Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terracan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Terracan

    Май съм поставил въпрос с повишена трудност Никой ли не знае каква е джаджата. Малка е , само 4см,ама без нея няма кола, няма нищо.
    Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

    Коментар


    • От: Terracan

      Първоначално публикуван от ilko75bg Преглед на мнение
      Май съм поставил въпрос с повишена трудност Никой ли не знае каква е джаджата. Малка е , само 4см,ама без нея няма кола, няма нищо.
      Ами тя много малка снимката - почти нищо не се вижда!
      Термостат, филтър?
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Terracan

        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
        Ами тя много малка снимката - почти нищо не се вижда!
        Термостат, филтър?
        Намира се на горивната помпа и е от пластмаса. Реално е близо три пъти по-голямо от"това"което се вижда на снимката. Може да се къпеш в нафта,ако се счупи
        Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

        Коментар


        • От: Terracan

          Предварително се извинявам, за това, че мнението ми може да бъде изключително некомпетентно. Но както обясняваш мястото му, а от снимката нищо не се вижда, възможно ли е да е някаква клапа за обезвъздушаване на системата при свършване на горивото? Стрелям в тъмното...
          Hyundai Terracan 2.9 CRDi '04 163h.p.

          Коментар


          • От: Terracan

            Първоначално публикуван от Vincentsk Преглед на мнение
            Предварително се извинявам, за това, че мнението ми може да бъде изключително некомпетентно. Но както обясняваш мястото му, а от снимката нищо не се вижда, възможно ли е да е някаква клапа за обезвъздушаване на системата при свършване на горивото? Стрелям в тъмното...
            Обезвъздушаването става с една гумена помпичка до горивния филтър! Стискаш я докато стане твърда - т.и. дойде нафта!Ама и това може да участва, знам ли!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • От: До: Terracan

              Б.Попов дай телефона да видим какво ще кажат и на мен. Благодаря. става въпрос за климатика.
              Последно редактирано от zoro-1; 25-07-10, 17:28.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • От: Terracan

                Здравейте колеги,

                Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                И аз имам Таркан 2005, много съм доволен до сега не съм правил нищо по него. Единственото което ме дразни е лекият шум в задния диф над 60км/ч ако някой има същият проблем нека да каже как го е решил.
                Първоначално публикуван от gosho777 Преглед на мнение
                .....
                Сега ще я пообслужа малко и ако имате препоръки ще се радвам да ги чуя.Какво да проверя и сменя става дума.
                Тъй като в момента съм на екстензията, (сервиз) малко инфо, което е за всички колеги. Има един специфичен момент със задния диф. - фланеца + семеринг! Семеринг-а изяжда фланеца и започва теч на масло от диф-а. В момента моята е на 110 х.км. и имам този проблем. Така че внимавайте и заглеждайте въпросото място! Не знам дали е така и при останалите подобни уплътнения?
                Имаше пост за места за гресиране също.
                П.п. ще се постарая да приготвя списък за преглед на машини 4х4,
                Първоначално публикуван от Vincentsk Преглед на мнение
                За това, какво трябва да смениш, отиди в ИДН и искай списък на консумативите, които трябва да се сменят при дадените километри. .......
                Аз лично имам каталога с консумативите до 100к км., ако на някого му е нужно, да пита.
                Vincentsk, може ли да пуснеш по някакъв начин списъка? Не че не мога да отида, ама...

                Първоначално публикуван от lightingbird Преглед на мнение
                Здравейте отново. Има ли някой инфо за оценка по шваке?
                Още веднъж да питам.

                Коментар


                • От: До: Terracan

                  Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                  Б.Попов дай телефона да видим какво ще кажат и на мен. Благодаря. става въпрос за климатика.
                  За климатик мога да дам също координати, ако някой се интересува.

                  Коментар


                  • От: До: Terracan

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    LSD-то върши не лоша работа, особено ако човек се е научил да го използва.
                    Иначе не е проблем да се сложи и блокаж.
                    Първоначално публикуван от lusan Преглед на мнение
                    За отзад има и в Гладиатор на ARB и китайски при Вромос май. Но преден нямааа .
                    Колеги, може ли малко инфо как точно ще стане изпълнението "слагане на блокаж" при Теракана? Извинявам се, ако има описание някъде във форума.

                    Коментар


                    • От: До: Terracan

                      Първоначално публикуван от lightingbird Преглед на мнение
                      Колеги, може ли малко инфо как точно ще стане изпълнението "слагане на блокаж" при Теракана? Извинявам се, ако има описание някъде във форума.
                      Ако питаш с мисълта да си го правиш сам, по-добре недей! Не че е нещо супер сложно, но си трябват инструменти, с които далеч не всички сервизи разполагат.

                      Иначе, най-общо, разглобяваш дифа, махаш оригиналната касета




                      и я заменяш с тази на, примерно, ARB



                      (Показаният диф не е от Теракан, а от друга кола, но за обща илюстрация става).

                      Ако при тази процедура майсторите започнат да ти обясняват, че тези лагери по принцип не можело да се свалят от едната касета и да се сложат на другата, а трябвало да се счупят, да знаеш, че по-вероятно е те да нямат подходяща скоба и преса за да извадят лагерите без поражения. При хора, които имат необходимите инструменти и знаят какво правят, операцията трае кратко.

                      След това се правят:
                      - инсталацията за подаване на необходимия за включване/изключване на блокажа сгъстен въздух, която включва компресор с пресостат, пластмасова тръбичка за подаване на въздуха от компресора до дифа и медна тръбичка за подаване на въздуха до касетата вътре в дифа.
                      Тук обикновено препъникамък е необходимостта от бургийка с инчов размер, с която да се направи отвор за въздуховода в корпуса на дифа. Работата се оправя и с обикновена бургия и малко течен метал;

                      - ел.инсталацията за задействане на системата.

                      По принцип блокажите и предвидените за тях компресори на ARB идват с пълен комплект от всичко необходимо за монтаж. Включително до бутоните за задействане на компресора и блокажите, както и свинските опашки за прикрепване на кабелите и въздуховода.

                      Просто този, който извършва монтажа трябва да е наясно какво прави.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: До: Terracan

                        Чавдаре, много благодаря за бързия и точен отговор. Не съм мислил сам да го правя, а и за сега не бързам да монтирам нещо подобно, макар че идеята ми хареса доста. Ще трябва да се чете по темата...

                        Коментар


                        • От: До: Terracan

                          Колеги здравейте,
                          Търся заден спойлер за теракана. Ако някой има информация, моля да пише. Благодаря предварително.

                          Коментар


                          • От: Terracan

                            И аз търся заден спойлер. За него имам и огледало за задно виждане но се монтира на спойлера който го нямам. Ако някой знае от кЪде да си намерим ще съм му много благодарен.

                            Коментар


                            • От: Terracan

                              Намерих един вариант от фирма за тунинг, утре чакам да ми пратят снимки и като дойдат ще ги пусна, ако някой се интересува. Предлагат освен спойлери и всякакви видове ролбари, грилбари и степенки за джипове, както и решетки и др.
                              След като пратят материалите ще ги питам дали може да направят отстъпка за повече неща. За момента се очертаваме 3 колеги с kastro. Ако има желаещи нека се обадят.

                              Коментар


                              • От: Terracan

                                Ааа, аз искам и ролбар но ги натискай за отстъпки че ако ще ни дерат кожите нема да стане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X