Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Иска ми 25 цифрен код къде да го намеря в смисъл това го иска в мап сорса
    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
    тел.088четири 9едно9 4нула4
    -------------------------------------------------------

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Като се вържеш към MapSource то ти казва към устройство с кое ID се закача. Или пък някъде от менютата на Mobile XTто го виж. Предполагам, че ще е някъве в Help About или нещо такова. Ключът за картата трябва да са ти го дали... Ако го нямаш предполагам, че трябва да напишеш мейл с IDто си и да поискаш да ти пратят ключа, ако IDто го има в списъка мисля, че няма защо да ти откажат.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Да така е, този 25-цифрен код ти дава Събин след като му изпратиш ID-то на устройството, след като вече е въведен и картата е отключена към приемника и работи единственото което можеш да направиш е да попиташ този от който си го купил да ти даде кода, ако не го знае питай Събин какво да правиш, ако картата не е на повече от година разбирасе.


        П.П. със Zaarin сме писали заедно, ако сметнете за необходимо изтрийте моят пост, за да не пълним темата с едно и също.
        LZ1PER

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          Да така е, този 25-цифрен код ти дава Събин след като му изпратиш ID-то на устройството, след като вече е въведен и картата е отключена към приемника и работи единственото което можеш да направиш е да попиташ този от който си го купил да ти даде кода, ако не го знае питай Събин какво да правиш, ако картата не е на повече от година разбирасе.


          П.П. със Zaarin сме писали заедно, ако сметнете за необходимо изтрийте моят пост, за да не пълним темата с едно и също.
          намерих id на устроиството говорих вече ще ми го оправят благодаря за помоща
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Здравейте не всички.Имам един въпрос.Ще има ли поне в картата на София нанесени и номера на блокове и квартали? т.е. като си на определено място да търсиш някой блок да знаеш къде точно се намира.Както е хартиената пътна карта на София.Би било много плезно.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от neoangin Преглед на мнение
              Здравейте не всички.Имам един въпрос.Ще има ли поне в картата на София нанесени и номера на блокове и квартали? т.е. като си на определено място да търсиш някой блок да знаеш къде точно се намира.Както е хартиената пътна карта на София.Би било много плезно.
              Сигурно би била много полезна, ако бе създадена само в интерес на хората, които искат да намерят даден адрес в София....Само, че в основата на създаването на Офроуд-картата на България не е това... според мен, а целта се съдържа в наименованието...
              Мога да споделя обаче как аз се справям с такава задача и то не само по отношение на София:
              1. Ползвайки http://www.bgmaps.com/ намирам точния адрес;
              2. Ползвайки мапсорса с Офроуд-картата "точкувам" мястото и после си навигирам спокойно...;
              3. Дори включвам чичко Гугъл-Earth в приключението, за да видя мястото отгоре;

              Е...всичко това важи, ако имаш РС и интернет връзка на разположение(+мапсорс +OFRM);

              Надявам се да съм бил малко полезен, защото мноооого се съмнявам, че в настоящия момент нанасянето на блоковете на картата е приоритет на екипа.
              Поздрави.
              Mitsubishi L200 DobbleCab

              KTM XC 450 RW 2009
              KTM 350 SX 2011

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Имам идея да се вкарат блоковете от доста време, но за съжаление гармин не предлагат нито едно добро техническо решение и ще трябва да се вкарат като точки.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Здравейте,
                  за кога е предвидена следващата актуализация на Навигационната Карта на България (OFRM)?
                  Последната доколкото си спомям беше в началото на месец май 2007 или поне тази имам.

                  Благодаря предварително!

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Моля преди да ми задавате въпроси си направете труда по потърсите информацията поне малко!

                    Коментар


                    • Не ми излизат изолиниите при стартиране на OFMR 4.2 и BG Topomaps

                      Здравейте, Nuvi 360T не ми показва изолинии. Каква може да е причината? Става дума за стартиране на OFMR 4.2 и която и да е карта с изолинии. Предварително благодаря.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Изолиниите са в отделен пакет,който се качва в Мапсоурс и ги обединяваш като леър,преди да ги качиш в джипиес-а.Пиши ми на лично с е-мейл.да ти ги пратя.
                        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Не съм сигурен дали не трябваше да отворя нова тема, но още не съм се ориентирал из този форум ...

                          От няколко дни разполагам с OFRM 4.02 и реших да я пробвам в "реални условия" ...
                          Дали може някой да ми обясни защо се опитва да ме свали от магистралата преди Ябланица:
                          , - хайде бгмапс иска да ме прекара по някакъв черен път ...

                          Не знам дали проблема не е при мен - та ако някой може да помогне ?

                          Разгледах настройките (по-надолу #1) - не съм сигурен какви скорости трябва да са зададени за различните видове пътища, но и някои от резултатите са леко странни - когато "предпочета" дребните пътища резултата е логичен (#2), при "средно" положение се получава горното (и #3) - не съм на магистралата само на едно място преди Ябланица ... обаче ако предпочитам магистралите ... (долу - #4) - вярно че се казва "оффроуд мап" ама ... :/



                          ... и малко дребни корекции за улици в София
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Навигационна Карта на България е продължението на Офроуд картата.

                            Вече влагаме много труд и в пътната мрежа на страната. В следващото обновяване се очаква да има истинско търсене по адреси в София, а след това и в други градове. Новият пакет се получава срещу 120лв (без носителя) или 140лв на SD карта. Цената включва 1 година абонамент. В момента довършвам автоматизирана система за разпространение на абонаментите, защото се видя че не смогвам иначе.
                            Здр. скоро мисля да си купя ГПС гармин спрял съм се на модела нуви 250W или нещо подобно и тъй като нямат карта за бг ще ми трябва да си я закупя пък и хубавото е че върви с комплект офроуд карта а и цената е добра.Само едно не разбирам какъв е тоя абонамент на първа страница е писано.Без него може ли да се кара(да не стане че след 1 година трябва да дам пак 120 лева за да работи картата за бг.)принципно картата ми трябва за асфалтовите пътища или този абонамент е нещо като възможност в рамките на 1 година колкото е абонамента ако излезе нова версия на самата карта дето има нещо допълнено градове или пътища да я вземеш безплатно като ъпдейт.
                            if you're gonna be a bear be a grizzly.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от sharkdata Преглед на мнение
                              или този абонамент е нещо като възможност в рамките на 1 година колкото е абонамента ако излезе нова версия на самата карта дето има нещо допълнено градове или пътища да я вземеш безплатно като ъпдейт.

                              Така е
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                Така е
                                Благодаря за бързия отговор.Тъй като нямам още ГПС и т.н. но скоро ще си взимам пък идва и коледа та се чудех дали има един маршрут ако може някой който има OFRM и не го затруднява да провери.Значи маршрута се намира (това някога е било почвен път но вече като не минават мпс-та и дъжда малко го е отнесъл е станал офроуд,минавал съм от там с мотор но за да не се изгубя се наложи да се върна оттам откъдето съм дошъл)пътя е между селата Бъта и Боримечково.Бъта се намира близо до Панигюрище.Самия път съм го виждал и на една карта на БТК минава между 2 язовира.
                                if you're gonna be a bear be a grizzly.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X