Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

    Първоначално публикуван от SPA Преглед на мнение
    Не се притеснявай за дупката с резба, не е пробката на скоростната кутия, има същия дренаж и под агренажния ремък. .......Успех и дано скоро се похвалиш с ново Диско.


    Първоначално публикуван от minister_of_sound Преглед на мнение
    Мнооооого, мноооооого благодарности! Направо сте златни!!! А аз колко си блъсках главата как може да не сложат винта на пропката и какви са простаци! Вече се бях отчаял и търсех друга машина! Камък ми падна от сърцето!
    Кормилната кутия мисля, че е по-скоро силно омаслена, но не капе ако мога така да се изразя, макар че е все тая де, иначе като въртя волана не се чуват странни звучи и виене... А от предния диференциал така тече, че при положение, че е каран по-малко от 5км за 2 дни е направил локвичка! Там вече ми изглежда сериозно, щом така капе... Въпреки, че може и да не е от диференциала, а някъде от двигателя и просто да го облива и да изглежда все едно капе от него. Важното е, че щом капе масло, значи има! Даже в излишък!

    Абе явно наистина най-добре да го погледне някой, който знае за какво става дума! Ако някой от вас е съгласен да отдели половин- един час за да хвърли едно око на звяра, когато му е одобно с мой транспорт естествено, ще съм жестоко задължен и ще почерпя както подобава!
    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
    ......
    Също ми сълзят маркучите на хидравликата от казанчето на сервото.
    .....
    За тия дупки ли става въпрос?Не се притеснявай,и на моя ги няма, освен за дренаж имат и друго предназначение.Ако наистина капе предния диф. имаш един семеринг за смяна и сълзенето ще е при фланеца за кардана и без това ще сменяш маслата навсякаде.Както ти е казал velio и при мен също бе започнало да сълзи без да прави локвичка, сменяш скобите (маркучите) и се оправя, наистина ако тече от там/ осира/ всичко.Огледай го преди да го запалиш от дол къде капе.

    Ще съм ви безкрайно благодарен ако ми кажете какво съм пропуснал да огледам, тъй като не мога да го закарам в сервиз, защото няма номера.
    Ами как ще го закараш до вкъщи/КАТ, ако ти хареса и го взимаш ? авто джамбазина да ти вади транзитни и от там при някой на оглед по обстоен има Колеги които ще ти помогнат при огледа в сервиз. Късмет и Успех...

    п.п напиши от къде си/персонални настройки /
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-08-09, 19:27.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

      Вярно,паджеро 2 ,моя грешка

      Коментар


      • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

        Ако тече от диф-а миризмата на маслото е много по-остра и характерна, но за да тече би следвало да е пробит някаде => нов кожух за моста или изкърпване на този. Аз се чукнах в 1 камъче и пробих моя, братя флекс го оправиха за 0 време срещо 20 кинта, демек не е проблем, но зависи каде е пробойната. Лошото е ако е отдавна така и е посвършило масълцето, може да има вреда от липса на смазване. Най-добре го закарай в сервиз, примерно тук: http://www.autoexpress-2.com/contacts.html e най-сигурно .
        Успех!

        Коментар


        • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

          Диското е 300tdi, не е двойката, значи всъщност не са сериозен проблем течовете? Супер! Аз ще заведа все пак един познат- автомонтьор, който не е ремонтирал много джипове, но поне да се завре отдолу както си трябва и да каже точно каква е ситуацията и после ще ви се похваля какво е скапано.

          Коментар


          • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

            Ако ме послушаш и заведеш машината тук http://www.autoexpress-2.com/contacts.html ще попаднеш на човек от форума, който е запознат добре с джиповете, а и е проверено вече от доста колеги. За теб може и да е по-приятно да го погледне твой познат/то не пречи/, но има някои тънкости, които знаят само хора имали опит с 4х4. Успех.

            Коментар


            • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

              Първоначално публикуван от minister_of_sound Преглед на мнение

              НО когато настъпих газта докрай на празен ход оборотите се качиха само до 4500-4800!
              Тук да няма някаква грешка?

              Коментар


              • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

                Ами ако оборотомера е до 6000 се качиха до 4500, ако е до 5000- значи до 3500, демек не достига предпоследното деление на оборотомера.

