Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

    Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
    .... още от сега ти казвам,че грешиш а аз знам, вземи го и ще си говорим пак.
    Това звучи почти "страшно", 5-ракиев! Знам, знам...и аз знам, ама ме е страх да си го призная...трудно ще слеза от "Скитника"!

    бат'Марто, благодаря за куража!

    Дано!
    Бъди оптимист - по-лесно е! :)

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

      Здравей колега, като един най-обикновен новобранец в доставянето си на удоволствие "через" Discovery 1 мога да те посъветвам да взимаш "жипката" и с нея право на доктор. Нека я прегледа отвсякъде човек, който разбира и да каже какво и има и какво трябва да се сменя, след което сам ще решиш дали е твоята или не. На снимките е много хубава и цената е много добра, от тук нататък има думата д-р Ох Боли . Виж каква ще е болката и прецени дали ще я преглътнеш, след това е голем кеф.
      Поздрави за избора на автомобил и успех!

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        На прав път си Ганчо!Само цената дето е съмнително ниска(на избраното Диско)Ако и след прегледа всичко е наред,завиждам ти!Отваряй очите на 4!Успех!
        Ако беше преди половин година и аз щях да се усъмня в цената. Какво "съмнително ниска"?! То си е направо подарък. Само гуметата са 1000 каймета. Вече не се учудвам на изгодни оферти, еле пък от месец насам. Продава се всичко на безобразно ниски цени, а няма кой да купува. И точно сега е момента да се купува. / лично мое мнение/. Освен това при такава цена има ресурс и за "едни други работи"
        И един недостатък / пак лично мнение/, който бе споменат и от други колеги: малкото врати с многото места То ясно, че са свързани местата с едни ДДс-та, ама ми е смешно тривратка със 7 места - звучи ми като Икарус.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

          Благодарско, Бай Гуджане, c_gul,

          ДДС-та не ме вълнуват! Просто искам Диско в нормално състояние!

          Днес ще гледам едно с 4/5 врати...па'а дано! И моите препочитания са на тази страна! Иначе в Германия има много приятни неща (по снимки ) И май, май...говорим твърдо за 300tdi !(бях споменавал, че умувам за Тd5, ама голямо плюене по UK форумите )

          Ай, доскоро...кат' има нещо, ще свиркам!

          Благодаря още веднъж!
          Бъди оптимист - по-лесно е! :)

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

            Първоначално публикуван от Gyrro Преглед на мнение
            Уоу! Изненадан съм от активността по темата! Благодаря!

            Мечтата за Жипка се върти в главата ми от както съм подкарал МПС-та Първоизточника е факта, че имаме две къщурки на разни "особени" места и след снеговалеж от 10-ина см сняг няма стигане до там, а на едното място живеят баба ми и дядо ми и е важно да имаме целогодишен достъп до тях...(на по 79 и 80 год са)! Не е много стръмно ма никой не го е грижа! Подобно е и с дъжда, но това важи само за едната дестинация - черен , КЪДРАВ път около километър! Аааа и да не забравя - ловец съм! Иначе до голяма степен съм склонен да вярвам, че приказката "Апетита идва с яденето!" ще ме хръхлети със страшна сила и предполагам, че лесно ще се загмуркам в дебелата кал и горските усои, та трябва да съм подготвен и за тази си потенциална "лудост"...много обичам коли!...
            Оптитах и мотори, ама маи нещо не е моето превозно средство това!

            Та по принцип съм склонен да направя компромис с двете задни врати, но за някакъв наистина добър екземпляр, защото в повечете време се возим двамата с "другарката" и умерено количеств о багаж! Иначе и аз съм за 5 врати...ммда! Диско-то ще е твърдо втора /трета кола...но знам ли!? Истината е, че ми е мерак, но се старая да съм разумен! А що се отнася до обявата, която помолих да погледнете по горе...май се заколебах...за същата кола има втора обява с други телефони, къде пише,че е внесена от Германия и пак "гуми, джанти, отличен външен вид (абе гримьорска работа)", а кагато я гледах, момчето каза, че я е взел от свой съсед, скоро и просто не му трябвала, та за това я продавал...абе нещо не ми харесва! Та ще продължавам да търся... Още много се двуумя дали да изчкам и да се напъна още малко за Диско 2 Тд5...?! Абе каквото излезе...стига да е в добро състояние колата!!!

            Здраве! Мисля, че имаме единодушие за 5-те варти...няма да режа нищо...засега, та няма да е проблем!

