с автоматична с.к., която дава разход литър и нещо над ръчната на 100км. Няма да цитирам Марк Тулий, но такива са фактите.
          Говорим за разход 10/100 г р а д с к о.
          Този разход е невъзможен.
          1.Времето е студено.
          2.Кара се на къси разстояния студен мотор.
          3.Работи на място /сфетофари, трафик/
          4.Кара се на ниски предавки /повечко обороти на коляновия вал -по малко изминати километри/

          Който твърди , че разхода му е 10/100 градско, да си сипе в 10литрова туба гориво, след като му се изпразни резервоара, да си налее и да види дали ще мине 100км. градско . Ще има голяма изненада.

          Ако има смелост да проведе експеримента, за всеки случай, да си вземе още една тубичка гориво - за да няма тичане да бензиностанцията
          Успех на ентусиастите.
          ________________________________________________________________________________________
          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

          Коментар


          • #80
            До: Нов собственик на Диско 1

            Моят разход е 12 - 13 предимно в центъра, с често използване на кикдаун.
            Извинявам се, че няма да мога да предложа латинския текст, но отново ще цитирам Марк Тулий - "съмнявайки се отиваш към истината". Допускам, че има и по-интелигентно създадени машини.

            Коментар


            • #81
              До: Нов собственик на Диско 1

              Наистина е трудно за вярване. И аз така се опулих, когато съседа ми каза, че Диското на един негов познат харчело 10/100 градско. Или не е разбрал или се е пошегувал пък аз съм му повярвал...
              А и няма как да пробвам, нали си нямам, никога не съм карал, пък и никой от тоя подфорум не ще да си даде Диското да пробваме...

              Коментар


              • #82
                До: Нов собственик на Диско 1

                Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                Моят разход е 12 - 13 предимно в центъра, с често използване на кикдаун.
                Извинявам се, че няма да мога да предложа латинския текст, но отново ще цитирам Марк Тулий - "съмнявайки се отиваш към истината". Допускам, че има и по-интелигентно създадени машини.
                А бе верно допускаш, но разликата в разхода градско е мнооого малка : от 0,2 до 1 литър горят по-малко.Обаче за сметка на това , по-интелигентно създадените, имат убийствено скъпа поддръжка.

                Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                Наистина е трудно за вярване. И аз така се опулих, когато съседа ми каза, че Диското на един негов познат харчело 10/100 градско. Или не е разбрал или се е пошегувал пък аз съм му повярвал...
                А и няма как да пробвам, нали си нямам, никога не съм карал, пък и никой от тоя подфорум не ще да си даде Диското да пробваме...
                Е това вече е друга приказка.

                "Блаженни са верующите и ............. т.н."
                ________________________________________________________________________________________
                Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                Коментар


                • #83
                  До: Нов собственик на Диско 1

                  Този опит не се прави с празен резервоар! Следват бая проблеми. По-добре да пълниш догоре, минаваш 100 км и пак пълниш догоре...

                  Коментар


                  • #84
                    До: Нов собственик на Диско 1

                    на мен предишния собственик ми каза че като го е докарвал от Англия, при движение 90-110 км само по магистрали и хубави пътища му е дало разход 7.5- 8 на сто, незнам дали лъже но и аз съм чувал че са доста икономични мотори. за градско зависи в кой град караш, на мен може и да ми даде 10/100, все пак аз съм от Севлиево и всичко на всичко тук има два сфетовара и не чакаш никъде
                    Discovery I, 300 TDI

                    Коментар


                    • #85
                      До: Нов собственик на Диско 1

                      Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                      при движение 90-110 км само по магистрали и хубави пътища му е дало разход 7.5- 8 на сто, незнам дали лъже но и аз съм чувал че са доста икономични мотори.
                      Нали и аз това казвам - махаш от моя разход литър и малко, защото си с ръчна с.к. и се получава твоя. Не те е излъгал.

                      Ba4e Mite, ужасно скъпата поддръжка не говори за ползване на инженерен интелект при създаването, а за маркетингов и купувачи балъци. Предлагам ти също така да прочетеш втория абзац от изказването на Лазар - по-важен е от първия.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Нов собственик на Диско 1

                        Много ме е яд. Как щях да се прецакам. Мислех да си взимам Диско 1, тъй като тук всички казват, че е икомична, надеждна и евтина за ремонт "джипка". А то к'во се оказа - двигателите изключително ненадеждни, харчат много, резервните части скъпи, ремонтите сложни...

                        Коментар


                        • #87
                          До: Нов собственик на Диско 1

                          В оригинална инструкция за експлоатация пише: 6,8л/100км при 90 км/ч.
                          Говоря за 200 тди. За мен този разход е непостижим. А може би британският дизел е леко по-друг. Или на ингилизите са им по-леки краката?
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Нов собственик на Диско 1

                            А може би си с по-големи гуми. Аз след като махнах 225/75/16 и сложих 235/85/16 разхода скочи с литър или 2. А става дума за еднакви модели гуми, МТ/Р. Освен това май-имам проблеми с горивната помпа, че дава бая по-голям разход от преди. Знам ли де, не съм го карал отдавна. Но е напълно реално да дава 8 на извънреадско и около 10 градско ако машината е в добро състояние.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Нов собственик на Диско 1

                              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                              В оригинална инструкция за експлоатация пише: 6,8л/100км при 90 км/ч.
                              Говоря за 200 тди. За мен този разход е непостижим. А може би британският дизел е леко по-друг. Или на ингилизите са им по-леки краката?
                              Да не забравяме, че горивата в нашата родна страна, се различават доста от европейските.
                              Не случайно , след като си пътувал в Европа и налееш от нашенската нафта, "не върви така и гори повечко".
                              ________________________________________________________________________________________
                              Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                              HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                              Коментар


                              • #90
                                До: Нов собственик на Диско 1

                                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                                А може би си с по-големи гуми. Аз след като махнах 225/75/16 и сложих 235/85/16 разхода скочи с литър или 2. А става дума за еднакви модели гуми, МТ/Р. Освен това май-имам проблеми с горивната помпа, че дава бая по-голям разход от преди. Знам ли де, не съм го карал отдавна. Но е напълно реално да дава 8 на извънреадско и около 10 градско ако машината е в добро състояние.
                                С тези гуми /вторите/ изминаваш повече километри от показаните на километража - нали са с по-голяма обиколка. А и натоварването трябва да е по-голямо и да иска повече гориво.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X