Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от laslo Преглед на мнение
    Имам въпрос относно OFRM, сигурно не е много умен или вече има отговор, но:
    1.Когато си закупим OFRM след една година картата спира да работи / заключва се/ или просто спира възможността да се ъпдейтва, но човек може да я ползва?


    2. След една година при желание за подновен абонамент за ъпдейти каква ще е цената?И тази цена ще бъде ли разбита като например абонамент за 1 , 3, 6 или 12 месеца?


    Мисля, че тази информация ще е полезна за всички бъдещи и стари собственици на OFRM.

    1. не спира
    2. ще има за 12 месеца, но цената още не е решена

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от navcho Преглед на мнение
      Здравейте.Инсталирах си GARMIN Mobile XT за Симбиан на тел. Нокия Н73 и GPS ресивер Holux Slim 240.Програмата разпознава външния ресивер.Качих също и базовата карта на Европа и програмата ме позиционира точно в Ст.Загора ,откъдето съм .Въпроса ми е :От къде мога да си закупя най-новата навигационна карта на България.Предполагам това е картата на Събин.

      В Стара Загора картата се продава на Патриарха 93А - шоурума на Пайнер.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Тъй като Боворец го имаше и като село го преименувах като "курорт Боровец" а селото "село Боровец". ГПС-сите обаче явно търсят само по първото име, та ще го оптавя на "Боровец(курорт)". Мерси за информацията!

        И за летиштето е бъг

        Последните версии на програмата където ползвам е спряла да индексира обекти, за които не са зададени град и държава

        Ще ги оправя и 2-та проблема, явно имате дарба да откривате грешки
        Пробвах ( с 4.40 версия съм ), наистина Боровец излиза на KURORT, но само през Where to go -> Cities. При търсене през Where to go -> Spell name не излиза, но пък излизат Пампорово и Албена, които не се появяват при търсене от Where to Go -> Cities.
        Интересното е, че при търсене на ALBENA в Where to Go -> Spell name се появява Албена, т.е. явно в това меню търси и по второ име/фраза. При търсенето в Cities гледа само първите букви - явно е някакъв бъг на Nuvi -то

        Незнам, не би ли трябвало всичко да може да се достъпва през Where to Go -> Spell name ?

        А за бъгове - явно има някакъв проблем при маршрут от Ситняково до Дружба по Цариградско. Вече втори ден се опитва всячески да ме свали от там, по пътища нито по-бързи, нито по-кратки. Изключил съм всякакви Avoidances, т.е. трафика не трябва да е пречка ( ако се отчита ).

        Има ли начин да се задават Град/Държава и на потребителски POI или Favorites? Защото явно това е и причина да не се намират при търсене.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
          1. не спира
          2. ще има за 12 месеца, но цената още не е решена
          Ето какви ще са цените за ъпгреид:

          Продължаване на абонамент OFRM Bulgaria още 1 година: 48лв.

          Ъпгреид към OFRM Geotrade TOPO (новият продукт) с 1 година ъпдейти: 88лв

          Упгреид към OFRM Geotrade TOPO за клиенти закупили картата след 1.10.2007: 46лв (периода на абонамента остава непроменен)

          Цена на нова OFRM Geotrade TOPO: 180лв

          Цена на нова OFRM Geotrade SD(картата е заключена към SD-то а не към приемника): 160лв

          Ъпгреид към OFRM SD не се предлага.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Първоначално публикуван от vasilevn Преглед на мнение
            Пробвах ( с 4.40 версия съм ), наистина Боровец излиза на KURORT, но само през Where to go -> Cities. При търсене през Where to go -> Spell name не излиза, но пък излизат Пампорово и Албена, които не се появяват при търсене от Where to Go -> Cities.
            Интересното е, че при търсене на ALBENA в Where to Go -> Spell name се появява Албена, т.е. явно в това меню търси и по второ име/фраза. При търсенето в Cities гледа само първите букви - явно е някакъв бъг на Nuvi -то

            Незнам, не би ли трябвало всичко да може да се достъпва през Where to Go -> Spell name ?

            А за бъгове - явно има някакъв проблем при маршрут от Ситняково до Дружба по Цариградско. Вече втори ден се опитва всячески да ме свали от там, по пътища нито по-бързи, нито по-кратки. Изключил съм всякакви Avoidances, т.е. трафика не трябва да е пречка ( ако се отчита ).

            Има ли начин да се задават Град/Държава и на потребителски POI или Favorites? Защото явно това е и причина да не се намират при търсене.
            Тази функция е Where to>Spell name явно я няма на всеки ГПС, и явно търси POI-ове, а не градове. Курорт Боровец е вкаран като град, а не като POI и затова излиза на едното а не на другото.

