Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпрос към колегите,които са горди собственици на Диско

    Това което аз виждам е че има някакви преправяния по спирачките или съединителя- една медна тръбичка тръгва някъде от около сервото. Също забелязвам забучен датчик за температура отгоре на термостата. Двигателя определено изглежда мит.
    Land Rover Defender 110SW 300tdi

    Коментар


    • До: Въпрос към колегите,които са горди собственици на Диско

      Явно познаваш продавача(щом ти е съобщил реалните километри)Поразпитай го и за останалото.Много е чист двигателя-или е перфектен или добре измит.Липсата на течове е крайно подозрителна!Не че няма добре подържани машини.Обикновено тече от:гарнитурата на капака,вакуум помпата,гарнитурата на картера,семеринга на коляновия вал.Не е зле да се погледнат също така сферите и диференциалите.Абе ако няма масло някъде,виж дали не е свършило
      Компресията по книга е 19.5:1
      Последно редактирано от бат'Марто; 18-01-10, 18:59. Причина: допълнение
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • До: Въпрос към колегите,които са горди собственици на Диско

        Както колегите са казали това нещо се диагностицира само от "компютри" захранени с мезе и вино т.е. такива като нас, дето карат подобни машини от по-дълго време.
        Ако си в региона на софийско равно поле, мога да ударя едно ухо и да направя едно кръгче и после ще ти разказвам.
        Не се занимавайте с компресия и километри. Трябва си слух.
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

          Привет колеги,
          имам следния изтрещял въпрос преди покупка. Може ли да се каже колко е "нормалната" хлабина на волана за диско 300тди? Гледах едно, което като цяло изглежда в прилично състояние за което и продавача си търси интереса (разбирай цената), но рециклиране на кормилна кутия ще дойде в повече. На място при изгасен двигател ми направи впечатление че волана има доста свободен ход и плавно се натяга като му свърши хлабината. Масалце имаше доволно по двигателя и кормилната кутия и не можах да разбера от къде точно идва, най-вероятно и от двете пропорционално.

          П.С.: Макар и да ми е неудобно бих помолил софийските колеги, ако има възможност някой да ми демонстрира джипка в добро здраве за да имам база за сравнение при предстоящите ми огледи.

          тел. 0899912073
          Последно редактирано от goncheff; 14-02-10, 16:08. Причина: телефона ...
          Land Rover Discovery 300tdi

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

            Първоначално публикуван от goncheff Преглед на мнение
            Привет колеги,
            имам следния изтрещял въпрос преди покупка. Може ли да се каже колко е "нормалната" хлабина на волана за диско 300тди? Гледах едно, което като цяло изглежда в прилично състояние за което и продавача си търси интереса (разбирай цената), но рециклиране на кормилна кутия ще дойде в повече. На място при изгасен двигател ми направи впечатление че волана има доста свободен ход и плавно се натяга като му свърши хлабината. Масалце имаше доволно по двигателя и кормилната кутия и не можах да разбера от къде точно идва, най-вероятно и от двете пропорционално.

            П.С.: Макар и да ми е неудобно бих помолил софийските колеги, ако има възможност някой да ми демонстрира джипка в добро здраве за да имам база за сравнение при предстоящите ми огледи.

            тел. 0899912073
            Доколкото знам, моето е в добро здраве и е 300tdi. Утре до 13:30 часа може да го видиш. След това - представа нямам кога ще съм вкъщи.
            0889 74 49 99. И утре да ми звъннеш - няма грижи. Най-много да ме изчакаш 10-15 минути.

