Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Colorado 300

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin Colorado

    Не е със сърф 3. Обаче пак е толкова чувствителен. В някои отношения е по-добър.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Garmin Colorado

      Не е със сърф 3. Обаче пак е толкова чувствителен. В някои отношения е по-добър.
      интересното е че никъде в сайта на Garmin не пише с какъв приемник идва.Просто "високочувствителен"!!Не че има някакво значение,но ми е интересно...Примерно предишните модели,които имаха sirfstar3,kато 60cSx,76Csx,660,350 и т.н.,на сайта на Garmin на страничката на модела най-долу може да се види логоро на фирмата sirf и линк към страницата им,съответно с знака на sirfstar3,но примерно някои модели като etrex,760,2ХХ,колорадо не пише нищо...просто няма информация за приемника,само "високочувствителен"...Поправете ме,но досега от това което съм чел знам че sirfstar3 e най-добротода не би аз да се бъркам нещо...

      Коментар


      • До: Garmin Colorado

        Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
        ..Поправете ме,но досега от това което съм чел знам че sirfstar3 e най-добротода не би аз да се бъркам нещо...
        Поправям те - бъркаш нещо.
        В момента не може да се каже, че някой чип е еднозначно по-добър от всички останали. Ще използвам клишето "силите са изравнени". Просто когато излезна Sirf3 беше голям хит, и това се задържа около година, преди да пуснат други фирми подобни евтини и хубави чипове.

        В момента "правителствената версия" е, че в Колорадо-то има чип, разработка на Garmin (което двучи съмнително от икономическа гледна точка), или моята версия - че договорът с производителя на чипа е такъв, че да не се споменава името му (от което Garmin печели реноме и подържа висока цена, а производителят печели огромна поръчка и сигурен клиент). Слуховете в GPSpassion казват, че чипа е на MTK, да кажем "ново поколение" - MT3318.

        По принцип не трябва да се притесняваш за чипа. В момента състоянието на чиповете (за $50 до клиента) е такова, че не могат да "изтискат" повече от GPSсистемата. Повишената чувствителност не е "панацея" дето при всички случаи помага - може да ти пречи, а и според мен по-големите проблеми са в алгоритмите за определяне на координатите, особено ако има някой бъг в тях (такива случаи имаше с първите МТК при бавно ходене и стоене на място).

        Ако се чудиш дали да си го купиш: http://garmincolorado.wikispaces.com/

        Само да споделя мои впечатления от два стари SirfIII, един нов SirfIII (GPS10) и един чип Антарис, който за щастие има адски много настройки с една специална програма:
        - Чувствителността добавя грешки в положението. Вероятно защото приема отразени и изкривени сигнали. Естествено, че ако си в стаята вкъщи ще е от полза, защото ако я нямаш, няма да ти хване 3 спътника. Понякога не ти трябва добра точност въобще, даже и 50~100 метра ти стигат - това зависи от картата - при "постна карта" за какво ти е точност - за да видиш къде си "в нищото на картата" ли? Просто знаеш че си между Каспичан и Полски Тръмбеш, и това ти стига .
        - Заглаждането също добавя грешки. Антариса има доста видове настройки, и трябва да ви кажа, че при напълно изключено заглаждане и бавно ходене пеша със спиране "траковете" изглеждат ужасно, но "са верни" - т.е. не бяга повече от HDOP-а - просто са силно и гъсто назъбени. При движение в кола с над 10 km/h мисля че проблеми от заглаждането не трябва да има въобще на никой чип. Т.е. ако е за автомобилна навигация - въобще няма значение. То и без това в повечето случаи си "лепнат за пътя".
        - WAAS, EGNOS и тем-подобни за БГ нямаха никакъв подобряващ точността ефект (есента на 2007), даже понякога обратното, а и вероятно карат чипа да хаби повече ток (това последното.. само хипотеза).
        - Ако си в града сред сгради ловенето на спътници ниско на хоризонта увеличава грешката, вероятно заради многократно отразени сигнали от къщите. По-добре да не се дава по-ниско от 5 градуса. При мен HDOP-а е скачал от 2 на 20 метра, само при включването на спътник под 5 градуса (просто можех да го "изглюча" и да сравня). Мисля, че на "полето" това няма да е проблем. Теоретично и спътник точно в зенита не би трябвало да подобрява хоризонталната точност, а само вертикалната, но не съм виждал опция за изключването им.
        - Отразени сигнали при висока чувствителност може да имаш при планински пътища, вкопани в стръмни скатове, особено ако чипа ти е от страната на скалния откос, а не на предното (или задното) стъкло. Естествено, грешката не е повече от 5~10 метра, но често резултата е, че трака се отмества към скалата.
        - По "рекламни сведения" тоя Антарис си променя чувствителността (намаля я) след като закачи няколко спътника и определи добре положението им. Може би същото правят и другите чипове, но не съм си направил труда да чета за тях подробности преди години, а сега ми е все тая. Т.е. дори и да е високочувствителен, в един момент ще си я намали, и по този начин ефекта ще е само по-кратко време за стартиране.

