Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

    Много благодаря за отговора. Бях на косъм да го взема, но днес пътувам (ще почивам със детето и жената)и не ми се правеха прибързани покупки. Тези течове ме притесняваха най-много, в смисъл на сферата и по двигателя. На сферата съм убеден, че е масло това. Има и един изгнил амортисьор на предния мост - на реактивната щанга е мисля. Продавача ми се струва свестен, пич е. Другата седмица ще го огледам пак, и ако има някой който може да ми помогне във Варна ще бъда безкрайно благодарен.
    Иначе съм решил - това е марката и модела, само търся точната кола...
    Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
    if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

    Коментар


    • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

      Малко ми се види скъп за 11к. Тук в софия заглеждах 1 без задни седалки, можех да го купя за 4500, пак с 300 тди. Да наистина за тез пари е ясно, че ще има проблеми, но до 11к има бая ресурс да му се налее. Смятам 8-9 е по-нормална цена. Щом е масло в сферата, лошо, може и да е създала проблеми поради недостатъчно смазване. Принципно са много здрави джойтовете вътре, та няма страшно, пък и при пълен завой ще се чуе прищракване ако е почнал да се скапва, само трябва да се понатовари в завоя леко и ще си покаже. Инак сипваш графитна грес и си пееш. Двигателя не е болка за умиране ако е омазан, зависи все пак от каде са течовете. Търси ръжди в подкалниците, под капака по страните до акомулатора и прочее. Изгнил ам казваш, това трябва да е демпфера, той не е голяма грижа. Аз смених моя с 1 монро, което се скапа веднага. После сложих 1 TJM, който беше много добър, но уви за след 100 км се качих на 1 мантинела и го сплесках. От тогава съм без ам, не че не може, може си и без, но не е много приятно, волана е твърде лек и малко е сколнен да се шунгави. Съвет, щом си си избрал диско, пообиколи и разгледай още екземпляри да имаш база за сравнение. Ако наминеш да видиш и софийските, може да се видим и да помогна согледите, тъкмо ще видиш какво да гледаш.
      Хайде наслука и да знаеш, че е добре да си имаш едно 5к отгоре за непредвидени и задължителни разходи.

      Коментар


      • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

        С к'вото и да са пълни сферите не трябва да тече. Маслото не ги смазва по-зле, напротив, освен това оставя много тънък филм по повърхността на сферата, което е добре за семеринга. А греста не щото е по-хубаво, а щото е по-евтино и по-мързеливо, само дето водата ще я източиш заедно с маслото, а с греста трудна работа.

        11к е много. За тия пари вече може и сравнително читав Дифендър да намериш.

        Коментар


        • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

          А нее, това не е баш така.
          1-во няма как да не изтече ако е масло, дори и да е много гъсто и диференциално. И то не само зарад калта и водата.
          2-ро някои препоръчват да се смесва със грес диференциално масно, пробвано е и става и без и със грес, но само правилна грес е най-добре.
          3-то аз почти незнам за износени джойнтове, моя беше за смяна след като покарах 2 месеца и се оказа, че някой е сипвал масълце там и то си бегало. А семеринга нов. Незнам какво масло ще се задържи там повече от седмица-2, но дори и да устиска месеци, говорим само за асфалтно каране и то не из дебрите на балканистан...

          Коментар


          • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

            Сферата - при замяна със старата - отремонтирана при Леви е 100 лв, така, че няма страшно.
            Външния му вид - пребоядисването е поне 2000 лв, така че не е скъпо - ако пък е и изкърпено при боядисването...
            Пък и автомобили в момента - бол - пазари се, покажи му, че разполагаш с парите, че действително ще го купуваш, а не само разглеждаш и ще има сериозна отстъпка.
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
              А нее, това не е баш така.
              1-во няма как да не изтече ако е масло, дори и да е много гъсто и диференциално. И то не само зарад калта и водата.
              2-ро някои препоръчват да се смесва със грес диференциално масно, пробвано е и става и без и със грес, но само правилна грес е най-добре.
              3-то аз почти незнам за износени джойнтове, моя беше за смяна след като покарах 2 месеца и се оказа, че някой е сипвал масълце там и то си бегало. А семеринга нов. Незнам какво масло ще се задържи там повече от седмица-2, но дори и да устиска месеци, говорим само за асфалтно каране и то не из дебрите на балканистан...

              1. Има как - моето е с масло и не тече, но трябва да се ремонтира по учебник.
              2. Преди ремонта ги бях смесил - грес със диференциално, но защото нямах от специалната, а трябваше да се долее нещо. А тази същата, специалната, е влязла в употреба преди 10-ина години.Преди това с какво мислиш, че са ги пълнили? Иначе греста е подходяща ако е старо карето, за да уплътнява луфтовете. Виждал ли си какъв е луфта на чисто ново каре? По-добре с масълце, а като се поизноси - грес.
              3. Вярно, и аз не съм виждал силно износени, а само счупени. И к'во от т'ва, че семеринга е нов? Нали има още 1 на полуоската и един към главината? Твойто според мен се е преляло в моста. А като не са затегнати правилно лагерите, не две седмици, а и два дни може да не изкара, щото знаеш какво е натоварването там.
              Последно редактирано от Lazar; 19-08-08, 08:37. Причина: допълнение

              Коментар


              • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                Благодаря за отговорите на всички. Почивката ми свърши и чак сега имам възможност да прочета мненията ви.
                Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                Пък и автомобили в момента - бол - пазари се, покажи му, че разполагаш с парите, че действително ще го купуваш, а не само разглеждаш и ще има сериозна отстъпка.
                Това го отиграхме, разбрали сме се и за цена ... не съм сигурен обаче точно тази ли е колата...

