Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на Диско 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: нов собственик на диско 1

    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
    все пак знайте че съм пълен новак в тази област и сега тепърва ще се уча да карам offroad, така че ще си взема едни втора употреба като за начало, а после ще мина на по сериозни гуми. има ли някои от форума близо до севлиево да му покажа диското и да даде някои друг съвет, какво да направя за да го поосвежа малко и да го прекарам в приличен вид. като за начало освен гумите мисля да го гресирам където трябва, за масло и филтри няма да сменям тъй като предишния собственик ги е сменил преди да си тръгне от Англия за Бългрия.По принцип не познавам никой от форума затова питам дали има някои комшия наблизо
    Друже, единствения съвет, който мога да ти дам е да не бързаш. Чети форума, пий бира и чакай утрото. Гаджалъкът с Диското е въпрос на време. Ще се опознавате, ще се карате, ще се мразите, ще се обичате, ще си запленен от него! Ще дойде ден, когато ще искаш сутрин да го погледнеш и да се усмихнеш. Докато дойде този ден, чети форума и как да го поддържаш и не бързай! То е вярна машина. Няма да ти избяга. Нищо повече от любов не иска!

    Оня ден с неистова радост си напълних джоба с маслото му. Колчем погледна белия му маслен филтър се сещам за очернените си дрехи! То, както и всеки ЛР, иска само любов, за да ти даде Удоволствието. И най-хубавото му е, че не бърза. Не бързай и ти.
    Последно редактирано от velio; 30-11-08, 22:43.

    Коментар


    • #17
      До: нов собственик на диско 1

      Честито за машината, много радости и малко грижи с нея!

      BFG/AT е много хубава гума, ако не смяташ да караш в кал обаче...
      Аз ще идвам в Севлиево за Нова година, ако си там, може да се видим , да пием по едно (две-три...) и да полафим.

      Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
      Оня ден с неистова радост си напълних джоба с маслото му.
      Мда, и аз още помня как си напълних ръкава до лакътя с нафта от утаителя...
      A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

      Коментар


      • #18
        До: нов собственик на диско 1

        Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
        все пак знайте че съм пълен новак в тази област и сега тепърва ще се уча да карам offroad, така че ще си взема едни втора употреба като за начало, а после ще мина на по сериозни гуми. има ли някои от форума близо до севлиево да му покажа диското и да даде някои друг съвет, какво да направя за да го поосвежа малко и да го прекарам в приличен вид. като за начало освен гумите мисля да го гресирам където трябва, за масло и филтри няма да сменям тъй като предишния собственик ги е сменил преди да си тръгне от Англия за Бългрия.По принцип не познавам никой от форума затова питам дали има някои комшия наблизо
        Честито и от мен.
        Това Диско дали не е едно червено, което беше паркирано зад супермаркета на ул." Стара планина" (още с английски номера)? Аз вчера го гледах там. За съжаление, когато отскачам до Севлиево, не остава време да чета форума. Следващия път като идвам, ще те потърся.

        Със здраве да го караш ... и много безаварийни километри.
        Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

        Коментар


        • #19
          До: нов собственик на диско 1

          Аз съм от Габрово но работя в Севлиево.
          Честита придобивката и от мен, и много безаварийни.
          Зимно време в Севлиево стават лоши поледици, така че с каквито и гуми да си, карай бавно, и най важното, внимавай със спирането на лед, защото поведението е различно от това на лека кола.
          Поздрави
          Land Rover Discovery 300TDI 1995 Basic

          Коментар


          • #20
            До: нов собственик на диско 1

            Първоначално публикуван от grgeorgiev Преглед на мнение
            Честито и от мен.
            Това Диско дали не е едно червено, което беше паркирано зад супермаркета на ул." Стара планина" (още с английски номера)? Аз вчера го гледах там. За съжаление, когато отскачам до Севлиево, не остава време да чета форума. Следващия път като идвам, ще те потърся.

            Със здраве да го караш ... и много безаварийни километри.
            да точно същото,хареса ли ти? и се обади следващия път като идваш 0888 644417
            Discovery I, 300 TDI

            Коментар


            • #21
              До: нов собственик на диско 1

              Първоначално публикуван от Nightcrawler Преглед на мнение
              Честито за машината, много радости и малко грижи с нея!

              BFG/AT е много хубава гума, ако не смяташ да караш в кал обаче...
              Аз ще идвам в Севлиево за Нова година, ако си там, може да се видим , да пием по едно (две-три...) и да полафим.