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

              Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
              Доколкото знам, моето е в добро здраве и е 300tdi. Утре до 13:30 часа може да го видиш. След това - представа нямам кога ще съм вкъщи.
              0889 74 49 99. И утре да ми звъннеш - няма грижи. Най-много да ме изчакаш 10-15 минути.
              Много балгодаря за готовността ти да помагаш. Звънях преди малко, но на телефона който си написал, вдигна някаква мацка и каза че имам грешка. Моля клипни ми ти ако ти е удобно. Не бързам, не е казано че трябва да е днес и без това времето е кофти за навънка. Може и на мейл да пишеш да не спамим темата (понеже нямам лични)

              goncheff@arttick.org
              Land Rover Discovery 300tdi

              Коментар


              • От: До: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                Здравейте, бих искал да попитам няколко неща за едно Диско 300tdi 94-та. Търся си по-евтин джип, но съм се интересувал от Ленд Ровер досега, като изключиме някоя друга тема тук. Останах с впечатление , че Диското е корава машина с евтина поддръжка.
                Днес случайно видях, че се продава едно така запазено вън и вътре и звъннах на телефона. Продавачът (частно лице) дойде мигновенно. Купена е от Горубляне преди две години за 12 бона, сега се продава за 6. Човекът каза, че са го излъгали за годината и са му го продали като 1996, а в КАТ установил, че е 94-та.
                Поне е фейслифта с новата маска и табло. Външно и вътрешно ми хареса много- запазен и стегнат. Покарах го 20 минути и сега се налага да пиша тук.
                Двигателят иам силни вибрации. Всъщност отчитам факта, че това е дизел от старо поколение и 4-цилиндров, но все пак на обороти като оставих колата и се опитах да видя буквичките гравирани върху малкия лост - не успях.
                Просто вибрациите го движат непрестанно. Това дали е нормално?

                Друг проблем има при преминаването от 1-ва на 2-ра. Чува се непрестанно изхъркване на зъбни колела. Пробвах го няколкократно - винаги е така. Това дали е синхронизатор или проблем в съединителя?

                Останах доста удивен, след като поисках да превключа малкия лост. Разбрах му възможностите по схемата залепена пред лостовете. Значи той си седи на бързи скорости, след което спирам, изключвам от скорост (неутрална) и се опитвам да включа малкия лост напред за бавни скорости. Малкият лост минава на неутрална и не иска да влезне напред за късите???? Пробвахме многократно, а собственика каза, че не ги ползвал много. Каза да пусна и натиска съединителя. Пробвахме и така и не иска да влезне. Накрая както стоят и двата лоста на неутрална и натиснат съединител, включваме първо първа на големия лост и тогава малкия влиза в леглото за късите. Така всеки път става, но ми е странно. Нормално ли е според вас?

                Друг проблем мисля има с някакъв теч под двигателя - най отпред под него, посредата (под картера) има някаква щанга. Предполагам се сещате. Тя е омаслена с доста прясно масло. Предполагам от двигателя се стича някъде.

                Воланът беше изгорял (внос от Италия е колата) . Самият му обръч се разпада и се е отлепил отдолу от металния обръч на волана. Предполагам това се лекува със смяна само?

                Задните ел.стъкла не работеха. Човекът каза, че им горял бушонът и дори да го смени пак изгарял. Не ги ползвал и затова така стоят.

                Друго притеснително не забелязах така на първо четене. Двигателят пали веднага, тегли си добре и над 2000об започва да се чува турбината и да набира мощност. Добре върви. Каросерията със скорост от 60-70км/ч започва леко да се люшка. Амортисьорите били нови. Гумите са 205/80 16 мисля. Доколкото съм чел трябва да са 235 или нещо подобно, но това не е проблем. Вътре ми хареса колко е удобно и практично. Има и два шибидаха, обаче тапицерията на тавана се е отлепила, според собственика още от Горубляне като са я мили. Дивгателят ми се стори претрупан и малко труден за оглед за течове и т.н. Такива работи засега. Ще съм благодарен ,ако ми отговорите.
                Принципно съм се насочил към Фронтера 2.0i и тамън ги понаучих и се запознах с болежките им и загледах този Ленд Ровер след като прочетох хубави думи от вас тук във форума за него.
                Хареса ми де.

