Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Garmin Colorado

    Явно наистина типа батерии има голямо значение... Вече направих десетина цикъл с NiMH батерии UNIROSS (2700 mAh) и нямаше нито един случай на инцидентно изключване... Иначе относно избора на тип алкални от менюто и по-дългото време на работа наистина е точно както колегата по горе е описал...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #77
      До: Garmin Colorado

      Събрах на едно място наблюденията си. Тук са:

      https://htftp.offroad-bulgaria.com/tuono/Colorado.htm
      "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
      http://ftp.domainbg.com/tuono

      Коментар


      • #78
        До: Garmin Colorado

        Май аз бях един от първите читатели на ревюто. Определено Garmin ще догонят в скоро време и най-свирепите китайски програмисти - то шарения - то чудо! Не че не одобрявам, но някой си е грал да прави капчиците на фона и заоблените светлосенки на бутоните, вместо да оправят функциите, които им трябват на хората.

        Едвам заредих картинките - сложил си ги като BMP-та. Направи ги GIF-чета, че се влачат така бавно до Индийския океан. Ако в БГ няма проблем - не гипипай.

        Само не ми казвай, че може да ти показва положението върху растерна карта! Ако е така, ще ... още не съм измислил! Според мен това никога няма да го направят, ако не стане някаква световна революция. Или ако поредната китайска фирма не ги купи.

        За батериите, дето толкова се коментира - не разбрах дали чоже да се зареждат без да се вадят от машинката - т.е. дали тя ги зарежда?

        Консумацията не е нещо толкова зле, спрямо останалите - за пример ще кажа, че едно PPC в режим на навигация (въртене на карта, връзка с GPS - т.е. ползване за навигация, без изключване на екрана) не кара в никакъв случай повече от този Гармин. За справка- моето кара с малката батерия (3.7V, 1800 mAh) ~5 часа, с почти двойно по-голяма кара ~12, само се със спиране на подстветката.

        Екрана.. екрана е черешката! Това трябваше да го направят отдавна.
        Ако бях фен - щях да се "хвърля на промоцията".

        Коментар


        • #79
          До: Garmin Colorado

          Не исках да пипам BMP-тата заради качеството, а при мен се отварят доста бързо.
          Зарядните батерии по принцип не ползвам, но досега единствено Alan Map 500 зареждаше батериите когато е включен в запалката.
          Сравнено с PocketPC е доста времето с едни батерии, но изобщо няма място за сравнение между двете машини, затова ги разглеждам отделно.
          Растерните карти са само картинки, но добре се справя. 4-5 MB растери ги Zoom-ва в обозримо бъдеще.
          "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
          http://ftp.domainbg.com/tuono

          Коментар


          • #80
            До: Garmin Colorado

            Много полезно. Благодаря.

            Само едно уточнение: И в 60/76 имаше начин да се показват/крият всички парчета от една карта едновременно. Само не помня къде беше. Вече всички забравих! Все едно не съм имал 76-ца никога...
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              До: Garmin Colorado

              Опитай се да си спомниш или друг да каже, че ми е важно това с едновременното включване и изключване на картите.
              "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
              http://ftp.domainbg.com/tuono

              Коментар


              • #82
                До: Garmin Colorado

                Има го в темата за работа с garmin 60csx.

                edit: Намерих го, ето:

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Днес забелязах следното:
                Като кача пълната версиия (офроуд картата + картата с изолиниите) в Setup ->Map, топографската карта с изолиниите се качва най-отгоре в списъка и за да се стигне до другите карти трябва доста да се лази надолу, поради големия брой части (81).
                По-лошото обаче е, че са всички те са с едно и също име: "Topographic map BG, Topo 20m, February 2007". Ето защо, първоначално помислих, че поради невъзможност да се познае с кое точно парче се работи в момента, няма лесен начин бързо да се изключи/включи показването на изолиниите и ще трябва да се махат/слагат чавките на всичките 81 броя.

