Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Първоначално публикуван от miraart Преглед на мнение
    Здравейте колеги,преди време се обърнах към вас за съвет относно горивната система на Теракана и влизане в авариен режим на педала на газта.Причината беше в дизеловата помпа,но ми направиха предварителна диагностика и на дюлзите ,която беше точно както показва колегата Darth-много ефективна диагностика.Благодаря и на колегата [COLOR=DimGray ]kastro[/COLOR] за съвета относно чека лампичката на чека,която беше извадена преди да купя колата.Сега имам въпрос:Има ли авто морга за Теракан или някъде от където да се купуват по-ефтини части ,защото Теракана в БГ се оказва "уникат" и в оторизирания сервиз частите излизат нерентабилни.Дали в русия няма вариант за пазруване или в БГ?
    Принципно не педала влиза в авариен режим, а софтуера отчита неправилна работа и автоматично ограничава режима на работа. Целта е да може все пак да се придивижи човек до първия възможен сервиз. Може да си караш така доста време, освен ако не светне някоя червена сигнализация на таблото (червена лампа е знак за сериозен проблем и е добре да се спре възможно най-бързо и да се направи проверка, доколкото е възможно).
    Терито не евече съвсем уникат, части има и втора употреба и нови. Ако е за помпа втора употреба бих се замислил, защото и тя ще е работила доста. Системата каква е Делфи или Бош?

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от include Преглед на мнение
      Здравейте колеги,
      Ще ви помоля да ми споделите какво и на колко хиляди км сменяте на тераканчето, масло филтри и тн.
      Още съм нов в клуба и докато се усетя завъртях 12 хил от последното обслужване. (ИНД) Тераканчето е на 118 хил км.
      Месри предварително
      На посочените километри трябва да са направени:
      111 000км.
      Консумативи
      1. Масло Total Quartz 7000 10w40 7л.
      2. Филтър Маслен
      Дейност
      3. Смяна масло и маслен филтър
      4. Гресиране ходова част
      5. Преглед техническо състояние

      121 000км.
      Консумативи
      1. Масло Total Quartz 7000 10w40 7л.
      2. Филтър Маслен
      3. Филтър Въздушен
      4. Филтър Климатроник
      5. Филтър Горивен
      6. Антифриз Castrol 5л.
      7. Масло Шпер Дифернециал 2,8л.
      Дейност
      8. Смяна масло и маслен филтър
      9. Смяна въздушен филтър
      10. Смяна филтър климатроник
      11. Смяна горивен филтър
      12. Смяна антифриз
      13. Смяна масло заден диф.
      14. Гресиране ходова част
      15. Преглед техническо състояние
      Ако не са правени някои от последно посочените прегледи или смени, задалжително трябва да се направят.
      И не се подлъгвай много по удължаващи пробега масла и добавки, няма да спечелиш от икономия много.
      Това са тежки машини и натоварванията са големи, колкото и да са здрави, нужно си е профилактика на време.
      Режима на каране (градско, извънградско, тежък) също оказва влияние. Специално за гресирането го правя на 6 месеца и ползвам грес за морски условия, мисля че беше на кастрол, но със сигурност е синя на цвят.
      Ако нещо те интересува допълнително пиши. Поздрави.

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от miraart Преглед на мнение
        Благодаря за отговора колеги,Къде рециклират дюзите и успешна ли е тази операция?
        А колкото до чек енджина- не светва при тези обороти.
        miraart,
        Индикация на таблото ще има, ако е заложено в компа на автомобила, но мисля че няма да покаже.

        Почистване на дюзи и рециклиране са две различни операции. Първата се прави с ултразвук, което премахва наслоения по частите на турбината в инжектора, а в тората е замяна на самите износени части. И двете операции се правят успешно, като за София има много добри отзиви за СДЦ (София Дизел Център) Без да се приема като реклама. Дават и няколко месеца гаранция. Поздрави.

        Коментар


        • От: Terracan

          Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
          Като последно да кажа, че 4H може да се включва и изключва до скорост около 40 км/ч, а 4L само при спрял автомобил.
          zoro е прав, като за нашата система в режим 4Н ограничението е 80-90км/ч., като се препоръчва по ниски скорости за да не работи системата в горната граница на натоварване.
          Посоченото ограничение от 40км/ч. е за по-нови системи в някои автомобили и се изключва автоматично при превишаване на ограничението. Поздрави

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
            Колеги,един въпрос: Как се управляват светлините на Теракан,чрез + или -?
            Не знам дали задавам правилно питането,но при някой модели ,най-вече японски марки, управлението на светлините било чрез минуса? Чуденето е,за да преценя какъв модул за дневни светлини(DRL) да търся.
            hhris, кои светлини мислиш, че се управляват с + и -?
            Има един потенциометър, който регулира осветлението на таблото, а другия регулира височината на фаровете. Идвата не играят роля за габарити и евентуално дневни допълнителни. Лично не бих те посъветвал да слагаш допълнителни дневни - габаритите, късите или халогените за мъгла са достатъчни. Все пак има законови изисквания за т.н. дневни светлини, прегледай ги преди да правиш нещо. На моята съм сменил габаритите с бели диодни и се виждат добре, но за всеки случай карам на къси. Светлините не ги изключвам от ключа, защото терито си има вградена защита против забравени светлини. Поздрави.

