Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

    Първоначално публикуван от tihony Преглед на мнение
    ..... а освен това бях чел някъде във форума за духането от щеката на маслото , а това 1-вото , си духа , пробвах и второто , там нямаше такъв проблем
    А,с толкова течове и оттези места,има ли възможност да е запушен маслен отдушник
    Доста проблеми е имало от тия пари и филтрите към тях,един приятел отваря мотор на вятъра! Духане винаги има,дори и при нов мотор,друг е въпроса откъде и колко.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-09-09, 20:40. Причина: цитат
    [LEFT][COLOR=Red][B]Законите - еднакви за всички:!:[/B][/COLOR][/LEFT]

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

      Колеги здравейте. И аз се заглеждам в едно Доско 300 1996г. за 5500лв, нов внос на 220 000км. Вчера като го покарах ми се стори не лошо, няма ръжда мо мостове и купе. Доста добре изглежда, но моля помогнете на следните въпроси:
      1. Не мога да разбера кои колела работят на позиция "H" на малкия лост (според мен работи предния мост) и какво става при позиция "L". Има ли блокаж на диф или е приплъзващ;
      2. Не чух турбото да се включва. Това нормално ли е;
      3. Има някакъв теч на хидравличната помпа но не успях да видя откъде точно;
      4. Направи ми впечатление за теч на масло от нещо като зъпчатка която се намира зад раздатката.
      Предварително ви благодаря и извинете ако съм се изразил лаишки.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 13-10-09, 07:34.
      Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

        Първоначално публикуван от rado69 Преглед на мнение
        ... моля помогнете на следните въпроси:
        ...........
        Предварително ви благодаря и извинете ако съм се изразил лаишки.
        Отговора на твоите въпроси е в цялата тема,прочети я.
        Ако използвате и "търсачката" ще научите и още много неща.

        ... и за малкия лост тук има коментирано ...ЦЪК
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-10-11, 14:29.
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • До: търси се документация за LR DISCO-3 2,7TD6?

          Първоначално публикуван от Asen - Dezki Преглед на мнение
          Добре, ще изкара повече, ама ще е мазохизъм - инсталациятя ще почне да гние. механиката ще издеяни. ама като за всичко иска ВДС тестер? 1 силова верига няма.
          Заслужава ли си инвестицията от 2 000 лв за Дискавъри 90г.2.5дизел?

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

            Ми зависи,.... какво търсиш от "камиончето" и за какво го искаш, и колко общо си приготвил като сума за инвестиция.

            .... почвай от стр.№1
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • До: търси се документация за LR DISCO-3 2,7TD6?

              Първоначално публикуван от ачо5 Преглед на мнение
              Заслужава ли си инвестицията от 2 000 лв за Дискавъри 90г.2.5дизел?
              Това първоначална или последваща?
              Иначе и в двата случая е оправдано, стига мулетоо да не е заминало.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

                Основното за тази великолепна машина е поддръжката. За да бъде надеждна в някаква разумна степен се искат грубо поне 7000лв. с цената за покупка. Това - приблизително. Чети поне 1 седмица раздела на LR и ще добиеш бегла представа за естеството на тези, както казах - великолепни машини.

                Коментар


                • До: търси се документация за LR DISCO-3 2,7TD6?

                  Първоначално публикуван от ачо5 Преглед на мнение
                  Заслужава ли си инвестицията от 2 000 лв за Дискавъри 90г.2.5дизел?
                  Зависи от инвестицията - спекулативна, краткосрочна или дългосрочна.

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри

                    Здравейте, решил съм да си взема едно Discovery 1 300TDI .
                    В момента има едно в София от mobileto което ми допада на прЪв поглед като инфо, но понеже нямам технически познания ще имам нужда от помощ, от консултант при огледа.
                    Ще се надявам ако някой от София който разбира от тези джипки направи огледа и ме посъветва за автомобила, дали си заслужава, разбира се срещу заплащане от моя страна. Ако някой знае телефон на Lazar ще му бада благодарен ако ми го даде, но бих приел всяка една компетентна помощ.
                    Нямам права в форума и затова нямам достъп до координатите, а и все още не познавам никой от тук, което надявам се да се промени за в бъдеще.
                    Споменах Lazar защото се надявам за неговото съдействие и за напред за пазаруване от paddockspares, стига да няма нищо против.
                    Оставям координати за врЪзка - 0895/ 95 95 71 - Тенко ; t_mbg@abv.bg
                    Плановете ми са ако успея да се свържа с Lazar или някой друг който
                    да откликне за помощ, да дойда в София към вторник / 12.01./.