                А то си имало начин, ама трЕбвало малко да се помисли.
                Значи, вместо да се лази по списъка с картите и да се махат/слагат чавки, се натиска бутончето Menu и от менюто, което се отваря, се избира да се скрие или покаже (Hide / Show ... ) коя да е от заредените карти.
                Последно редактирано от sparkybg; 16-02-08, 22:13.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  До: Garmin Colorado

                  Днес направих един "паралелен Слалом" между Колорадото и Зумо550 - Зумото е Много по-добро за кола! Екрана е по-добър - Ярък и без отражения (да не говорим колко е по-голям), работи се по-лесно (Тъч скриин). Колорадото обаче записва доста повече точки (6600 срещу 3700). Имах проблем със запалката (един брой) та им разменях захранванията, точността им е почти еднаква, единствено в Кресненското дефиле на един, единствен завой, колорадото има повече и по-близки до истината точки (без да е перфектен) от Зумо-то.
                  Направих и още едно сравнение - ама то е за друга тема

                  Доволен съм, но извода е - Зумо-то остава за колите, колорадо-то за разходки, пеша или с колело.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Garmin Colorado

                    Има ъпдейт на фирмуера от 18 февруари. Дърпай народе!

                    http://www8.garmin.com/software/Colorado300_240.exe

                    Change History



                    Changes made from version 2.30 to 2.40:
                    • Improved acquisition time in certain circumstances.
                    • Improved power on time.
                    • Improved backlight support.
                    • Improved support for NiMH batteries.
                    • Improved Wherigo player.
                    • Added ability to show and review geocaches on the map.
                    • Added ability to log geocaches as found.
                    • Increased maximum geocache count to 2000.
                    • Added support for BlueChart currents.
                    • Added ability to view extended information for custom POI's.
                    • Added ability for turn preview beep to reset the backlight timeout.
                    • Corrected map to display road labels.
                    • Corrected map to display small towns.
                    • Corrected map to not change orientation when beginning pan mode.
                    • Corrected metric nautical setting to display appropriate map scale.
                    • Support for Colorado Field Notes, at geocaching.com.
                    Последно редактирано от alex_markov; 20-02-08, 11:13. Причина: добавих промените
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Garmin Colorado

                      Отново си забравя настройките за осветлението

                      Коментар


                      • #86
                        До: Garmin Colorado

                        Колеги, случва ли ви се coloradoto да се изключва неочаквано и изведнъж, докато цъкате из менютата? Или докато сваляте screenshot-ове?

                        Имам 4 вида батерии, и с всичките го прави от време на време.

                        Започвам да се съмнявам че имам някакъв дефект. Моля споделете и вашите наблюдения.

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        Отново си забравя настройките за осветлението
                        Обаче може да се изключва ограничението на подсветката. И показва по-реално NiMH батериите.

                        Между другото май забелязвам че си следи волтажа още като сложиш батериите. И явно се ориентира по него. Демек има значение кога се слагат батериите - веднага след зареждане, или известно време след това.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Garmin Colorado

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Колеги, случва ли ви се coloradoto да се изключва неочаквано и изведнъж, докато цъкате из менютата? Или докато сваляте screenshot-ове?

                          Имам 4 вида батерии, и с всичките го прави от време на време.

                          Започвам да се съмнявам че имам някакъв дефект. Моля споделете и вашите наблюдения.
                          ...

                          Нямам такъв проблем (за сега)

                          А за подсветката е досадно, ама много

                          Коментар


                          • #88
                            До: Garmin Colorado

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Колеги, случва ли ви се coloradoto да се изключва неочаквано и изведнъж, докато цъкате из менютата? Или докато сваляте screenshot-ове?

                            Имам 4 вида батерии, и с всичките го прави от време на време.

                            Започвам да се съмнявам че имам някакъв дефект. Моля споделете и вашите наблюдения.



                            Обаче може да се изключва ограничението на подсветката. И показва по-реално NiMH батериите.

                            Между другото май забелязвам че си следи волтажа още като сложиш батериите. И явно се ориентира по него. Демек има значение кога се слагат батериите - веднага след зареждане, или известно време след това.
                            Не, не ми се е случвало въобще... според мен си е някакъв проблем с хардуера...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #89
                              До: Garmin Colorado

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                              Improved support for NiMH batteries.
                              А това дали ще подобри с нещо работата и времетраенето на батериите

                              Коментар


                              • #90
                                До: Garmin Colorado

                                Тепърва ще се види. Аз вече съм го сетнал не на алкални, а на NiMH, и засега се държи добре. Да видим колко време ще издаяни.

                                ИСКАМ СИ DECLUTTER-АААААААААА!

                                Другото, което съм забелязал е понякога при работа и подсветка докрай, интензивността на подсветката леко трепти. Почти незабележимо, но все пак не съвсем. И при вас ли е така? Все повече ми мирише на проблем.
                                Последно редактирано от sparkybg; 20-02-08, 15:31.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X