Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
    Nuvi-то има софтуерен бъг, и трябва да се търси само с главни букви. Доста досадно, но няма друго решение за момента. Писал съм на гармин за това и щяли да го оправят. Разликата межди моята и Сити навигатор е че Сити навигатор е NT формат карта и вероятно там затова търсенето работи.
    Много благодаря!
    Проблема е решен. Страшно сте отзивчиви.
    Лек ден Ви желая.

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Благодаря Ви за подробното описание,така вече нямам проблем с търсенето на блокове.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Про4етох тук 4е е възможно да се търси+например номер на блок(това само за някои модели GPS-си ли е,колегата раптор спомена 4е е със нуви 760,а моя е 200)или това става с новата версия на ОФРМ(още не съм я ка4ил новата версия на ОФРМ)?Като е вклу4ен GPS-а и съм до някои блок не ми излиза номерът му а само улицата пред него(къхо квадра4е е примерно без номер)Предварително благодаря.

        Коментар


        • Проблеми с търсенето при Nuvi 350

          Здравейте,
          Заредих новата карта 4.40. Възникнаха странни проблеми с търсенето. Например: търсене по адрес: задавам Country: Bulgaria, Spell City: KA и на това място ми се предлага Kardzhali, Katina, Kazichane. И само толкова!!?? А аз търся Карлово. А на картата го има! По този начин могат да се намерят много малко населени места. Някаква идея
          Благодаря.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Когато се търси населено място се задава търсене на Град (City) а не на Адрес. На Нюви 200 като изберете "Накъде" след това натиснете стрелка на долу у ще го видите "Градове".

            Това го пише и в книжката към картата.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Поздравление Събине карта изглежда доста добре,както винаги все нещо не ми се полу4ава тоя път е следното в MapSource ми показва блоковете но в нувито не(аз съм задал в нувито да показва на карта пълни детаили)като дам карта инфо ми показва OFRM Bulgaria v4.02 а не 4.40?каква може да е пре4инта да не ми излизът блоковете в нувито и защо не излиза като 4.40(ина4е карта би трябвало да я ка4ило щото 4.02 беше към 17МБ а новата версия е по малка 13МБ)???Sorry 4е ви занимавам,но пък за сметка на това нали за това са форума,Предварително благодаря

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от Rewi Преглед на мнение
                Поздравление Събине карта изглежда доста добре,както винаги все нещо не ми се полу4ава тоя път е следното в MapSource ми показва блоковете но в нувито не(аз съм задал в нувито да показва на карта пълни детаили)като дам карта инфо ми показва OFRM Bulgaria v4.02 а не 4.40?каква може да е пре4инта да не ми излизът блоковете в нувито и защо не излиза като 4.40(ина4е карта би трябвало да я ка4ило щото 4.02 беше към 17МБ а новата версия е по малка 13МБ)???Sorry 4е ви занимавам,но пък за сметка на това нали за това са форума,Предварително благодаря
                Щом показва 4.02, значи не е качена. Виж да не си я качил на друго място, т.е. да имаш 2 карти - една в паметта на нювито и една на SD карта.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Мерси Събине,проблема го реших по следния начин:влезнах през pc-то в гармина ми и истрих старата карта(първо в СД памета после в самото нуви)и след това без проблемно се исталира(ако някои има същия проблем така може да го реши,аз по принцип съм с две устроиства и на двете не стана от първия път+трябваше да трия картите и от двете устр..)

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Прочетох преди малко че не е добре да се вади кабела които свързва pc-то и GPS-а преди да дадеш eject и нещо сварзано с драиверите(трябва да дам eject-а на самия гармин или на SD-памета или на двете)или няма проблем да се маха без да давам eject???

