Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

    Имам и още 2 въпроса

    Първият е някой знае ли къде се намира номера на звигателя. Искам да го сверя, че преди три месеца имах огромен проблем с пренабити номера на едно скудо нов внос от Германия. 2 месеца стоя конфискуван в кат докато решат, че няма престъпление и да ми го върнат.
    И вторият въпрос е блокажа само на бавни ли включва, защото нещо не успях да включа или не съм разбал. Защото бавните нключиха, но блокажа нали е към мен ако не бъркам?
    Поздрави!
    Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

    Коментар


    • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

      Първоначално публикуван от martin_gr Преглед на мнение
      Имам и още 2 въпроса

      Първият е някой знае ли къде се намира номера на звигателя. Искам да го сверя, че преди три месеца имах огромен проблем с пренабити номера на едно скудо нов внос от Германия. 2 месеца стоя конфискуван в кат докато решат, че няма престъпление и да ми го върнат.
      И вторият въпрос е блокажа само на бавни ли включва, защото нещо не успях да включа или не съм разбал. Защото бавните нключиха, но блокажа нали е към мен ако не бъркам?
      Поздрави!
      Горе в дясно е "бутона търсене" използвай го!

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...F+%EB%EE%F1%F2

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...E0%F2%E5%EB%FF
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

        Блокажа се включва и на бързи и на бавни - просто лостечето го буташ към теб.
        Сините обикновенно са дизели Мотора имаше ли един гумен капак отгоре? Поне да се опитаме да отгатнем какъв е
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

          Извинявам се за пропуснатия двигател. 2.5 тди - 1997 първоначална регистрация от Италия.
          Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

          Коментар


          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

            Добре - значи е тъй-нареченият 300 тди - теча сигурно е от гарнитурата на капака на клапаните - лесно и евтино се сменя, мотора е здрав и непретенциозен - добър избор е.
            След като няма чукания и шумове при каране - залегни отдолу да видиш колко кардана има както и дали има омасляване някъде. На предните колела погледни сферите - трябва да са чистичко-мазни...
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

              Днес вече твърдо реших, че това ще е джипа има малко дреболии за оправяне като централното на дясната врата, шофьорската седалка. Днес се опитах да включа блокажа но отново не успях, къде може да е причината и възможно ли е да е без блокаж? Иначе бързи и бавни включват без проблем. Видях и малко омасляване на скоростната кутия. Иначе карданите са два един към предния мост и един към задния.
              Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

              Коментар


              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                Ако не е ползван блокажа е напълно нормално да не иска да се включи лесно. Поразмърдай лоста наляво-надясно, с повечко натискане трябва да се пораздвижи.

                Коментар


                • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                  Ок. Утре ще пробвам и ще пиша.
                  Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                  Коментар


                  • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                    Ако имаш възможност, провери има ли масло в раздатката.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • Компромиси при покупка на ЛР диско 1

                      Здравейте, много съм мераклия за дискавъри. Искам да попитам при автомобил над 20г какви компромиси мога да направя Ясно е че неможе да да е перфектен. Вратите на всички ли са алуминиеви. Прави ми впчеатление че са със запазени рами, но си харесах едно (за малко пари) с малко течове и омазнявания. Около сферата имаше омаслено скорости и заден диф. Ако сравнявам с моята кола(субару) това са доста течове понеже моята кошница няма течове от никъде. Прикачам няколко снимки:

                      става дума за това диско -> което седи явно в горубляне от доста време.... и може двигателя да е , но още не съм искал да го паля че поне тези течове да разбера нормални ли са или не е наред работата.



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-06-03_14-48-01_414.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5489716Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-06-03_14-48-23_192.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5489717Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-06-03_14-48-39_695.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5489718Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-06-03_14-49-11_640.jpg
Прегледи:1
Размер:103.6 КБ
ID:5489720
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-06-13, 13:06. Причина: mobile.bg
                      LR Discovery 300Tdi 1996
                      Subaru Outback 2.5 1998
                      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                      Коментар


                      • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                        Ако не искаш да тече, сменяш семеринги и гарнитури къде намериш... ако ли не, караш и доливаш . Ако не е доливано и е карано, може и други проблеми да изкокнат, но то си е нормално на 20 години да има ревизия по основни агрегати . Нищо страшно няма за ЛР да тече, той си маркира територията . Нормално е уж... но лесно може и да не тече . Прегледай в Англия има доста сайтове за части и цените са добри... не е особено скъпо да се оправя старо диско в наши дни...