              Мда, и аз още помня как си напълних ръкава до лакътя с нафта от утаителя...
              Аз на 31.12. заминавам към Банско и ще се върна на 02.01.09, ако идваш преди или след това обади се
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • #22
                До: нов собственик на диско 1

                утре мисля да го вкарам в работилницата и да ми източат всичкия антифриз, да измият радиатора и да сложа нов. забелязах че перката се върти постоянно, сигурно е зацепена, как мислите да сложа ли един картон отпред за зимата да загрява по бързо
                Discovery I, 300 TDI

                Коментар


                • #23
                  До: нов собственик на диско 1

                  Отначало разбрах, че ще слагаш нов радиатор

                  Перката си се върти постоянно, въпроса е с какви обороти и може ли да се спре при студен работещ двигател. Не се опитвай да я спираш с ръка!
                  Ако при студен двигател перката не може да се спре ( със списание навито на руло, например) най-вероятно виското е заминало.
                  Ако е за смяна, от Падок излиза 30 паунда. Добре е ако сменяш виско, да смениш и термостата - струва около 4 паунда. Общо ще ти излезе 120-130лв с доставката.
                  Имай предвид, че тези машини трудно вдигат температура когато работят на място.

                  Най-вероятно ще идвам преди 31-ви, ще ти звънна да се видим.
                  A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                  Коментар


                  • #24
                    До: нов собственик на диско 1

                    Е ще видим ли най-накрая някоя снимка , или само ще споделяме опит? Май не е честно ?
                    ________________________________________________________________________________________
                    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                    Коментар


                    • #25
                      До: нов собственик на диско 1

                      утре сутрин ще го снимам и трябва да видя как се качват снимки и ще ги пусна.иначе продавача ми каза че е сменил термосатта преди да тръгне от англия, а относно гумите почти реших да си взема като начало Lassa Competus 4x4 205/80/16 - 162 лв бройката, все пак трябва да ми останат пари и за багажник и оборудване, но нека първо да го покарам малко, че го взех много евтино и да не след някой и друг ден да му стане нещо и да съм го хвалил напразно
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • #26
                        До: нов собственик на диско 1

                        здравейте, днес вкарах да ми сменят антифриза на диското и понеже майстора ми не е специалист а е по скоро унижерсален майстор, ми каза че може да се източи единствено от някакъв маркуч, който излиза от разширителния съд и отива към някакъв друг маркуч, така ли е? един авер ми каза че е слагал някаква добавка в стария антифриз и го е оставил 15 мин да работи и тогава сменил новия, така лида направя и аз? и как мислите да сменя ли изцяло маслата на дифовете и скоростна кутия или само да долея? май станаха много въпроси, ама като незнам кого друг да питам, ще съм благодарен ако някой ме изтрпи и ми отговори
                        Discovery I, 300 TDI

                        Коментар


                        • #27
                          До: нов собственик на диско 1

                          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                          все пак знайте че съм пълен новак в тази област и сега тепърва ще се уча да карам offroad, така че ще си взема едни втора употреба като за начало, а после ще мина на по сериозни гуми. има ли някои от форума близо до севлиево да му покажа диското и да даде някои друг съвет, какво да направя за да го поосвежа малко и да го прекарам в приличен вид. като за начало освен гумите мисля да го гресирам където трябва, за масло и филтри няма да сменям тъй като предишния собственик ги е сменил преди да си тръгне от Англия за Бългрия.По принцип не познавам никой от форума затова питам дали има някои комшия наблизо
                          Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                          здравейте, днес вкарах да ми сменят антифриза на диското и понеже майстора ми не е специалист а е по скоро унижерсален майстор, ми каза че може да се източи единствено от някакъв маркуч, който излиза от разширителния съд и отива към някакъв друг маркуч, така ли е? един авер ми каза че е слагал някаква добавка в стария антифриз и го е оставил 15 мин да работи и тогава сменил новия, така лида направя и аз? и как мислите да сменя ли изцяло маслата на дифовете и скоростна кутия или само да долея? май станаха много въпроси, ама като незнам кого друг да питам, ще съм благодарен ако някой ме изтрпи и ми отговори
                          Май има разногласия в твоите твърдения?
                          Ако си сигурен , че предишният собственик е сменил "чорбите" и го е обслужил съвестно,- само проверка и доливане, ако е необходимо.
                          Аз бих си сменил всички "чорби", за да не ме боли главата.
                          Машината не се плаши от каране , а от лоша поддръжка.
                          Ти решаваш.
                          Успех!
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • #28
                            До: нов собственик на диско 1

                            сменил е двигателно масло и филтри, за дифове и скорости не е бутал нищо, както и да е, според мен си заслужава да сменя на дифовете, трябва да се разровя из форума само да разбера какви масла точно
                            Discovery I, 300 TDI

                            Коментар


                            • #29
                              До: нов собственик на диско 1

                              Като броиш дифовете, не забравяй и раздатката.

                              А за маслата може да погледнеш в систематизираната информация.

                              П.П. На външен вид ми хареса Диското. Като дойда следващия път, ще се обадя да ме повозиш
                              Последно редактирано от grgeorgiev; 02-12-08, 12:56. Причина: допълване
                              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар


                              • #30
                                До: нов собственик на диско 1

                                да ама немога да прочета нищо от систематизираната информация понеже нямам достъп, ако не ти представлява трудност би ли копирал какви видове са маслаат и количества ако пише, ако имах права да чета не бих те занимавал
                                Discovery I, 300 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X