                    Благодаря предварително и ще очаквам обаждане или съобщение тук или по емайла.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-01-10, 11:29.
                    [EMAIL="bsavtotr@abv.bg"]Тенко Марков - Discovery1 300TDI 98г.
                    [/EMAIL]

                    Коментар


                    • Помощ за избор на Дискавъри

                      Здравейте фенове на Land Rover!
                      Харесах си едно Диско
                      но нямам абсолютно никакъв опит с тази марка както и с джипове. Попрочетох доста от написаното за Дискавъри 1, но се чувствам несигурен при оглед и ще бъда много благодарен ако ме насочите, какво по-конкретно да гледам или пробвам. А ако някой може да дойде на огледа - ще е супер!
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 02-10-11, 14:30.

                      Коментар


                      • До: Помощ за избор на Дискавъри

                        Няма к'во да гледаш. Отиваш със 6 бона. Показваш ги и го взимаш. И после сядаш да четеш безкрайните сервизни теми
                        Айде понеже е немско /" качваш се и караш "ми е любимо/, може да кихнеш още 500, ама само при желание. Успех!
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • До:Помощ за избор на Дискавъри

                          Колега въпросния автомобил който си харесал, е със множко ръжда по него.
                          Така че прецени дали ще се разхождаш от Шумен, ако все пак решиш желая успех.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 18-01-10, 05:49.

                          Коментар


                          • Въпрос към колегите,които са горди собственици на Диско

                            За много години на всички колеги и пожелавам най-вече здраве другото е в магазина Нов съм отдавна следя форума и се надявам скоро да стана горд собственик на голяма машина.

                            Та въпроса ми е следния:
                            предлагат ми на бартер за моята лека кола, Дискавъри 1993г. с климатик, на 330 000 км (километража е на 170, но продавача каза, че го е върнал на 170), та ето малко снимки на двигателния отсек.
                            http://ivanvt.snimka.bg/automobiles/disko.464383
                            моля колгите да дават идеи и мнения как е визуалното състояние.

                            Питам,за да знам дали да разкарвам човека,че е от друг град
                            каза че има ел стъкла,200тди е 113 коня,тук таме ръжда имало под акумулатора и на задната врата,каза че отдолу нямало.
                            Другия ми въпрос е дали може да се закачи на диагностика,в смисъл ще си покаже ли всички данни кое как работи,турбо и т.н.
                            Друго какво скрито може да има,ако е прегрят той ще доийде от 100 и кусур километра,то ще си проличи сигурно като вземе да грее яко
                            знам,че задавам много глупави въпроси, но никога не съм караж джип до сега, па камо ли подобен съвършен скитник Колко трябва да му е коморесията при замерване, бързИ бавни какво трябва да следя блокажи?
                            Питам малко на бързо,защото времето ми не е много.

                            Благодаря на всички отзовали се.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-08-10, 16:27.

                            Коментар


                            • До: Въпрос към колегите,които са горди собственици на Диско

                              Случайно видях същото Диско в snimka.bg, предполагам ги имаш и тези снимки, но все пак да ти ги пратя:

                              http://gerorecords.snimka.bg/automob...d-rover.460066
                              http://gerorecords.snimka.bg/automob...63220.16934071

                              Гледам, че снимките, които си показал са от друг потребител на snimka.bg, та за всеки случай да видиш и тези.

                              За техническо състояние и какво да гледаш не мога да ти помогна.

                              Успех и да се похвалиш тук, ако го вземеш!

                              Коментар


                              • До: Въпрос към колегите,които са горди собственици на Диско

                                Здравей и добре дошъл.
                                Не е зле да кажеш откъде си, къде се намира камилата която ти предлагат (по номера май е разградска), твоята трошка каква е и горе - долу на какви пари си я оценяваш.

                                Според снимките в нета камилата е доста запазена, купето и по - специално пода и около лостовете на скоростите и седалката на шофера е претапицирано. Двигателя е много чист, може би е прясно измит. Диагностика на двг с компютър няма къде да направиш, този двигател не се управлява с електроника, помпата е механична. Диагностиката се прави на ухо и на око. Сега е студено - хубаво е пред теб да го запалят съвсем студен, да видиш как ще запали, какво ще излезе отзад, после каране, загрява ли, за колко време, шумът от дизела утихва ли като загрее, има ли парно, как пали топла, как ускорява, каква максимална скорост поддържа, при форсиране колко е пушека отзад и др. подобни. сега има и сняг можеш да пробваш бавните и блокажа на дифа. Климатика като включи трябва да паднат оборотите на празен ход, после веднага ще изключи сам защото е студено, дали ще духа студено сега няма да можеш да разбереш, затова пък във всеки сервиз за автоклиматици могат да замерят маслото и фреона.
                                Ваншно ръжди направо няма, отдолу какво е - един господ знае.
                                Много въпросителни, много отговори.
                                Не бързай ако искаш да стигнеш
                                __________________________________
                                Discovery II TD5 10P

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X