                        Коментар


                        • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                          Мерси, така си и мислих, че не е проблем течовете, но нещо ме притеснява това в горубляне за 3400лв. че двигател може да счупи ако не е счупен и закърпен по нашенски. ;(

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          Ако не искаш да тече, сменяш семеринги и гарнитури къде намериш... ако ли не, караш и доливаш . Ако не е доливано и е карано, може и други проблеми да изкокнат, но то си е нормално на 20 години да има ревизия по основни агрегати . Нищо страшно няма за ЛР да тече, той си маркира територията . Нормално е уж... но лесно може и да не тече . Прегледай в Англия има доста сайтове за части и цените са добри... не е особено скъпо да се оправя старо диско в наши дни...
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-06-13, 16:42.
                          LR Discovery 300Tdi 1996
                          Subaru Outback 2.5 1998
                          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                          Коментар


                          • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                            To си е за притеснение все пак, предвид мястото и прочее... Свали още от цената . Аз бих си купил диско за 3000, просто щото знам, какво и колко може машината... и как върви на 3 цилиндъра цяла зима примерно... та течовете са ми били бял кахър. Глей да не е много гнилоч, че пода гние и гадно се прави, останалите щуротии като ги оправиш и си остават оправени, а машинката е доста корава. Особено за англичанин със славата на трошка. А части има на убави цени. НО е добре да си си заделил парици... ако го вземеш за 3-3500 да го налееш до 4500-5000... в части и труд. Заведи го на преглед да ти сметнат, кое как. Щото примерно и без да го гледам бих казал, че за смяна освен изброените семеринги и гарнитури имаш всички тампони, че и окачването ще е изморено /чети измрело/ и за смяна с нови амове и пружини. И още дреболии... + почти 8 литра масло в двигателя, 3 за двата дифа, още толкоз някъде беше раздатката и в скоростите атф-че още 5-6 ли беше, не помня вече... 12 литра антифриз... ремъчето не е лошо ангренажното... Ааа да, основен проблем имат с шлиците на вала в скоростите, та гледай скоростите да влизат прилично или добре и най-вече да няма хъркане и странни звуци. Вероятно ще има и луфт по трансмисията, но това се лекува по-скъпо и ще трябва да свикнеш мазно и нежно да работиш с педалите... Всичкото това не би ме спряло да го карам ако върви на принципа на африканеца, нал ралта да се свърши . А да и гуми ако слагаш ще ти трябват още 800-1200 кинти... а ако са по-големшки гуми ще трябва и джанти или фланци... така де щото като смениш окачването е грехота да не сложиш +2" за същата пара . Абе аз бих му се метнал, но и цената още надоле... Като ако търсиш нещо без проблеми нека е по-скъпо... но и много да е скъпо, гаранция няма, че пак нищо няма да изкочи... Аз лично предпочитам всичко да направя, че да знам кое как и защо... А ако и нямаш кой знай, колко повече пари замисли се дали си за жиб , но субарото май по-скъпо се поддържа от диско...

                            Коментар


                            • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                              Джипа го гледах и реших да го запаля. Запали от рас и работеше много хубаво. Обаче имаше спукано маркуче на връщаща нафта и отавих да го сменят и днес да го покарам за малко. Около едната сфера е чисто около другата омаслено. Сигурно течащ семеринг. Двигателя е мит, но ми се струбва че тръбата която отива към интеркулера е пускала масло. Джипа е 1991 вътре по интериора тавана е разлепен по ъглите, но си мисля че затова и цената е такава. Ръжда няма. Внос от италия - Бергамо. Турбото за да разбера дали работи трябва да включва след 2200об ? не трябва да свисти предполагам? Ако пуши много не е добре? Питам така, защото до сега дизеляк не съм имал, пък то и с турбо
                              LR Discovery 300Tdi 1996
                              Subaru Outback 2.5 1998
                              Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                              Коментар


                              • От: Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

                                Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
                                Турбото за да разбера дали работи трябва да включва след 2200об ? не трябва да свисти предполагам? Ако пуши много не е добре? Питам така, защото до сега дизеляк не съм имал, пък то и с турбо
                                Турбото нищо му няма ако си свисти правилно от звука на въздуха,а не от лагери.Моето е чисто ново и е нагласено да съска още от 1500 оборота и е доста приятно за слушане при ускорение.Само че ти на това Диско въобще няма да го чуеш.Ама теча на масло от маркуча към интеркулера хич не е добре.По добре да махнеш маркуча на входа на турбото да му видиш луфта,както и на дъното на инеркулера да видиш дали и колко масло ще изтече от там(обикновено там се събира,ако пуска турбото).Ама най-добре да ги правиш тези работи с някой дето им разбира-а такива от София дал господ тук във форума.А и още нещо-това Диско трабва да е с двигател 200тди-определено по-добър от 300
                                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X