Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Кията днес?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Кията днес?

    След като ми писна всичко да се разхожда из багажника и да дрънчи се заех да мисля някакъв вид място за съхранение. Минах през идеи за чекмеджета, кутия зад седалките и какво ли още не, но накрая се спрях на това решение. Има си плюсовете, има си и минусите, но за мен е най-удачно. Не исках да губя удобната ниша в пода на багажника, заради това се отказах от чекмеджета, кутията пък заема много от дълбочината. Сега реално използвах така или иначе безполезното място над и около калниците.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:588.5 КБ
ID:5732233
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:582.4 КБ
ID:5732234
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:674.3 КБ
ID:5732235

    Това, което остава да се направи:
    Най-вероятно ще изместя говорителите, че тотално ги заглуших. Ще изрежа дупки в новите "куфари" и ще ги монтирам отвътре на горния панел и ще ги покрия с подходяща решетка.
    Светлините вътре са удобни, няма да ги махам от там. Ще изведа отделен кабел от плафона(който захранва лед лентите в кутиите и също е вътре на достъпно място) и ще сложа нови лед ленти за осветление в самия багажник с отделен ключ.
    Най-интересната стъпка, която се надявам да изработя този уикенд - кора на багажника с двойна функция - сгъваема масичка за пикник.

    Ако има интерес, ще пусна цяла тема с процеса на изработването и по-детайлни снимки.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • От: Какво направих по Кията днес?

      Е т'ва е мераклия човек!
      Браво, Нико!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Какво направих по Кията днес?

        Браво,чудесно се е получило!Много функционални кутии!Ще очакваме снимки от понататъчното развитие с кората.

        Коментар


        • От: Какво направих по Кията днес?

          Това ми прилича на гипсокартон ... Какъв е материала?
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • От: Какво направих по Кията днес?

            Благодаря! Материала е HDF, т.е. същото от което е направен ламинирания паркет, даже някои от панелите(по-малките) са си от чистокръвен ламиниран паркет, разлика няма. Бих предпочел шперплат по принцип, ако трябва да съм честен, но в края на краищата него трябваше да го купувам, а този материал го имах наличен.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • От: Какво направих по Кията днес?

              Сега остава една стойка на лопатката и ще стане като рекламна
              Мога да ти снимам утре моята лопатка как съм я закрепил.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • От: Какво направих по Кията днес?

                Много ще се радвам за идея за лопатата. Мислих да я монтирам отвътре на капака на багажника, пасва идеално като размер, дръжката е алуминиева и амортисьорите ще я издържат, проблема е, че не знам какви скоби да ползвам, че да не ми падне на главата като отварям. Ако няма да те затрудни, снимай къде и как си монтирал твоята, ще ми е изключително полезно.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: Какво направих по Кията днес?

                  Намерих снимки от една друга тема тук във форума ето така съм решил аз подредбата, брадвата е на задната врата, а лопатата е от страни.
                  Едната тема която можеш да разгледаш е "най практична подредба на багажник" или нещо подобно, а другата е "Щипки за монтаж на брадва" и двете са някъде в тунинг подфорума от телефона ми е трудно да ти дам директни линкове.
                  Иначе щипките които аз ползвах за лопатата са от лидъл- имаха някаква алуминиева шина с 4 такива щипки на нея, та имам 2 някъде из гаража ми е идеята [emoji1]
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Кията днес?

                    Хитро е това място за лопатата, но няма да се получи точно по тоя начин при мен. По-скоро ще разменя двете подредби от снимките. Лопатата на капака, както описах по-горе, а брадвата монтирана на едната кутия. Просто лопатата е по-дълга(намирам за по-полезна дългата дръжка на лопатата, брадва и с 50см дръжка върши сравнително добра работа, поне при мен). Тия щипки с ролките, стабилно ли държат?
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Кията днес?

                      Щипките са яки. Продаваха ги в Лидл.
                      БИО пчелен мед и пчелни продукти
                      0888 66 59 73

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Кията днес?

                        Бях планирал да правя кората-масичка днес, но една доставка ми промени бързо идеите. Пристигнаха две допълнителни led светлини. От доста време се каня да сложа такива. Мислих дали да е лайтбар или отделни две, но цената и мястото за монтаж бяха факторите, които наклониха везната. Обичам всички модификации, които правя да са обратими. Ето и резултата, снимките са кофти, но стана тъмно докато ги сложа, утре ще има по-подробни. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161105_174620.jpg
Прегледи:1
Размер:53.8 КБ
ID:5733244
                        Ето и как светят само фаровете:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161105_175102.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5733245
                        А това са само светлините:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161105_175053.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5733246

                        Цялото приключение отне 2 часа, с изработване на планките за монтаж и окабеляването.
                        Стойността е около 50лв за всичко. Около 40лв за двата фара с доставката, релето, ключа и кабелите са около 10лв. Утре ще кача снимки как точно е монтирано всичко. Отражението от капака не дразни, едва забележимо е докато се кара. И за всички, които ще ревнат как това ще заслепява насрещните - така е, но не съм ги сложил за да ги ползвам на асфалта.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Кията днес?

                          За съжаление не мога да редактирам предното мнение, но ето как изглеждат светлините през деня и как са монтирани:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161106_115650.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5733277
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161106_115746.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5733278
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161106_115802.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5733279
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161106_115842.jpg
Прегледи:1
Размер:115.3 КБ
ID:5733280
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161106_115856.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5733281
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Кията днес?

                            Ето при мен как са,но така ги получих в наследство и не одобрявам този начин на монтаж защото са деформирали бронята!Аз бих ги сложил на един малък булбар!Вързани са директно към релето за дългите светлини и светят като включиш дълги,което не е грешка,защото за мен фаровете на Киата са слаби!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5734114

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Кията днес?

                              Дали няма да ти пречат до известна степен на видимоста?!

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Кията днес?

                                Нема слаби фарове.Има лошо зрение.И като му пуснеш електрожен насреща - стой , та гледай.
                                Като си силно осветявате отпред , нали се сщате , че и отсрещните ще трябва да го направят.И се почна една и то отдавна...Тия убости , дето ги показвате , ако не са покрити с калъфи и се движат по тукашната национална - дупе да им е яко.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X