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от Rewi Преглед на мнение
                      Прочетох преди малко че не е добре да се вади кабела които свързва pc-то и GPS-а преди да дадеш eject и нещо сварзано с драиверите(трябва да дам eject-а на самия гармин или на SD-памета или на двете)или няма проблем да се маха без да давам eject???
                      По принцип проблема не ти е бил от това как разкачаш устройството, но това не е без значение!!! При разкачане без софтуерно прекъсване на USB устройстВА, е възможно да се намажат сестемните файлове на операционната система на к-ра и после да се стигне в по-тежки случай и до преинсталация. На самото GPS у-во нямам наблюдение дали оказва влияние защото там операционната с-ма е друга. Но добре винаги при разкачане на USB портовете първо да се прекъсне връзката.
                      TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                      "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Здравейте.Инсталирах си GARMIN Mobile XT за Симбиан на тел. Нокия Н73 и GPS ресивер Holux Slim 240.Програмата разпознава външния ресивер.Качих също и базовата карта на Европа и програмата ме позиционира точно в Ст.Загора ,откъдето съм .Въпроса ми е :От къде мога да си закупя най-новата навигационна карта на България.Предполагам това е картата на Събин.

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Имам Garmin Nuvi 250W с вградена карта на Европа и част от Източна Европа (City Navigator NT 200. Искам да си купя детайлна карта на БГ, защото инсталираната е само за София и основни пьтища в БГ. Доколкото разбрах картите, които легално се продават на нашия пазар са: Вашата т.н. карта на Сабин (ако тя е OFRM) и на Г.Йорданов от Детайлмап. Имам следните вьпроси: В един магазин гледах NUVI 200 s качена карта на БГ, на която се виждаха и пьтища в Европа и сьседните страни. (на това НУВИ нямаше инсталирана друга карта). Това Вашата карта ли е или на Г.Йорданов?

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Здравейте, нещо имам проблем с търсенето при Nuvi 300.
                            При търсене на BOROVETS и производни не излиза нищо - пробвах и на адрес и на POI ( Where to go -> Spell Name ). Същото е и с LETISTE и производни. А иначе на картата ги има като обекти. Пробвах и всички подкатегории на Where to go - вкл. Cities, Transit - няма ефект. Най-близкото при търсене на "LETI" е Samoletni bileti Yuzit на 123.4 км от София.

                            Същото се получи и при направа на потребителски POI - upload-нах ги с POI Loader - в списъка на потребителските ги има ( Where to go -> My Locations ), но пак при търсене ( Where to go -> Spell Name ) не излизат. POI-тата ги направих като Favorites в Nuvi, после ги взех с Get Data в Map Source където станаха WayPoints и после Save As.

                            Реших да ги добавя директно към картата в Map Source като Waypoins, като ги изтрих първо от устройството като Favorites и потребителски POI. След зареждане се показват на картата като обект, но пак немогат да бъдат намерени. Нещо което ми се върти в главата е, че във CSV файла на Waypoints подготвен за POI Loader има полета City, State, Country, които са празни. Пробвах да ги редактирам, но пъл POI Loader-а даде грешка. Ненамерих начин да ги задам в Map Source.

                            Сигурно правя някаква грешка, но каква ?

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Имам въпрос относно OFRM, сигурно не е много умен или вече има отговор, но:
                              1.Когато си закупим OFRM след една година картата спира да работи / заключва се/ или просто спира възможността да се ъпдейтва, но човек може да я ползва?


                              2. След една година при желание за подновен абонамент за ъпдейти каква ще е цената?И тази цена ще бъде ли разбита като например абонамент за 1 , 3, 6 или 12 месеца?


                              Мисля, че тази информация ще е полезна за всички бъдещи и стари собственици на OFRM.

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от vasilevn Преглед на мнение
                                Здравейте, нещо имам проблем с търсенето при Nuvi 300.
                                При търсене на BOROVETS и производни не излиза нищо - пробвах и на адрес и на POI ( Where to go -> Spell Name ). Същото е и с LETISTE и производни. А иначе на картата ги има като обекти. Пробвах и всички подкатегории на Where to go - вкл. Cities, Transit - няма ефект. Най-близкото при търсене на "LETI" е Samoletni bileti Yuzit на 123.4 км от София.
                                Тъй като Боворец го имаше и като село го преименувах като "курорт Боровец" а селото "село Боровец". ГПС-сите обаче явно търсят само по първото име, та ще го оптавя на "Боровец(курорт)". Мерси за информацията!

                                И за летиштето е бъг

                                Последните версии на програмата където ползвам е спряла да индексира обекти, за които не са зададени град и държава

                                Ще ги оправя и 2-та проблема, явно имате дарба да откривате грешки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X