Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    .... не бива да се очаква от машина за гората да е много 'вървежна' по асвалта...
    Както викаше баба ми: "Две добри нема"
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      хаха да, ама той Кинекс ме бъзика, та затва и аз, май е очевидно...

      идеята ми беше, че тук не говорим за машини с огромен потенциял да дърпат 2-та тона с 200... поне аз останах с разбирането, че става дума за Диско, Тойота или НИсан, от модели ориентирани по-към гората, отколкото към високите скорости...

      та в тоя ред на мисли поршето, разни лимузини и т.н. са си друга приказка. Разбира се има и изклщчения, но това ккоето искам да кажа, е че не бива да се очаква от машина за гората да е много 'вървежна' по асвалта...
      Изобщо не съм те бъзикал. Говорим за джипове и много често чета че били нестабилни и бавни. За това обръщам внимание и на изключенията. И това че тия дето на асвалта вдигали 200 не ставали за гората също не е вярно. Едни кални гуми им трябват само.

      Коментар


      • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

        Нали затва пиша, че има изкючения...

        Просто ставаше дума за друго...

        в %-но отношение тези дето стават за гората и за асфалта са много, много по-малко от тези дето са или за 1-то или за другото. Пък и не съм чувал за много Кайени да щъкат из горите. Ти що имаш 2 гранда и мислиш да ги правиш за 2 различни цели? Щото ако го направиш 1 да е за скално катерене и го дигнеш много и т.н. ще е доста по-горски от асфалтов. и Обратното, може да се направи за асфалт да е още по звяр, ама в гората ще е спънат. Ако имаше пенкилер отдавна щеше да е най-продавания жип... аз така си мисля де, нещЪ да ангажирам никого с мнението си...

        Коментар


        • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

          Минахме от конфекций на тунинги и направо забихме в шеста глуха. Но все пак да кажа.
          Вече ме е страх да говоря какво мисля да правя защото все нещо се обърква. Частите от щатите са токова чакане че направо душа не ми остана. Това мнение със сигурност ще остане в нищото защото изобщо не е по темата но го пиша защото ми се струва важно.
          Концепцията за WJя е точно от тия невъзможните за които говори Насов. 200км/ч с 12" амортисьори. За сега слушам само отзиви на хора които са го правили и според тях пътното поведение на джипа се подобрява както на асвалт така и на пресечен терен. Аз също мисля че е възможно. Като дочакам финала ще мога да говоря от първо лице единствено число.

          Коментар


          • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

            Няма да остане в нищото, нали се сещаш че и аз размишлявам над подобна концепция
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • Помощ за оглед на Freelander в Плевен

              Здравейте,

              моля за съвет при оглед на Land Rover FreeLander 2.0 Di в Плевен.

              Мисля да я водя на оглед в Мото-Пфое в града, но нямам идея как са там пичовете, доста се изписа за компетентността в официалните сервизи.

              Също така ако имате идея какво да гледам, което е специфично за модела (аз имам някои идеи, но може да съм пропуснал нещо).

              Знаете ли дали има начин да се разберат реалните километри (т.к. не съм убеден в това дето ще го пише на километража).

              Предварително ви благодаря.

              П.П.: Настало е време и аз да се обзаведа, така че стискайте палци да не попадна на някоя скрита лимонка.

              Коментар


              • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                здрасти,едва днес погледнах тук в тази тема,за моя автомобил,ЛР-Диско също ме лъгаха за километрите,в МПФ-Бургас,успяха по № на рамата да влязат в Австрия,където излиза всичко за автомобила.Т.к. е купуван нов в гаранационния му срок се обслужва от специализирани сервизи.До последната дата на гаранционното обслужване ти излиза всичко,на какви километри е влязъл в сервиза както и какви интервенции е имало по него.Поздрави.
                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                Коментар


                • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                  трябва ми някой от Кюстендил - помощ за оглед на автомобил.
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                    Утре (28.07) ще гледам една TLC LJ70 2.4ТД в Монтана. Тъй като не отбирам много от дизели всяка помощ е добре дошла.
                    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                    Walter Rohrl
                    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                    Коментар


                    • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                      Здравейте на всички
                      За първи път влизам в този форум. Имам намерението да си взема джип-Терано2 1999г. къса база и искам да попитам за компетентно мнение. Изчетох доста от постингите за този модел и мисля, че за мен ще е идеален. Няма да карам офф роад в истински смисъл да думата-ще го карам на по разбити прашни и каменисти терени без някакви брутални изпълнения. Занимавам се с парапланеризъм( за тези които не знаят вид безмоторно летене) и се нуждая всяка седмица weekend-a да ходя по разни баири и тн. Предполагам , че ще си взема колата от някоя автокъща и се интересувах кои са най-слабите места на тераното и за какво би трябвало да гледам като го подкарам за тест и запаля двигателя. Предполагам че ще имам нуйда от помощ като му доиде времето но за сега няма нищо на пазара което да ми е привлякло вниманието. Ако някои продава терано да каже,но искам климатик задължително хаха до сега смао коли без клима съм карал и ми е писнало да се потя като в сауна Благодаря Ви предварително
                      СИМО
                      Land Rover Defender 110SW 300tdi

                      Коментар


                      • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                        трябва ми някой от Кюстендил - помощ за оглед на автомобил.
                        Сигурно много съм закъснял, а!?!?
                        На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

                        Коментар


                        • До: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                          Здравейте
                          Предполагам никой не ми е прочел поста по горе
                          Все пак ще съм благодарен ако някои ми помогне с някое мнение и препоръка
                          Благодаря
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • покупка на 4х4!!

                            Загледах един Гранд 4.7 V8. Каран е дълго в BG. Външно добре изглежда. На какво да обърна внимание? Нещо специално и специфично за този модел и какъв разход да очаквам на бензин 120-140 km/h извън града.
                            Къде да го закарам в сервиз диагностика в София?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • До: покупка на 4х4!!

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Загледах един Гранд 4.7 V8. Каран е дълго в BG. Външно добре изглежда. На какво да обърна внимание? Нещо специално и специфично за този модел и какъв разход да очаквам на бензин 120-140 km/h извън града.
                              Къде да го закарам в сервиз диагностика в София?

                              Ама Вас много Ви мързи да поровите във форума и да попрочетете. Верно, че е най лесно да се пита, само че се опасявам, че вече тук никой не отговаря на подобни въпроси, защото са задавани десетки пъти и е отговаряно също толкова пъти.

                              проверете тук и тук и тогава питайте ако не намерите отговори на въпросите си
                              LZ1PER

                              Коментар


                              • До: покупка на 4х4!!

                                Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                                Ама Вас много Ви мързи да поровите във форума и да попрочетете. Верно, че е най лесно да се пита, само че се опасявам, че вече тук никой не отговаря на подобни въпроси, защото са задавани десетки пъти и е отговаряно също толкова пъти.

                                проверете тук и тук и тогава питайте ако не намерите отговори на въпросите си
                                +1
                                В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X