        Абе крайната ми мисъл е да не ти пука за чипа - важното е да не харчи много ток, а в Колорадото проблема с тока определено не е в GPS-чипа.
        Е, ако разбереш, че за тоя чип от Garmin са дали 30 лева на някой китаец и още 300 лева за останалото в машинката, то може чувството ти за справедливост да се нарани леко, но имай предвид, че и те са хора като нас.
        Последно редактирано от ynopum; 07-04-08, 07:04.

        Коментар


        • До: Garmin Colorado

          ynopum, някои от изводите ти са верни, но не бъркай HDOP и всякакъв DOP с точност в метри, защото нямат пряка връзка и само ще объркат хората.
          "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
          http://ftp.domainbg.com/tuono

          Коментар


          • До: Garmin Colorado

            Има ли някакъв нов ъпдейт на софтоера от оригиналния с които се купува?

            Коментар


            • До: Garmin Colorado

              От 18 февруари няма. Последната версия е 2.40.

              Защо просто не си свалиш WebUpdater от сайта на Garmin и не провериш? Елементарно е.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: Garmin Colorado

                http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=3891

                Имало вече клавиатури за други езици.
                Абе лека-полека - след 3 години ще стане завършен продукт!

                Changes made from version 2.40 to 2.51:
                • Added ability to reposition waypoint to current location
                • Added support for language-specific keyboards
                • Added support for editing location in all position formats
                • Added Spanner support
                • Improved drawing of BlueChart tidal areas
                • Improved performance when exiting mass storage mode
                • Improved paperless goecaching (various)
                • Improved Wherigo player (various)
                • Corrected potential shutdown when selecting maps with a large variety of maps loaded
                • Corrected potential shutdown when profiling a long route
                • Corrected avoiding highways
                • Corrected display of found geocaches
                • Corrected issue preventing name of lakes and rivers from showing when highlighted
                • Corrected display of bridge heights

                Коментар


                • До: Garmin Colorado

                  Пробва ли го? Това е ъпдейт за 400t, а не за 300. Да не стане инфекция?

                  И е бета версия.

                  Ама ако си го пробвал и върви, ще си го кача.


                  Edit: Току що го сложиха и на Colorado 300. Сваляяяям.
                  Последно редактирано от sparkybg; 09-04-08, 09:56.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Garmin Colorado

                    Поправям те... ...и те са хора като нас.
                    За съжаление аз нямам такъв опит като теб с най-различни те видове приемници,макар че до голяма степен моята работа е свързана с тези машинки.От друга страна само марката sirf досега беше доминираща на пазара и разбира се аз като чист потребител съм заинтересован от това да получа най-доброто То затова и питам де...Интересно ми е да разбера мнението на хораta,които са има ли и 60-тка и Colorado?...
                    И все пак,тъй като съм имал досега допир само до VistaHCX и 60CSX, мога да ти кажа от личен опит че има разлика в бързината на позициониране и намаляването на съответната грешка на Vista,в сравнение с 60CSX...Впрочем това ме наведе и на мисълта да попитам за приемника на Colorado,тъй като и този на Vista е незнайно какъв си...

