Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от kolevkrasi Преглед на мнение
    От една седмица и аз съм вече съм с GPS от сереята nuvi.По-точно nuvi 250 Europe с качена карта Sity Navigator Europe NT v9.Въпросът ми към знаещите е,заетото пространство на паметта от качения Sity Navigator Europe NT v9 е 1,29GB,а свободното пространсво е 164 MB,мога ли да кача картата на Сабин на GPS-а,или трябва да си я купя качена на SD карта.Благодаря предварително.
    По принцип - можеш, но ще ти падне съвсем свободното пространство... Моят съвет е да махнеш излишни (които няма да ползваш никога) езици за гласово водене - например румънски, от английските - един, от френските -един, от немските - един и т.н... Тогава ще ти се освободи свободно пространство около 400 MB....
    Ако го направиш по този начин - тогава допълнително може и на SD картата да си сложиш още една карта - било то топо или още някаква рутираща... Само гледай името на файла на картата на Европа и тази на Събин да са с различни имена (когато и двете са на едно и също място).
    И винаги преди работа в паметта си направи едно копие на файла с картата, която имаш в момента, за да не я затриеш при непредпазливи действия...
    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Благодаря на "Kihi"за бързия отговор.Да направя копие на картата на Европа в ПС-то,имаш предвид предполагам.А недай си боже да затрия картата,после копието на файла чрез Map Source ли се възтановява в GPS-са?Извинявам се ако въпросите ми са като за начинаещ,но все от някъде трябва да се тръгне

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от kolevkrasi Преглед на мнение
        Благодаря на "Kihi"за бързия отговор.Да направя копие на картата на Европа в ПС-то,имаш предвид предполагам.А недай си боже да затрия картата,после копието на файла чрез Map Source ли се възтановява в GPS-са?Извинявам се ако въпросите ми са като за начинаещ,но все от някъде трябва да се тръгне
        ЪХЪ!!!! Точно това!!!
        После направо с copy - paste...

        Няма нужда в този случай да се инсталира през Мапсоурса, още повече, че той няма да може да ти отвори този файл... Важното е да бъде на същия апарат GPS от който е свален файла!
        Единият вариант е файла ти да се казава gmapsupp.img, а оригиналния с картата на Европа би трябвало да ти е gmapprom.img.
        Ако оригиналния е gmapprom.img, то тогава можеш спокойно да качиш на същото място и още една карта с име gmapsupp.img. Мапсоурса по подразбиране ще ти я направи с име gmapsupp.img.
        И не забравяй все пак едно копие на харда в компа...
        Аз даже съм си направил по едно копие на DVD, та да ми е мирна главата!!
        Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

        Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Благодаря още веднъж Kihi master,друго си е като има кой да удари едно рамо за начало.Като улегнат знанията,и при нужда, пак ще питам за възникнал проблем

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Здравейте,
            Имам следния въпрос към екипа, занимаващ се с навигационната карта на България:
            Какво е нивото на покритие на град Варна? Прегледах демото на последната версия 4.40 и там ми се стори доста слабо, а в магазините предлагащи картата ми обясниха че е възможно търсене дори и на номер на блоковете. Възможно ли е това разминаване или просто се опитват да ме излъжат?
            И ако наистина Варна не е доразработена, в какъв срок може да се очаква някакво съществено подобрение/поне еднопосочни улици и забележителности/, тъй като в момента дори главните булеварди са посочени,че са с едно платно. Някъде четох пост на човек от екипа, че това ще стане в следващата версия. => следващия въпрос е горе-долу в какъв интервал излизат ъпдейтите за картата/2-6 месеца/? И кога може да се очаква версия 4.41?
            Благодаря предварително.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от sabin
              Ако сте си закупили картата през последните 6 месеца пуснете ми едно лично съобщение със следните данни за да ви вкарам в базата данни за автоматично изпращане на новите версии:

              Име:Владин Иванов
              Град:Кърджали
              Телефон:0887000966/0896967979
              марка и модел на GPS-a:Garmin NUVI 250
              e-mail:smilemobile@abv.bg

              Благодаря!
              jk

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Поздравления, картата ви е супер! Изпарщам ви един трак от околностите на В. Търново. Дано да ви е полезен. Аз също си правя рутиращи кари за моя Garmin 60CSx и в момента разработвам програма с графичен интерфейс, за да не пада толкова писане от коммандния ред на cgpsmapper-a. Bat файловете вършат работа, но и тях трябва да ги редактираш поотделно за всяка карта. Ако някой се интересува можем да обменяме информация.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Първоначално публикуван от stbozhanov Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  Имам следния въпрос към екипа, занимаващ се с навигационната карта на България:
                  Какво е нивото на покритие на град Варна? Прегледах демото на последната версия 4.40 и там ми се стори доста слабо, а в магазините предлагащи картата ми обясниха че е възможно търсене дори и на номер на блоковете. Възможно ли е това разминаване или просто се опитват да ме излъжат?
                  И ако наистина Варна не е доразработена, в какъв срок може да се очаква някакво съществено подобрение/поне еднопосочни улици и забележителности/, тъй като в момента дори главните булеварди са посочени,че са с едно платно. Някъде четох пост на човек от екипа, че това ще стане в следващата версия. => следващия въпрос е горе-долу в какъв интервал излизат ъпдейтите за картата/2-6 месеца/? И кога може да се очаква версия 4.41?
                  Благодаря предварително.
                  Точно се връщаме от Варна. Очаквайте нова версия с почети перфектна Варна, блокове, адреси, точки и др. Надявам се да обработя данните до 2-3 седмици, ако не ми звъните много по телефона

                  Благодаря за търпението

                  Между другото в новата версия ще има адреси и в Бургас и Пловдив!

                  Отделно сме обиколи 1700км из страната и сме оправили доста пропуски

                  Няма да следя много форума, че много работа ни чака, предварително моля да ме извините

                  Поздрави!

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от itso74 Преглед на мнение
                    Поздравления, картата ви е супер! Изпарщам ви един трак от околностите на В. Търново. Дано да ви е полезен. Аз също си правя рутиращи кари за моя Garmin 60CSx и в момента разработвам програма с графичен интерфейс, за да не пада толкова писане от коммандния ред на cgpsmapper-a. Bat файловете вършат работа, но и тях трябва да ги редактираш поотделно за всяка карта. Ако някой се интересува можем да обменяме информация.
                    Мерси. Моля те изпращай траковете на karta mаimunkа offroad-Bulgaria.com

                    Може да изпратиш и програмката да я тествам, ако върши работа бирата е от мен

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Мерси. Моля те изпращай траковете на karta mаimunkа offroad-Bulgaria.com

                      Може да изпратиш и програмката да я тествам, ако върши работа бирата е от мен
                      На имейла съм изпратил няколко трака около Синеморец и Резово. А що се отнася до прграмката още не съм я довършил, оказа се не много проста работа, пък и нямам много врееме. Като я довърша ще ти я пратя.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Привет. Преинсталирах си windows-а и съответно всички останали програми. Като качих Map sourse ми дава разтоянията в мили, а не в километри. Къде бъркам?

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от john Преглед на мнение
                          Привет. Преинсталирах си windows-а и съответно всички останали програми. Като качих Map sourse ми дава разтоянията в мили, а не в километри. Къде бъркам?
                          В настройките
                          LZ1PER

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Коригирах настройките. Сега вече е друго. Благодаря.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Ползвам новата версия на картата Събин е свършил страхотна работа.Браво, успехи и все така бъди отзивчив.
                              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                                Ползвам новата версия на картата Събин е свършил страхотна работа.Браво, успехи и все така бъди отзивчив.
                                Коя е версията? 5.0?
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X