            П.п. прочетох отново въпроса и се сетих, че може би питаш за клемите + и - на акумулатора?
            При терито се ползва +.

            Коментар


            • От: Terracan

              Първоначално публикуван от SenSi Преглед на мнение
              hhris, кои светлини мислиш, че се управляват с + и -?
              Има един потенциометър, който регулира осветлението на таблото, а другия регулира височината на фаровете. Идвата не играят роля за габарити и евентуално дневни допълнителни. Лично не бих те посъветвал да слагаш допълнителни дневни - габаритите, късите или халогените за мъгла са достатъчни. Все пак има законови изисквания за т.н. дневни светлини, прегледай ги преди да правиш нещо. На моята съм сменил габаритите с бели диодни и се виждат добре, но за всеки случай карам на къси. Светлините не ги изключвам от ключа, защото терито си има вградена защита против забравени светлини. Поздрави.

              П.п. прочетох отново въпроса и се сетих, че може би питаш за клемите + и - на акумулатора?
              При терито се ползва +.
              Става дума за модул за управление на фабричните светлини на автомобила-късите или дългите,за да се ползват като "дневни". Утре съм на монтаж- ще споделя информация.

              Коментар


              • От: Terracan

                Ясно, управлението ползва + при Теракана. Поздрави.

                Коментар


                • От: Terracan

                  1.Вярно. Управлението на светлините е от "+". Със закъснение от 4 месеца-Става лесно с модул на дългите(сега са на 15% при режим "дневни",без други светлини),даже "майстора" го монтира в кутията с предпазителите и не се налага пипане по кабелите в купето. Бачка си без проблеми,въпреки,че кутията се позатопля порядъчно от температурата на двигателя.
                  2.И сега,въпросче: Някой да се е пробвал да тормози двигателя 150к.с. с разни тунинг извращения? Питам,защото имам малко проблемче с остатъци от изгорели газове в охладителната течност и може да се наложи смяна на главата или нещо друго,та се чудя,ако направя ремонта,дали има "опция" за повишаване на мощност/върт. момент? Доволен съм от Тераканчето като автомобил,а преди 9000 км. смених с нови доста неща( дюзи,ангр. комплект...) и не ми се иска да го продавам,още повече за "без пари".
                  Проблема е,че при по-продължително шофиране с обороти на двигателя 2250 или повече нивото на охладителната течност в разш. съд се повишава доста над "мах".При изстиване се връща почти до нормалното положение.Най-вероятно главата се е "замислила"-аз не съм прегрявал и тормозил двигателя,така,че за "майсторите" които ме убеждаваха,че при такава бистра охл. течност няма как да има газове,без да проверят,както и на тези които проверяваха главата миналата година при сходни симптоми и на моя познат от когото закупих автомобила-да им се връща,двойно!Ако нямат вина-последното да не се "брои".
                  3. И още нещо-някой има ли информация за цена на нова цилиндрова глава? Втора употреба се намират по 600-700 лева,но не няма гаранция дали са здрави.
                  Последно редактирано от hhris08; 23-10-13, 22:25.

                  Коментар


                  • От: Terracan

                    По спомени е около 1900 лв в ИНД, но информацията ми е доста стара. А за продажбата "за без пари", въобще не се кахъри. Оправи го и си го карай. То "новото" старо да не би да е без проблеми. Аз бих го ремонтирал с нова глава и после газ. Успех.
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • От: Terracan

                      Такава е идеята ми за сега-да ремонтирам.
                      Благодаря за информацията!

                      Коментар


                      • От: Terracan

                        Здравейте на всички.Наскоро си взех тери .От няколко дена като го запаля започва да мирише страшно на сяра на 3-и метра около него не се стои.Ходих по майстори които ми казаха че не е проблем на двигателя а от катализатора.Както и да е махнах го но проблема стана още по голям.Сега като го запаля при студен двигател след около 1-а минута работа на място започва да пуши страшно много бял пушек.Направо окадявам квартала и миризмата е същата остра и пеперлива.След като позагрее малко или го покарам след 1-2-а км нещата се оправят и спира да пуши.Масло не харчи антифриз също.МНОГО ВИ МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ

                        Коментар


                        • От: Terracan

                          Нямаше явни признаци нa петa не доускорявaше тaкa както исках и смърдеше когато пилих гуми, a и 200к километрa, реших че е време

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            Колега Венко , белият дим е признак за проблеми със смесване на горивото с охл. течност ,/но ти казваш , че не губи антифриз/ , силната миризма на сяра може да се дължи на не добре работещ ЕГР клапан. Най - добре е да се закачи на стенд и там ще си каже какво му е.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              благодаря ти колега.днес ходих пак при майстора на гнп и ще ми свалят дюзите за проверка че то димът е вече синкав и се съмняват за някой разпръсквач.утре вечер ще имам отговор и ще ви пиша пак.а за катализатора мисля да не го слагам повече че така рови асвалта страшно много върви.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Това за катализатора е добре , но дали няма да имаш проблеми на ГТП ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X