            Що се отнася за Цариградско шосе, на MapSource маршрута си е абсолютно точен. От румънското посолство до Дружба 1 или 2 си дава по цариградско. Ако си на цариградско и иска да те свали, явно нещо не го кефи и ще проверя какво.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              Що се отнася за Цариградско шосе, на MapSource маршрута си е абсолютно точен. От румънското посолство до Дружба 1 или 2 си дава по цариградско. Ако си на цариградско и иска да те свали, явно нещо не го кефи и ще проверя какво.
              Снощи на връщане от Дружба нямаше никакви проблеми - в момента в който завих към Цариградско преизчисли и всичко беше ок. Днес на идване обаче - същият проблем с пренасочването по друг маршрут. Скъса се да преизчислява - в обратна посока . Прилагам два sreenshoot-а - малко след качването и малко след минаванане над колелото. Така беше и в Понеделник - всячески искаше да направя обратен на Цариградско . Докато вчера беше по-добре - поне не искаше да правя обратни.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Здравейте,сабин ми изпрати на мейла новата карта ,опитвам се да я кача на MapSourse но ми иска отключване на програмата с 25 цифров код.Няколко пъти го въвеждам ,но не ми го приема?

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Днес се опита да ме прекара през центъра на Ботевград, а там е пешеходна зона. Явно е от грешката на компилатора за пешеходните зони, но понеже бях за първи път там, доста се повъртях .

                  На връщане по Ботевградско, след влизане в София, по маршрута към Дружба през ромската махала има някаква грешка, защото не отчита, че трябва да минеш под шосето, а директно дава завой на ляво директно на Ботевградско. Нямам trak log на Nuvi-то, така че някой друг трябва да даде точно пътя.

                  Незнам дали от това, че на отиване бях активирал и OFFR картата и TOPOMAP, но преди първата отбивка за Ботевград има път, който минава под магистралата но не е свързан, и се опита да ме преката от там с "Остър завой наляво", което няма как да стане на магистралата

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Моля използвайте karta majmunaka offroad-bulgaria tochka com за да изпращате поправките.

                    Първоначално публикуван от vasilevn Преглед на мнение
                    Днес се опита да ме прекара през центъра на Ботевград, а там е пешеходна зона. Явно е от грешката на компилатора за пешеходните зони, но понеже бях за първи път там, доста се повъртях .
                    В ботевград не мисля че има зададени пешеходни зони, т.е. грешката си е в картата.

                    На връщане по Ботевградско, след влизане в София, по маршрута към Дружба през ромската махала има някаква грешка, защото не отчита, че трябва да минеш под шосето, а директно дава завой на ляво директно на Ботевградско. Нямам trak log на Nuvi-то, така че някой друг трябва да даде точно пътя.
                    Не мога да разбера за къде точно става въпрос за да го оправя.

                    Незнам дали от това, че на отиване бях активирал и OFFR картата и TOPOMAP, но преди първата отбивка за Ботевград има път, който минава под магистралата но не е свързан, и се опита да ме преката от там с "Остър завой наляво", което няма как да стане на магистралата
                    Да не е на бензиностанцията? Там има "тайно" пътче което минава под магистралата и е най краткият път към Ботевград, затова минава през него.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Не мога да разбера за къде точно става въпрос за да го оправя.
                      Май за тука става въпрос.
                      Ако не се лъжа м/у т.1 и т.2 е еднопосочно и сме в насрещното.
                      Е, не че не става , с малко късмет.

                      Но не вижадм причина да те кара да слизаш с ляв завой от Ботевградско - там всичко си е ОК.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                        Май за тука става въпрос.
                        Ако не се лъжа м/у т.1 и т.2 е еднопосочно и сме в насрещното.
                        Е, не че не става , с малко късмет.

                        Но не вижадм причина да те кара да слизаш с ляв завой от Ботевградско - там всичко си е ОК.
                        Това е мястото, дефакто не ми отчете, че двата пътя са на различни нива и че трябва да се мине в дясно за да се слезе. Но може в Nuvi-то да е проблема.

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Ползвам Garmin Mobile XT на Нокия Н73 заедно с OFRM 4.40.Бихте ли ме насочили как става търсенето по адрес.В момента след като въведа областта,след това трябва да избирам между избор на град и избор по всички градове.Но и в двата случая не намира нищо.Пробвах и с малки и големи букви но никакви резултати.Къде да търся проблема

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Плати си и ще ти изпратят код с който ще ти се активира търсенето.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Картата съм я купил от ,,Технополис,, къде да платя?И на кого?

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Сигурен ли си че точно OFRM си купил? Може да е на detailmap.net при нея не може да се търси по адрес само по пои. Може и да не си отключил гармин хт да работи с твоя гпс и да ти излиза като демо картата

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X