Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети и мнения преди покупка на Land Rover Discovery1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
    ОК. Мерси. Явно сте единодушни. Проблема е ,че много харесах един екземпляр Диско 1 в Германия, 04-1994 на 60 000 км и ме блазни изключително доброто състояние и лесната поддръжка. Освен това ще останат пари за втора кола - по-бърза. Ще пиша след пробата на двойката - може да се окаже, че това е "колата"...
    Ако наистина е хубав/запазен екземпляр и направиш компромис за скороста, може пък и той да е твоето "камионче".
    Важно е състоянието на даден екземпляр,може и с по-нов да се вкараш в приключение.
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

      Диско 2 е сериозна машина, а и търпи не малко тунинг, като има и доста възможности за такъв. Все пак дори и без много много да му се занимаваш с едни БФГ АТ ще ти върши работа смятам.

      Диско 1 е много приятна машина, но да държиш 130 не е точно удоволствие.

      Ако все пак парите не са голям проблем, мисля по-добре Диско 2 при така зададените условия.

      Коментар


      • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

        Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
        Проблема е ,че много харесах един екземпляр Диско 1 в Германия, 04-1994 на 60 000 км...
        15 години, 60 000 км... Дори за втора кола е съмнително малко... Иначе, ако е вярно и е гледана колата, този двигател тепърва започва да работи и има огромен ресурс.
        На асфалт за мен комфортната скорост е 100-110 км/час.
        A Land Rover would never turn up to collect an Oscar.

        Коментар


        • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

          http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=113288756
          Колата е трета ако не се лъжа, освен това човека работи вкъщи. С нея си е теглил лодката напролет и наесен и е ходил до вилата си в Швейцария.
          ...иначе 100-110 на асфалт не става за моите цели. Ще видим как ще е двойката.

          Коментар


          • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
            http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=113288756
            Колата е трета ако не се лъжа, освен това човека работи вкъщи. С нея си е теглил лодката напролет и наесен и е ходил до вилата си в Швейцария.
            ...иначе 100-110 на асфалт не става за моите цели. Ще видим как ще е двойката.
            Скъпо ми се струва това...

            Коментар


            • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
              ...иначе 100-110 на асфалт не става за моите цели. Ще видим как ще е двойката.
              А какво се гони като (комфортна) скорост тогава, да започнем от това? С двойката ще вдигнеш скоростта с 20км. макс. (т.е. 130, евентуално 140)...

              Коментар


              • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                комфорт при 120-130 и достатъчно динамика, за да се измъкнеш от колона тирове е достатъчно. Днес взимам двойката за проба и ще придобия впечатления през уикенда. Ще карам около 1000-1100 км - предполагам, че всичко ще ми се изясни.

                Коментар


                • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                  уха, то било голяма мания...май ще си паснем с "камиончето". По софийските дупки се тресе като автобус, обаче от панчарево до бистрица е просто супер...

                  някой може ли да ми каже повече за TD5 мотора на Диско2:
                  - на колко оборота включва турбото (по слух е на 1200, но колата дръпва на около 1800)
                  - от къде до къде му е големия въртящ момент
                  - на колко оборота е максималната мощност
                  - до колко оборота може да се развърта мотора и до колко е желателно?

                  Скоростната кутия с принудително мазане ли е? (може ли да се пуска по инерция - имам навик да изключвам от скорост преди да спра на светофар).
                  На тази която подкарах превключването от първа на втора трябва да стане с голяма пауза на съединителя за да влезе хубаво, при останалите предавки може доста по-бързо - това проблем със синхронизаторите на конкретната машина ли е или при всички е така?

                  Коментар


                  • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                    Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                    уха, то било голяма мания...май ще си паснем с "камиончето". По софийските дупки се тресе като автобус, обаче от панчарево до бистрица е просто супер...

                    някой може ли да ми каже повече за TD5 мотора на Диско2:
                    - на колко оборота включва турбото (по слух е на 1200, но колата дръпва на около 1800)
                    - от къде до къде му е големия въртящ момент
                    - на колко оборота е максималната мощност
                    - до колко оборота може да се развърта мотора и до колко е желателно?

