Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Извинявам се предварително, защото предполагам че въпроса е задаван вече, но може ли някой да изреди моделите които работят с картата на Събин (интересува ме повече offroad картата !)?
    И евентуално кое е най-ефтиното устройство от списъка, защото нито съм състезател нито нищо, просто ми се иска да си взема сега един GPS след като продам сегашния мотор, за по-добър ориентир по местата където ще ходя !
    Благодаря предварително!
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Картата работи с всички цветни модели. Работи и с черно- белите, но няма да я ползваш пълноценно.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Възможно ли е към картата да се прикачат изолиниите от бгтопомапс?

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Не.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Здравейте,получих кода за отключване на картата ,Но каде се прилага този код.И още едно доуточнение:като вляза в информация от карта на уреда е изписано:
            OFRM Bulgaria v4.02
            [1] BG OFRM North,BG OFRM Sofia. BG OFRM S
            Tова дали означава че е инсталирана последата версия.
            PS.Извинявам се ако искам отговори на теми който вече са били дискотирани.Благодаря на всички .

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
              Възможно ли е към картата да се прикачат изолиниите от бгтопомапс?
              При прехвърляне на OFRM Bulgaria v4.02 заедно с BG topo 20m от мапсорса към GPS, единственото което може да го имаш на екрана на GPS-а е - офроудската карта с насложени тополинии през 20 м на нея. Поне при мен така се получава....
              Е......чат пат в гората съм грешал черен път с изолиния, ама за кратко.
              Mitsubishi L200 DobbleCab

              KTM XC 450 RW 2009
              KTM 350 SX 2011

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от qyeens Преглед на мнение
                Здравейте,получих кода за отключване на картата ,Но каде се прилага този код.И още едно доуточнение:като вляза в информация от карта на уреда е изписано:
                OFRM Bulgaria v4.02
                [1] BG OFRM North,BG OFRM Sofia. BG OFRM S
                Tова дали означава че е инсталирана последата версия.
                PS.Извинявам се ако искам отговори на теми който вече са били дискотирани.Благодаря на всички .
                Това тук трябва внимателно да се прочете:
                http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7669
                и става ясно всичко...
                А иначе:
                - OFRM Bulgaria v4.02 - е последната изпращана от Събин версия;
                - Кода е относим към ID -то на твоя GPS-приемник и се ползва на компютъра, в програмата МАПСОРС, да отключиш картата OFRM Bulgaria v4.02;
                - В темата подробно е описано как, след като си инсталирал OFRM Bulgaria v4.02 на РС-то, тя, заедно с BG topo 20m се прехвърля на GPS-а със съответния ID...
                - А всичките тези "...BG OFRM North,BG OFRM Sofia. BG OFRM S..." са "парчетата" на цялата карта, които се зареждат в GPS-приемника.

                Надявям се да съм пуснал малко "светлина в тунела"...
                Mitsubishi L200 DobbleCab

                KTM XC 450 RW 2009
                KTM 350 SX 2011

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Много ви благодаря,за изчерпателние отговори.
                  големи пичове сте.За първи път ми се се случва да комюникирам с толкова отзивчиви Учасници в Форум.а аз участвам и в други форуми.БЛАГОДАРЯ ВИ

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Да си ползваш GPS-a с радост
                    или ако случайно имаш в предвид как да ползваш картата и ГПС-а можеш да си направиш труда да почетеш повечко по форума и ще добиеш представа.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      населено място/ бр улици.

                      Ahtopol 29
                      Balsha 29
                      Bankia 314
                      Bansko 2
                      Bistritsa 115
                      Blagoevgrad 197
                      Buhovo 53
                      Burgas 458
                      Busmantsi 37
                      Chepintsi 59
                      Dobrich 237
                      Dobroslavtsi 51
                      Dolni Bogrov 41
                      Dolni Pasarel 47
                      Gabrovo 350
                      German 41
                      Gorni Bogrov 38
                      Iambol 258
                      Iana 36
                      Ivaniane 37
                      Jeleznitsa 43
                      Jeliava 36
                      Jiten 32
                      Katina 41
                      Kazichene 96
                      Kiten 15
                      Klisura 10
                      Kremikovtsi 75
                      Krivina 33
                      Kubratovo 27
                      Kustendil 260
                      Lokorsko 48
                      Lozen 184
                      Marchaevo 30
                      Miroviane 51
                      Mramor 38
                      Negovan 35
                      Novi Iskar 379
                      Pancharevo 205
                      Pavlikeni 85
                      Pernik 338
                      Pleven 458
                      Plovdiv 1048
                      Podgumer 35
                      Primorsko 27
                      Radova Mahala 1
                      Ruse 662
                      Sandanski 167
                      Seslavtsi 34
                      Shumen 245
                      Slavovitsa 1
                      Sliven 402
                      Smolian 78
                      Sofia 5694
                      Sozopol 52
                      Stara Zagora 423
                      Svetovrachene 41
                      Tsarevo 51
                      Varna 678
                      Veliko Tarnovo 408
                      Vidin 159
                      Vladaia 92
                      Voinegovtsi 31
                      Voluiak 90
                      Vratsa 245
                      От къде и как се дърпат тези карти,как се инсталират и за кои навигаций стават,че аз съм от 3 дни с GARMIN 250 съм много бос....Мерси предварително за отговора

