Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

    Първоначално публикуван от mishko Преглед на мнение
    Колеги, един приятел си купи миналата седмица ШЕВРОЛЕТ БЛЕЙЗЪР 6.2 дизел, осмак V-образен. Уникална машина! Или по-точно, уникален камион! Най-много ме редва звука, който вади в мига, в който пипнеш газта! Уникален рев! Малко се поотплеснах, въпросът ми е, дали някой може да ме изпрати някъде да го огледат, да дадат някой друг съвет за масла, части, поддръжка и т.н. Дима може би ти може да помогнеш или да ми кажеш при кой да го закараме да му метне един поглед и да ни каже някоя друга дума! Благодаря предварително!
    Тъпото е че никой не е достатъчно наясно с него... Сега Митко ще скочи че те пращам при хора които не разбират, но единственно там съм виждал да правят такова нещо - сервиза за американски коли до Топливо на гарата в Горна Баня.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #92
      Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

      Колеги днес гледах една фероза 95г. в Плевен. общо взето я харесах. Купето е супер, шасито тук таме има ръжди, но ми се стори здраво. Мисля че беше кърпено при извивката отзад (заварена допълнителна П-образна планка от долната страна), но чесно казано не знам дали така трябва да си е фабрично. Гумите са с добър грайфер но съвсем леко е понапукан каучука в страничната част, освен това са били с шипове поито са извадени. Продавача е сменял накладките на едното предно колело, и днес при теста то загря, следобед ми се обади че го е оправил. Цената му е 5300. Как мислите забележките сериозни ли са или... утре да я купувам. Благодаря
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #93
        Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

        Голяма икономия прави пича, че и от накладки. Виж как и работи трансмисията във всички режими, ослушвай се за излишни шумове, гумите са нацепени от старост, имай на впредвид че ще купуваш гуми и т.н.
        Bertone freeclimber 1.8 115hp

        Коментар


        • #94
          Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

          Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
          Голяма икономия прави пича, че и от накладки. Виж как и работи трансмисията във всички режими, ослушвай се за излишни шумове, гумите са нацепени от старост, имай на впредвид че ще купуваш гуми и т.н.
          Работи добре във всички режими (поне до колкото разбирам), не чух някакви шумове, единствено при краен ляв и краен десен, някакво скърцане според пича е от торсионите, и не било притиснително. На един от колегите във форума, който ми даде да покарам неговата фероза, го имаше същото пукане и той също ми го каза. Ти как мислиш??
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #95
            Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

            Може би не е сменил накладки,а на едното пр. колело му блокера спирачният апарат,на мен ми се е случвало на кола.Невярвам да смени накладки само от едната страна.Щом ще купуваш-късмет.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #96
              Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
              Може би не е сменил накладки,а на едното пр. колело му блокера спирачният апарат,на мен ми се е случвало на кола.Невярвам да смени накладки само от едната страна.Щом ще купуваш-късмет.
              И аз така предполагам. То аз ще си оправя спирачния апарат, ама трябва да я докарам от Плевен до София. По пътя да не стане по голяма беля ако прегрее.
              О899 2б2 1З2

              Коментар


              • #97
                Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                скърцането е от ограничителните болтове за пълен ляв или десен, има снимки в темите за дайхатсу. това не е проблем. ако ти харесва вземай, пробвай и на по дълго разстояние.
                Bertone freeclimber 1.8 115hp

                Коментар


                • #98
                  Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                  Благодаря ти Сапоро. Ще ги потърся снимките. А утре ще погледна някоя друга Фероза за да сравня заварките по шасито, да разреша другия проблем дали е кърпено шасито.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #99
                    Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                    Снимките ще ги намериш в темата:
                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...?t=5215&page=3

                    Виж последните два поста долуна страницата.

                    Жоро, успех в избора!

                    Коментар


                    • Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                      Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                      Цената му е 5300. Как мислите забележките сериозни ли са или... утре да я купувам. Благодаря
                      Колега каво стана ще черпиш ли или не?
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                        Едно леко отклонение от темата но надявам се полезно и интересно предлагам Ви една статия от друг форум, която доста добре описва (според мен) нещата на които трябва да се обърне внимание при закупуване на машина с дизелов двигател

                        http://auto-pz.com/viewtopic.php?t=297

                        Коментар


                        • Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                          Здравейте всички! Имам нужда от помощ! Колебая се между три марки - ЛР Диско, Терано 2,7 и Ландкрузър. Всичките обяви са между 20 и 23 хиляди лева, колите са дизели, с ръчни скорости, дълга база, произведени от 1999 до 2001 г.
                          Свикнала съм с моята Ксара 2.0 Hdi (1999) - много икономична (5,8 на дълъг път под 3000 оборота) и много мощна, сигурна при изпреварване Но ми е малка и имам нужда от високопроходима машина, но не за крайности и авантюри.
                          Моля, посъветвайте ме какво да избера - комбинация от конфорт, икономичност, надеждност. И как да се ориентирам в конкретните коли - какво да гледам?
                          Благодаря предварително!

                          Коментар


                          • Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                            ако искаш комфортно возене Диското, тези години трябва да е 2-ка, а те са с въздушно окачване отзад
                            Тойотите се слават като най-здрави, но 90-ката вози като каруца
                            Тераното не мога да кажа нищо
                            LR RR Classic VM2.5

                            Коментар


                            • Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                              И Тераното друса като каруца но тази дискусия не е за тази тема.

                              Помощ за ОГЛЕД преди покупка на 4х4!!

                              Коментар


                              • Re: Помощ за оглед преди покупка на 4х4!!

                                Първоначално публикуван от copie Преглед на мнение
                                Здравейте всички! Имам нужда от помощ! Колебая се между три марки - ЛР Диско, Терано 2,7 и Ландкрузър. Всичките обяви са между 20 и 23 хиляди лева, колите са дизели, с ръчни скорости, дълга база, произведени от 1999 до 2001 г.
                                Свикнала съм с моята Ксара 2.0 Hdi (1999) - много икономична (5,8 на дълъг път под 3000 оборота) и много мощна, сигурна при изпреварване Но ми е малка и имам нужда от високопроходима машина, но не за крайности и авантюри.
                                Моля, посъветвайте ме какво да избера - комбинация от конфорт, икономичност, надеждност. И как да се ориентирам в конкретните коли - какво да гледам?
                                Благодаря предварително!
                                Купи си JEEP , Гранд или просто Чероки , хем комфортно , хем проходимо , хем "тежко", расхода се оправя с "газифициране"......., ама може да съм субъективен......................
                                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X