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-08-10, 16:30.
                Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                0888/00-55-37

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                  Не и на тази цена. Вибрацийте вероятно са от тампон, ама не е сигурно. Поправимо. Раздатката също. Виж това със скоростите вече не е добре. А е курник. Избери си друго Диско.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • Въпроси относно Land Rover Discovery 300 Tdi

                    Здравейте!

                    Имам нужда от джип и след дълъг оглед и прочит се насочих към няколко марки и модели, един, от които е Диско 1, 300 Tdi. Изчетох голяма част от темите, които са писани по въпроса, горе-долу имам яснота какво е редно да се гледа преди купуване, но имам и няколко по-генерални въпроса, на които не успях да открия отговор. Ще съм ви много благодарен, ако ми отговорите - Диско-то ми е фаворит от набелязаните алтернативи заради простотата, голямото вътрешно пространство и добрите му технически показатели. Преди да си задам въпросите искам само да уточня, че колата ми трябва, за да мога да си ходя на вилата, до която се стига по черен път и особено зимно време няма как да се отиде с кола, както и да си ходя със семейството по язовири и други непригодни за лек автомобил места. За момента нямам идея да го ползвам за истински оффроуд - имам си друго високобюджетно хоби Също така Диско-то ми трябва и за работен кон - покрай вилата ще има разни неща за пренасяне, извозване и т.н. Същевременно, обаче едва ли ще му правя повече от 4000 км годишно (максимум!), тъй като лятно време не слизам от мотора, а като пътувам със семейството (по нормалната пътна мрежа) си карам колата.

                    Та с оглед на това и бюджета, който съм си определил за закупуване на джипа не е много висок - около 5 000 лв. Има предлагане в този диапазон, ясно ми е, че няма да е върха на сладоледа, приел съм го. За мен е важно технически колата да е ОК, външен вид и екстри не ме касаят.
                    Това, което ме интересува като въпроси са:
                    1. Къде в София бихте ми препоръчали да закарам евентуално колата за обслужване и диагностика, както и за ремонти, ако се наложи? В
                    2. Колко струва смяна на всички консумативи (ориентировъчно) - масла, филтри, ремъци, ролки и т.н. Можете ли да ми препоръчате марки?

                    Благодаря предварително за помощта, надявам се скоро да се присъединя към клуба
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-04-11, 19:55.

                    Коментар


                    • От: Въпроси относно Land Rover Discovery 300 Tdi

                      Много постна пица! С тоя бюджет ще се наиграеш после. А иначе масла и филтри /всички/-250-300лв, ремъци и ролки - около 400лв.
                      Обади се на 0879582653 -Жоро. Прави ЛР-и, а в момента продава едно 300тди за 6500, което по думите му е обслужено. Той може да прегледа и конкретен екземпляр. Намира се в Овча Купел2. Друг вариант е Лазар, ако ще се ходи на място.
                      Успех в търсенето и най-вече късмет!
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                        Колеги, навил съм си, че ще се оборудвам с още един Land Rover, само че Discovery. Поради факта, че живея покрай Етърските гори на Габрово, на всичкото отгоре съм ловец, а съм и фен на марката ми трябва една такава "горска камила". Та днес ще ходя да огледам едно Диско 300тди и ще пиша подробно какво съм видял, ще прикача и снимки, за да можете и вие да кажете компетентното си мнение по въпроса.
                        Land Rover Range Rover 2,5 DT
                        Land Rover Discovery 200 TDI
                        BMW F650ST - RIP
                        "Совите не са това което са"

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                          lamer, личните ми впечатления са, че Диско 1, за да бъде надеждно, няма да падне под 10 000лв. - продажна цена и следващи вложения за ремонт до достигане на изрядност. Това, което ти предлага c_gul е вероятно доста добър избор, но аз не бих разчитал, че като го купя няма да го погледна, а то ще ме вози дълги години.