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от sssaaa Преглед на мнение
                        От къде и как се дърпат тези карти,как се инсталират и за кои навигаций стават,че аз съм от 3 дни с GARMIN 250 съм много бос....Мерси предварително за отговора
                        1. Изредените населени места не са карти - чети внимателно, това са онези населени места(с брой улици) които са нанесени на OFRM.
                        2. Тези "карти" не се дърпат. Част са от OFRM която се плаща и се получава.

                        Повече - при този от който си купил GARMIN 250, той би следвало да предлага и картата; или на двата линка :
                        Ръководство за ползване - http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7669
                        НАСТОЯЩАТА ТЕМА - http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7668
                        (В началото на темата има и това "... Навигационна Карта на България е продължението на Офроуд картата.
                        Вече влагаме много труд и в пътната мрежа на страната. В следващото обновяване се очаква да има истинско търсене по адреси в София, а след това и в други градове. Новият пакет се получава срещу 120лв (без носителя) или 140лв на SD карта. Цената включва 1 година абонамент. В момента довършвам автоматизирана система за разпространение на абонаментите, защото се видя че не смогвам иначе.
                        Всички които са си закупили OFRM в последните 6 месеца ще получат безплатен абонамент от 1 година от датата на закупуване. Останалите ще трябва да си закупят новият продукт.
                        Тези които са си закупили OFRM за 240лв получават 2г от датата на закупуване или опция да ползват картата на 2 приемника за по 1 година.
                        ..."
                        )

                        Повечето въпроси са предъвквани поне по 2 пъти, така, че...от уважение към пишещите, моля - четете първо!
                        Mitsubishi L200 DobbleCab

                        KTM XC 450 RW 2009
                        KTM 350 SX 2011

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Здравейте!
                          Наскоро си закупих Nuvi350 изчетох доста от темите във форума относно OFroad картата на България.След като я инсталирах всичко е наред,но забелязах известни неточности за които искам да споделя:
                          1.При пътуване по Е772 посока В.Търново около разклона за с.Балван има разминаване м/у картата и дейстителните пътища.
                          2.При пътуване от Троян посока Е772 на детелината м/у път 35 и Е772 , ако трябва да се вкюча за Варна ме кара да се кача за София и да направя обратен на Е772?
                          3.Прави ми впечатление,че не винаги ме прекарва по главните пътища/при зададено Fastest time/
                          Все още се уча да използувам коректно уреда но, пътувам доста често и каквото забележа ще пиша във форума с надеждата да съм от помощ на Събин и екипа му,който се грижи за разработката на картата.
                          Дано не съм закъснял с това съобщение,защото четох че,Събин ще обикаля този район.
                          Garmin Nuvi 860 T

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Наскоро купих GPS Garmin 10 с покет pc и Моbile XT на старо и към тях е и карата на Събин тъй като не ми дадоха cd или нещо за нея искам да питам как мога да си я обновя, картата е версия 4.00 законна е защо е взета от човек от форума колко ще ми струва подновяването и как да стане то благодаря?
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                              Наскоро купих GPS Garmin 10 с покет pc и Моbile XT на старо и към тях е и карата на Събин тъй като не ми дадоха cd или нещо за нея искам да питам как мога да си я обновя, картата е версия 4.00 законна е защо е взета от човек от форума колко ще ми струва подновяването и как да стане то благодаря?
                              При положение че ти е легална и имаш ключ и ИД си качваш това: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=135

                              и си готов.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Къде сами ключа и ID-то щото аз като взех комплекта нямаше нищо към него озсвен покета и ГПС и как да кача това по точно с какво?
                                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                                тел.088четири 9едно9 4нула4
                                -------------------------------------------------------

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X