                П.С. Насов благодаря за предложението. Може да се възползвам, само не виждам нищо ново в мобиле.бг иначе веднага драсвам за София. В отпуска съм до понеделник.
                Аз по принцип и по салона си го избирам, че тези преди '96 хич не ми допадат, нещо неудобни ми се видят...
                Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                Коментар


                • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                  В четвъртък съм в София да огледам всичко налично... Дано този път се прибера с джип.... Помолих за помощ и в друга тема,(http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=4739&page=9) но ако някой прочете и това, моля помогнете, не издържам вече, (искам си Дискотооооо), доста време чакам, а вероятно аз съм си виновен, че избирам толкова.... Все пак благодаря, предварително ако някой все пак се реши да помогне, поне с инфо.
                  Поздрави!
                  Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                  if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                  Коментар


                  • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                    Първоначално публикуван от zehirev Преглед на мнение
                    В четвъртък съм в София да огледам всичко налично... Дано този път се прибера с джип.... Помолих за помощ и в друга тема,(http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=4739&page=9) но ако някой прочете и това, моля помогнете, не издържам вече, (искам си Дискотооооо), доста време чакам, а вероятно аз съм си виновен, че избирам толкова.... Все пак благодаря, предварително ако някой все пак се реши да помогне, поне с инфо.
                    Поздрави!
                    Здравей,
                    Първо искам да ти чиститя отново придобивката и ти пожелавам много пезпроблемни километри!
                    Второ искам да ти благодаря за това че ми спести ходенето до Варна и до София за оглед на Диското Черпенето е от мен
                    И исках да ти кажа че не си виновен, че чакаш и избираш... все пак явно знаеш стойноста на парите!

                    Коментар


                    • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                      Здравеите, много ми се иска да си купя едно Дискавари 97 дизел, изчелсам каквото сам намерил в този форум за тази кола, но несам от най големите разбирачи, не само за джипове а за каквито и да е коли.
                      Вапроса и молбата ми е: можели някои да ми препорача сервиз в които гледат Ленд Ровар адекватно, в които да го заведа за ниагноза. В Пловдив
                      Благодаряви предварително.

                      Коментар


                      • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                        Първоначално публикуван от lz1lds Преглед на мнение
                        Здравеите ..... ниагноза. В Пловдив
                        Благодаряви предварително.
                        Уффф за диагноза при личния лекар => от там с направление и при специалист.
                        ... за "ниагноза" става вече по-трудно,треба`т връзки и ....
                        Сигурно си от Пловдив (напиши си го в профила) потърси Kaishin Зарко се казва, може да ти помогне малко.
                        Land Rover Discovery:
                        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                        Коментар


                        • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                          Много добре мерси много, профила го промених, но как да се свържа с човека???? Мойте права май непозволяват достапа до лични саобщения??? Ако знаете срвиз би било добре всепак неискам да ангажирам някои които нему е това работата и си има други ангажименти.

                          Коментар


                          • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                            Здравеите, много ми се иска да си купя едно Дискавари 97 дизел, изчелсам каквото сам намерил в този форум за тази кола, но несам от най големите разбирачи, не само за джипове а за каквито и да е коли.
                            Вапроса и молбата ми е: можели някои да ми препорача сервиз в които гледат Ленд Ровар адекватно, в които да го заведа за ниагноза. В Пловдив
                            Благодаряви предварително.
                            ..... Ако знаете срвиз би било добре все пак неискам да ангажирам някои които нему е това работата и си има други ангажименти.....
                            Както кажеш
                            Автосалона и сервиза на LAND ROVER и ...... се намират тук,ако може да се орентираш.Питай ги за оглед/диагностика.
                            (първо ги питай за цената на услугата)

                            .... успех и КЪСМЕТ
                            Прикачени файлове
                            Land Rover Discovery:
                            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                            Коментар


                            • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                              Много благодаря за усилието. Това доколкото виждам е Мото-Пфое. Мислихси за тях , но вчера , ходих да видя едно Диско собственика ми каза че тои като го копувал отишал точно там и нему казали абсолутно нищо, погледнали маслото и даже немогли да премерят компресията поради няква пичина. Сащо спомена че небели в въсторг от появата на по стари модели.Имам приятел с сервиз но нее спецалист по Дискавари.

                              Коментар


                              • До: Съвети, мнения и препоръки преди покупка на Дискавъри 1

                                здравейте!търся да си купя ДИСКАВЪРИ 1! намерих 1 във перник но съм от провинцията и нямам познат маистор или някои които има такова за да доиде със мен да го видим дали е читаво!може ли някои да ми помогне!!0899445654!
                                Последно редактирано от beljata; 18-01-09, 10:40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X