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                            И така какъв е резултата от огледа.
                            Като цяло джипа не е лош. Има някои забалежки вътрешно, но може би и защото не беше много изчистен вътре. Скъсан маншон в горната част на скоростния лост, е най-фрапантното в случая (вижда се на снимката).

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23112010136.jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5230320Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23112010140.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:5230324
                            Километража показва 216001км, но не се знае дали е толкова. Няма кой знае какви екстри. И чесно казано не знам има ли климатик или не. Има ел. стъкла и е с три врати. Годината му е 1995 проверено по VIN-а.
                            VIN: SALLJGBF8MA131362
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23112010139.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5230323

                            На външен вид излежда доста добре и няма ръжда.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23112010135 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5230316Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23112010134 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5230318Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23112010133 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5230319
                            Има чукнато на предния десен калник. Собственика каза че предната зима се занесъл и ударил. Следите се виждат на снимката по долу. Незнам колко голям проблем ще е да се оправи предполагам, че не е алуминий.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23112010146.jpg
Прегледи:1
Размер:80.5 КБ
ID:5230326
                            По шасито, до колкото успях да видя без наличие на канал, няма изгнило.

                            Гумите са му на една година според собственика, някаква Lassa с хубав грайфер, ама за временно стават.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23112010145.jpg
Прегледи:1
Размер:100.6 КБ
ID:5230325

                            Преди да го запаля проверих всичко под капака. Двигателя нама следи да е мит. Антифриза беше в приличен цвят. Ремъците на виското привидно бяха нови. По земята нямаш следи от течове. Маслото си беше черно като при повечето дизели май. При включване на контакт светнаха само лампите за ръчната спирачка, и за подгряването. Запали абсолютно веднага, което доста ме учуди, при положение, че двигателя беше със сигурност студен. Звука на двигателя беше доста добър и не се чуваха разни странични шумове (но все пак по слух само добър дизелджия може да каже как е). Мисля, че няма ABS понеже не видях помпата за такова нещо но вие ще ме корегирате ако греша.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23112010137.jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5230321

                            При тест драйва джипа вървеше доста добре. Е беше ми странно понеже не е като при Рейндж-а. Имах чувството, че кормилото идва малко по-високо, но не съм си играл да глася седалки. Поиграх си със малката ръчка. включих блокажа, и изредих скоростите до към 3-та и задна. Не се чуваха чукания тропания и тем подобни. Обаче сега се сетих, че трябваше да пробвам и блокажа. Стори ми се, че съединителя отделя малко високо, но скоростите влизаха добре. Предполагам, че пак ще отида на оглед но по обстоен, ще го кача и на канал и ще гледам някои мяйстор да го погледне, въпреки че нямаме майстори на Land Rover в Габрово. Очаквам вашето мнение от описанието ми по картинка
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от huntergencho; 23-11-10, 15:16.
                            Land Rover Range Rover 2,5 DT
                            Land Rover Discovery 200 TDI
                            BMW F650ST - RIP
                            "Совите не са това което са"

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                              Първоначално публикуван от huntergencho Преглед на мнение
                              ...Километража показва 216001км
                              ...И чесно казано не знам има ли климатик или не.
                              ...Незнам колко голям проблем ще е да се оправи предполагам, че не е алуминий.
                              ...При включване на контакт светнаха само лампите за ръчната спирачка, и за подгряването.
                              В България се внасят само изключително запазени машини а не като върнатите от лизинг в Мото Пфое - 2 годишни, пък на 90 000 км.
                              Няма климатик.
                              Алуминиев е, но се оправя.
                              Вероятно датчика за налягане на маслото е дефектирал. В падок е жълти стотинки.
                              Последно редактирано от Йордан Йорданов; 23-11-10, 15:46.

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                                При еднакви бази на 2 и 4-врато Диско,никога не бих си купил такова с две врати.
                                Discovery I, 300 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X