                Коментар


                • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

                  Иначе за сервиза, със сигурност като го купя и регистрирам, първата работа ще ми е да отида там да ми го разгледат и да ми оправят течовете. Ще преговарям пак със собственика на автокъщата дали можем да си направим един курс със репатрака до сервиза, все пак наистина е доста близо, но предполагам, че няма да се съгласи и този път. Досега колкото пъти съм се опитвал да си издействам преглед в сервиз на кола от автокъща все ме режат. Миналия път когато говорихме за това ми поиска да му оставя 2500лв капаро поне, а като ги знам какви са мошенници, по-добре да не рискувам! Иначе поне ми свалиха 1000лв от цената, което си е чудесно, главно защото вдигнах жесток скандал, че са ми махнали винта на пропката на скоростите.

                  Коментар


                  • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

                    Или пък тук:

                    Димитър Здравков - (Митко Фулда)
                    , консултант в сервиз МотоЕксперт (кв. Драгалевци), София
                    Ремонти - на този етап незначителни - масла и др. консумативи, множество консултации.
                    Едва ли за Митко са необходими каквито и да е рецензии..
                    Координати - в подфорум "Персонална информация" - тук.

                    п.п.....как искам да ти кажа ако ти е на сърце взимай но не е така за съжаление....
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

                      Дааааа! Митко Фулдата! Абсолютно! Не се сетих за него. Без колебания настоявай да отидете там. Ако търговеца има "карти в ръкавите", Митко Фулдата ще ги извади.

                      Коментар


                      • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

                        Първоначално публикуван от minister_of_sound Преглед на мнение
                        Ами ако оборотомера е до 6000 се качиха до 4500, ако е до 5000- значи до 3500, демек не достига предпоследното деление на оборотомера.
                        Споко колега!Както сам отбеляза,оборотомера е до 6000об/мин.Аз днес по този повод си направих същия експеримент навръщане от работа(защото мразя да говоря наизуст)На 4500(изключен от скорост)двигателя имах чувството че ще избухне.А към 4,4200, си постигаш максималната скорост(около 145).Все пак е 4 цилъндъра мотора,с този обем,дизел,какво повече да се желае...
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

                          Няма да избухне, но показва, че не му е приятно.
                          Иначе максималната скорост, която съм достигал с моето 200 TDI е 165 по километраж - 160 реални - по GPS. Но за кратко, защото на високи обороти започва да се качва стрелката на температурата.
                          По принцип 4000 и нагоре обороти не е подходящо да поддържаш дълго време.
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

                            Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                            Няма да избухне, но показва, че не му е приятно.
                            Иначе максималната скорост, която съм достигал с моето 200 TDI е 165 по километраж - 160 реални - по GPS. Но за кратко, защото на високи обороти започва да се качва стрелката на температурата.
                            По принцип 4000 и нагоре обороти не е подходящо да поддържаш дълго време.
                            Кекеке,знам че няма да избухне,така е думата.А и Диското не е бегачка.Аз също съм вдигал по киломертаж повече,ама по надолнище,и то сериозно надолнище.Така че не се броиМаксимална скорост по каталог 147км/ч(по спомени,сега не ми се рови)
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

                              При Митко да, аз също забравих , НО НЕ СЛЕД, А ПРЕДИ ДА СИ ДАДЕШ ПАРИТЕ!!! Няма червено в оборотомера и 6000 е максимум, аз съм дигал 140 км/ч, можеше още но не е приятно. За оборотите е нормално/за други машини може и да не е, но максимален въртящ момет постига около 1800, а конете около 2500/ така, че това не е проблем. Диското си струва ако си решил да караш доста извън пътя, но нямаш пари за Дифендър или Тойота 80-ка, а 70-ката ти е къса и твърде траялна. След подобрения машината е сред най-сериозните капацитети в диапазона си. Ако ще караш 70-80% асфалт може и да е по-добре да си купиш лека кола . 100-те инча, които предлагат Дискаваритата и Рейнджовете са много добър баланс м/у комфорт и офроуд възможности. Трябва да имаш 1 наум, защото понасят неистов тормоз и гадно отношение, липса на потдръжка и т.н., та лесно може да се подлъжеш за състоянието. Ако попаднеш на гледан добре кон, може да се превърне в Ат, който много да те радва.
                              Успех

                              Коментар


                              • До: Питане относно Discovery, което искам да купя

                                Ето диаграмата за въртящ момент, конски сили и още това - онова. Става въпрос за 300tdi автоматик.
                                Максимален въртящ момент на 2000оборота, конски сили - около 3500 оборота.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X