                    Скоростната кутия с принудително мазане ли е? (може ли да се пуска по инерция - имам навик да изключвам от скорост преди да спра на светофар).
                    На тази която подкарах превключването от първа на втора трябва да стане с голяма пауза на съединителя за да влезе хубаво, при останалите предавки може доста по-бързо - това проблем със синхронизаторите на конкретната машина ли е или при всички е така?
                    Малко отговори:
                    - турбината работи през цялото време, термина "на колко влючва турбото" е неправилен. Най-ефективна е на 1850 оборота.
                    - въртящия момент на този мотор без чип е 300 нютона, но на кои обороти не помня.
                    - мотора се развърта като всеки дизел до малко над 4.000 оборота. Реално силата му е доста по-ниско.
                    - Скоростната кутия е с принудително мазане, да. Кутията е изключелно здрава и добра (най-добрата ръчна кутия на Ленд Ровър и до момента) и проблеми със синхронизатори са нетипични. Вероятно конкретния автомобил е каран много, поддържан малко и с неправилни масла, тази кутия се кара с ATF.

                    Във форума има писано много относно Td5.
                    Надявам се да съм бил полезен, успех в избора!

                    Коментар


                    • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                      Привет,
                      Бяхте много полезни момчета. След 780 км с Диско 2 мога да кажа, че тази кола е чудесна за скорости до 90-100. Оттам нататък не става заради шума в купето, най-вече, и то от трансмисията, не толкова от мотора. Динамика има - но си трябват и нерви. Иначе ако човек не бърза е просто супер, а и колата просто плаче да я махнеш от пътя и да я подкараш в калта. За мойте цели трябва някой кросоувър от типа на Фрилендър, Рав4 или Х-трейл/Кашкяй. Днес пробвах няколко такива - нещата отиват към Рав4... Ако взема дискавъри - ще ми трябва и втора кола, и става една сложна... Като порасне малко синчето - може да купя някоя единица, за да я трошим заедно на офроуд, но засега ще пасувам.
                      Благодаря на всички.

                      Коментар


                      • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                        Здравейте,
                        всички .. имам желанието да си купя и аз едно Дискавъри и попаднаха натова :
                        http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...051&f1=details

                        но не разбирам достатъчно от джипове ... четох доста във този форум но на практика не съм докосвал такава техника .. не знам какво може да се рзбере от огледа на мясъо какво точно да се проверява кои са слабите места .. четох и продължавам д чета .. но ще забравя все нещо сигурен съм .... та .. .в неделя ако още се продава жиопката мисля да ходя до София ( аз съм от Русе ) .. в Русе имам познати които разбират .. но има състезание в неделя .. така че ако някой съдейства за огледа .. ще съм блаодарен цял живот ))))
                        аз сам бих направил огледа но тази цена ... ме кара да си мисля че има нещо нередно поздрави пак и ако има желаещи за огледа пишете моля
                        телефона мие : 0898 65 19 48 Иван
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-07-09, 21:42.
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                          От този линк не се отваря конкретна обява.
                          В София се продава за 3500 едно Дискавъри , лифтирано на 300 000 км. 200 тди.
                          Не знам дали за него става въпрос, само допускам, че може да то. Аз това го гледах в понеделник - ходовата част е в прилично състояние - не се чуват шумове от раздатката и диференциалите. Окачването е сменяно от сегашния собственик. По двигателя нищо не мога да кажа, защото не разбирам особено от дизели, но се усеща турбото на около 2000 оборота. Като се форсира пуши черно, не знам доколко е нормално. Външния вид не е добре, но като за гората бива.

                          За това на снимката говоря.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от grgeorgiev; 23-07-09, 16:22. Причина: правопис
                          Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                          Коментар


                          • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                            благодаря .. точно затова питам .. не знам защо не се отваря обявата .. постнах втори път линка .. сигурно нещо бъркам аз за което се извинявам ... ами много полезна информация ... благодаря
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                              А, сетих се и още нещо. На преден десен мигач е счупена пластмасата. Не знам дали се вижда на снимката. И от дясно на едната врата не е добре боята- поолющена е. Собственика твърди, че няма какво да се пипа по колата за следващата половин година (каквото и да означава това). Според мен ръчната е малко хлабава, ама това не е чак толкова страшно. Друго не знам какво да добавя, освен че няма климатик. То не може да се очаква всичко да и е наред на кола на 300 000 км и за 3500лв.
                              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар


                              • До: Съвети и мнения преди покупка на Дискавъри 1

                                още веднъж благодаря .. май се рзубеждавам да ходя да я гледам .... ще мисля още и пак благодаря ))
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 8 потребители онлайн. 0 потребители и 8 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X