            Ами благодаря ви за съпричастността отново и доскоро,

            Ганчо
            Да споделя и аз моя скромен опит....
            мой приятел е в същата позиция като Вас - има къща на Беглика, която е достъпна за него само през сухо време. Сега се е замислил за кола и ми разправя за някакви Фронтери и не знам какви си още. Пита ме какво значение имал блокажа на междуосевия диференциал и аз реших просто да му демонстрирам. Намерих една стръмна височинка и равно място след нея. В момента, в който предните гуми излязоха на равното, започнаха да буксуват, а задните не "бутаха". Върнах се и с включен блокаж съвсем спокойно и почти без газ се качихме на платото.
            Извод: ако искаш да излизаш и извън пътя, си вземи нещо, което е проектирано за това
            Успех с избора на "скитник" - този, който се гледал за 7400 лв - цената му в Холандия е поне 3500 евро - прецени си сам
            Поздрави
            00359893488603

            ....нямам си вече LR...

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

              цената си е съвсем нормална в предвид кризата, мога да ти кажа, че моето диско го купих преди около 4 месеца за 3650 лв (десен волан) и досега съм нямал никакви проблеми, върви като пушка, страхотен е, само един лагер на главината съм сменял
              Discovery I, 300 TDI

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                Колеги,
                Имам намерение да си купя дискавъри и в момента избирам между Диско 1 (1994-1997) и Диско 2 (2002-2004). Има ли някой, който ще се навие да наема от него Диско 1 за 1 ден, за да придобия впечатления от колата на асфалт. Искам да го покарам 300-400 км (София-Самоков-Ихтиман-София - без офроуд). Ще си платя за пробата (50-60 лв) + нафтата, човека ако има време - може да дойде с мен.
                За Диско 2 съм си решил проблема с пробата с кола под наем, но не мога да намеря Диско 1 рент-а-кар.
                Телефона ми е 0889 62 59 57.
                Благодаря предварително.

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                  Диско 1 няма и да намериш под наем, аз поне не съм виждал такова животно
                  От написаното разбирам, че колата ще я караш повече на асфалт - може би е по-добре да се насочиш към двойката в такъв случай.
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-06-09, 20:39.
                  A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                    По принцип съм се насочил към двойката, но искам да пробвам и единицата. Ако е достатъчно комфортна (например за София - Варна от два до четири пъти в месеца) със 120 - 130 без да ми бръмне главата, мога да си спестя едни 10 000 лв - не са ми излишни...
                    Имам някакви очаквания, но само по приказки няма да се ориентирам - искам да пробвам, при това на смесен маршрут.

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                      Пробвай, но със 120-130 (130... не знам...) ще ти бръмне със сигурност. Успех в избора!

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                        То в пробата е проблема - как да пробвам...
                        Някой ще се навие ли да пробвам с неговата джипка. Нямам познати с дискавъри. Няма страшно за колата - добър шофьор съм - имам повече от 400 000 км зад гърба си на разни коли. Ако човека няма време - може и по-къс маршрут да изберем.

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                          Ако ще пътуваш всеки месец по 4 пъти София - Варна, не ти трябва да пробваш Диско 1, директно вземай Диско 2, а по горите мислиш ли да караш?
                          Discovery I, 300 TDI

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                            Влизам в кариери и по строителни обекти в цялата страна. На места има големи коловози от камионите - по някои пътища има паднали камъни, тук таме кал, а и искам да мога да стигна навсякъде през зимата и при тежки дъждове. Проблема е че тежката част от пътя е малък % от цялото пътуване... През сухо време, повечето места са достъпни и с обикновена баничарка. С чист оф роуд или с лов няма да се занимавам, поне не засега.

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                              За нещата които го искаш, няма смисъл да си губиш времето с проби на дизелово Диско 1. За него комфортна за двигателя скорост е 110 км/ч. При повече дори на теб да ти е добре, на него няма да му е. Сложим ли и по-трудното изпреварване в сметката, подготви се поне за час разлика в пътя до Варна. Виж, ако говориш за бензиново V8 е друга работа...
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                                ОК. Мерси. Явно сте единодушни. Проблема е ,че много харесах един екземпляр Диско 1 в Германия, 04-1994 на 60 000 км и ме блазни изключително доброто състояние и лесната поддръжка. Освен това ще останат пари за втора кола - по-бърза. Ще пиша след пробата на двойката - може да се окаже, че това е "колата"...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X