Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado

    Сега видях че и при мен е на кирилица. Бях сложил полудовършеното меню на български, и затова е било на латиница.

    Едно от решенията е да изчакаме излизане на OFRM TOPO ML 4.50 и за Colorado-то. С нея ще може да търси и на двете предполагам. Като се избере английски ще търси на латиница, а като се избере български/руски ще търси на кирилица.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Garmin Colorado

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      .........................
      Едно от решенията е да изчакаме излизане на OFRM TOPO ML 4.50 и за Colorado-то. С нея ще може да търси и на двете предполагам. Като се избере английски ще търси на латиница, а като се избере български/руски ще търси на кирилица.
      Незнам дали аз съм в грешка но от ръководството на картата следва че картата за колорадо е многоезична:

      >>>>> ВИДОВЕ КАРТИ OFRM Geotrade v4.50 <<<<<
      За да използвате максимално ползотворно Вашия уред сме създали няколко разновидности
      на картата. Всяка една от посочените версии може да бъде изисквана безплатно на е-мейла
      ни, ако прецените, че би Ви вършила по-добра работа от тази, с която разполагате. Може да
      проверите коя карта ползвате в менюто на GPS за изключване и включване на отделните
      карти. Обикновено се намира в „Настройки” > ”Карта” > „Карта Инфо” (бутон долу в средата на
      екрана).
      OFRM Geotrade v4.50 ML – това е картата, която се разпространява чрез SD карта. Тя
      поддържа устройства, работещи на кирилица и латиница. Търсенето на обекти става по-
      бавно, тъй като се търсят 2 пъти повече обекти. Някой POI точки не могат да бъдат търсени на
      кирилица, поради ограничения във формата на картата.
      OFRM Geotrade v4.50 CYR – това e карта само на кирилица. Работи много бързо и няма
      посочените ограничения при търсене на някой POI на кирилица. Работи само на устройства с
      поддръжка на кирилица. Ако уреда ви подържа кирилица и сте го закупили с предварително
      инсталирана карта OFRM, това е картата, която най-вероятно имате.
      OFRM Geotrade v4.50 LAT – това e карта само на латиница, предназначена за уреди, които не
      поддържат кирилица. Предимство на тази карта е по-бързото търсене на обекти.
      OFRM BG TOPO v4.50 ML – това е карта, съдържаща топографска информация. Тя е
      предназначена главно за Garmin Colorado, но много успешно може да се използва и при
      сериите 60C, 76C и Etrex Vista. Картата поддържа кирилица и латиница, като при търсене на
      кирилица има същите ограничения като OFRM Geotrade v4.50 ML.

      Коментар


      • До: Garmin Colorado Представяне

        Еми може и да съм в грешка нещо, но на кирилица нищо не намери последния път като пробвах. Ще проверя пак.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Garmin Colorado Представяне

          Е ти как търсиш на кирилица? Дори и на руски да си сложа колорадото, търсенето е на латински. Настройката език на руски е явно само за менюто.

          Коментар


          • До: Garmin Colorado Представяне

            С новия ъпдейт като избера руски, "клавиатурата" ми излиза на кирлица.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • До: Garmin Colorado Представяне

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Еми може и да съм в грешка нещо, но на кирилица нищо не намери последния път като пробвах. Ще проверя пак.
              забелязах, че при търсене във "всички обекти" намира обекти на кирилица, но това са данни които са нови за v4,50-примерно блоковете във Варна, някои автосервизи и др.
              Вадя си заключение, че само новите данни са въведени в ML-формат за OFROM TOPO 4.50.

              Коментар


              • До: Garmin Colorado Представяне

                Нещо не става при мен

                Коментар


                • До: Garmin Colorado Представяне

                  ML Картата е на латински, с опция за 2-ри език Български. Тъй като колорадото няма настройка за Български, а има само на Руски картата работи на латиница, която е по подразбиране за всички езици различни от Български.

                  Ако си инсталирате на колорадото картата която е само на кирилица(но не е topo) OFRM Geotrade 4.50 CYR, всичко излиза на кирилица, но търсенето не работи, заради латинската клавиатура.

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado Представяне

                    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                    Нещо не става при мен

                    Малко по-гора написах,че съм с последната версия на софта която е бета версия -2,51.
                    За нея "упорит" е дал линк в пост 157 на темата.
                    С тази версия и руско меню излиза кирилска клавиатура или по-скоро руска защото има символи като"ы,э..."
                    Последно редактирано от arba; 12-04-08, 20:00.

                    Коментар


                    • Super работи!!!

                      Качих кирилската версия на същото място където е ъпдейта на 4.50 в директория CYR.

                      А някой успя ли да до-преведе българският файл?
                      Последно редактирано от sabin; 13-04-08, 10:36.

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado Представяне

                        Останали са ми 50-тина реда. В понеделник го имате.
                        Гледал съм руската и съм превеждал на ръка. Вероятно ще се наложат корекции тук-там, обаче ще са сравнително малко. Изприщих се.

                        Ъммм... а ти какво ще ми дадеееш?
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado Представяне

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Останали са ми 50-тина реда. В понеделник го имате.
                          Гледал съм руската и съм превеждал на ръка. Вероятно ще се наложат корекции тук-там, обаче ще са сравнително малко. Изприщих се.

                          Ъммм... а ти какво ще ми дадеееш?
                          Карта на кирилица

                          Изтеглихте ли си я?

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado Представяне

                            Страхотно!
                            Всичко работи супер!
                            Голяяямо БЛАГОДАРЯ!!!

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado Представяне

                              Ето ви и менюта на български, както обещах.

                              Моля ако има грешки, докладвайте. Включете точния текст, къде/в кое меню, и какво трябва да бъде според вас.

                              Вярвам че до няколко дни ще успеем с общи усилия да изчистим всичко.
                              Прикачени файлове
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado Представяне

                                Със новия софтуер 2.51 бета Колорадото може да работи с nRoute
                                и освен това да те пита в какъв режим да работи при включване към компютър. За целта трябва да е отметнато:
                                Setup->System->Interface->Garmin Spanner

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X