                    Коментар


                    • До: Garmin Colorado

                      Е, и този на Colorado е незнайно какъв си, но е равностоен, и в някой отношения по-добър от SiRF III. Може би в някои отношения по-лош, но не съм забелязал. Ако трябва да избирам между SiRF III и това, което в Colorado-то при еднакви други условия, бих избрал този на колорадо-то.



                      Това на картинката, с външна антена и GPS в колата, е твърде често явление. Почти постоянно ми държи точност 2-3м. В града понякога 4. Много рядко повече.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: Garmin Colorado

                        Вистата и 60ката, дори с еднакви чипове да бяха, пак щяха да имат разлики. При това зависи и как точно ги държиш. Антените им са коренно различни. Така че сравнението на чиповете в тези две устройства е доста некоректно.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • До: Garmin Colorado

                          Vista HCx е с MTK чип.!

                          Коментар


                          • До: Garmin Colorado

                            Първоначално публикуван от ynopum Преглед на мнение
                            http://www8.garmin.com/support/downl...ls.jsp?id=3891

                            Имало вече клавиатури за други езици.
                            Абе лека-полека - след 3 години ще стане завършен продукт!




                            Changes made from version 2.40 to 2.51:
                            • Added ability to reposition waypoint to current location
                            • Added support for language-specific keyboards
                            • Added support for editing location in all position formats
                            • Added Spanner support
                            • Improved drawing of BlueChart tidal areas
                            • Improved performance when exiting mass storage mode
                            • Improved paperless goecaching (various)
                            • Improved Wherigo player (various)
                            • Corrected potential shutdown when selecting maps with a large variety of maps loaded
                            • Corrected potential shutdown when profiling a long route
                            • Corrected avoiding highways
                            • Corrected display of found geocaches
                            • Corrected issue preventing name of lakes and rivers from showing when highlighted
                            • Corrected display of bridge heights
                            Аз го свалих.И инсталирах.
                            Обикновенно ползвам Colorado с руко меню(с английския ми е трудно), но сега като искам да търся обекти ми излизат само кирилски символи, а топо картата не потдържа кирилица.
                            Няма опция за настройка на писането (както в нуви например).
                            Сега незнам как да си върна версия 2.40.
                            Моля ПОМАГАЙТЕ!!!
                            Последно редактирано от arba; 09-04-08, 20:33.

                            Коментар


                            • До: Garmin Colorado

                              Аз съм само с инсталирано топо 4.50. При мен си изкарва само латиница.

                              Пробвай при търсене да избереш карта - даваш опции и вътре има избор на карта. Може да зависи каква е картата, знам ли?

                              Ама би било добре да сложат някакво превключване, иначе е тъпо. Аз например искам менюта на английски, а карта, водене и търсене на кирилица.

                              ...ама май много искам


                              Днес ще довърша менютата на български. ИзприщИх се. Сигурно ще трябват корекции тук-там, но смятам че с общи усилия ще ги поизчистим.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • До: Garmin Colorado

                                [quote=sparkybg;359427]Аз съм само с инсталирано топо 4.50. При мен си изкарва само латиница.

                                Ако менюто ти е на кирилица (примерно руски), то изкарва кирилска клавиатура.

                                Ама би било добре да сложат някакво превключване, иначе е тъпо. Аз например искам менюта на английски, а карта, водене и търсене на кирилица.

                                В нувитата е така.

                                Забелязах, че при търсене на всички обекти намира някои неща с кирилски имена.Явно са зададени ML в 4.50 Topo.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X