Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Видях че е 11МБ(това упгреид или исцяло нова версия е+трябва ли да се истрива старата версия ако е нова версия)?Някои имали понятие какав размер SD карата мога да сложа на Garmin NUVI 200(примерно 4GB дали ще стане)?

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Нова си е. Не е упгреид. Просто съм оптимизирал малко нещата и въпреки че има много повече информация, релно е по малка. Да не говорим че компилирана с Гарминският компилатор е 6 МБ

      Вече намерих проблем(бъг) който новият компилатор (програмата с която правя картата) е вкарал. Събрал е пресечки с еднакви имена без да гледа коя е забранена, коя не. Резултата е че някой улици са затворени повече от колкото трябва като Граф Игнатив в София, а други са отворени при положение че част от тях съм бил затворил - като Витошка

      Писах на този дето е правил компилатора и чакам отговор. След седмица се очертава да има 4.41 Ако забелязвате други системни грешки свиркайте.

      Май занапред ще е по добре да пускам тук новите версии за тестване преди да разпращам пощи на "обикновенните хора"

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        има ли някаква особеност за инсталиране(ключове и др....)-
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
          има ли някаква особеност за инсталиране(ключове и др....)-
          Не. Инсталира си се върху предишната без никакви проблеми.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Колеги,като търся адрес в София например след града ме пита за улица а пък аз искам да намеря първо квартала а после блока,става въпрос за NUVI 760

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от rapttor Преглед на мнение
              Колеги,като търся адрес в София например след града ме пита за улица а пък аз искам да намеря първо квартала а после блока,става въпрос за NUVI 760
              В ръководството е описано как се търси блок, ама защо ли съм си губил времето да пиша ръководство въобще

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Здавейте всички!
                Днес пробвах новата версия на OFRM от Бургас до Благоевград.
                Според мен има доста оправени кръстовища,и рутирането е доста по-добро.
                Открих и една грешка:
                При влизане към Бл-град от Е79 лисва отбивката!
                Идеята ми е,ако има междинна версия(4,41 както писа Събин),
                да се добави разклона.
                Понеже често пътувам ще продължавам да пиша впечатления!

                Поздрави за всички от форума и за екипа разработващ OFRM!
                Garmin Nuvi 860 T

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  на кой емаил да пратя някой неточности по картата

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от hummer Преглед на мнение
                    на кой емаил да пратя някой неточности по картата
                    karta мaймункa offroad-bulgaria тoчкa com

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      В ръководството е описано как се търси блок, ама защо ли съм си губил времето да пиша ръководство въобще
                      Извинявай, но или аз съм много тъп или нещо не е така, защото и аз го имам същият проблем. Направих си труда да изчета почти всички теми, ръководството няколко пъти, но за блоковете единственото което разбрах, е че имате софтуерен проблем с гармин и за това не може да се търси по номер на блок, а са дадени само като точки. Поправи ме ако греша. Извинявам се предварително.
                      TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                      "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Привет!
                        Имам проблем и бих се радвал на съдействие от Ваша страна.
                        На 15.11.2007 год. закупих GPS Garmin nuvi 760 (от Germanos Шумен). До тук всичко ОК. След първата пробна експлоатация стана ясно, че заложената City Navigator Europe NT 2008 е непълна за България. Проблем по ползването на тази карта - никакъв (като опцци). На 17.11.2007 закупих OFRM Bulgaria 4.02 (в последствие актуализирана до v4.40, след изпратен e-mail от Вас с
                        код за отключване на картата). Инсталирах я в SD карта на GPS-а (стриктно по написаните инструкции - нова версия на MapSource_6.13.4 и т.н.). Деактивирах City Navigator Europe NT 2008, оставих като активна OFRM Bulgaria 4.40.
                        Какъв е проблема!
                        На
                        City Navigator Europe NT 2008 нямаше проблем при търсенето в режим "Адрес" - т.е. намиране на град, улица (ако изобщо са заложени, но поне намирах градове като Варна, София и т.н.).
                        В новия вариант (
                        OFRM Bulgaria 4.40) не мога да използвам тази функция - дори не намирам градове като Варна, Пловдив, София и т.н. - препраща ме пак в "изберете град", "търси всички градове", крайния резултат е "няма намерени съвпадения".
                        Промених режима на изписване - USA, UK - без резултат. А тези градове съществуват в картата, да не говорим за търсене на улица!!!
                        Къде греша, какъв е проблема?

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
                          Извинявай, но или аз съм много тъп или нещо не е така, защото и аз го имам същият проблем. Направих си труда да изчета почти всички теми, ръководството няколко пъти, но за блоковете единственото което разбрах, е че имате софтуерен проблем с гармин и за това не може да се търси по номер на блок, а са дадени само като точки. Поправи ме ако греша. Извинявам се предварително.
                          Ами описано е, ама явно не много добре.
                          Търсенето на Град или адрес или блок се извършва по различен начин. Когато търсите град трябва да изберете City. Когато търсите адрес избирате Address, a ако търсите блок избирате POI. Търсенето на адрес е различно при различните видове приемници. Някой приемници питат за „Country” т.е. държава, а след това питат за County или State т.е. област. Тъй като областите в България не ги ползваме често и повечето от нас не ги знаят, сме направили всички области да са същите като името на града/селото. Т.е. ако искате да търсите София, ще трябва веднъж да я въведете в State или County и после да напишете Sofia от следващото меню където пита за град. За някой по големи градове е възможно на въпросът за град да въведете име на квартал. След това, ако търсите адрес задавате името на улицата (без съкращения и титли като бул., ул., или Хан) и накрая номера. При търсене по жилищни блокове, форматът е следният: BLxxx, където xxx е номерът на търсеният жилищен блок, например BL501, или само 501.
                          Та идеята е че за да търсиш блок трябва да търсиш точки, т.е. POI. В няой GPS-си е "Интерестни места", в други "Point of interest" и кой знае колко други имена има, затова съм го написал POI, което е общо и ако всеки си познава GPS-са съм предположил че ще знае как да търси POI. След като избереш търсене по POI задаваш директно финкция от рода "избери име", "spell name", "Search all POI" бог знае как са я нарекли от гармин за различните модели и там пишеш номера на блока, примерно "212" и ще ти излезе списък с всички намерени блокове 212, като най напред ще са най близките. По захлавието ще може да си избереш и вход (ако има такъв). Етаж и апартамент не съм ги въвел още

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Първоначално публикуван от milko_har Преглед на мнение
                            Привет!
                            Имам проблем и бих се радвал на съдействие от Ваша страна.
                            На 15.11.2007 год. закупих GPS Garmin nuvi 760 (от Germanos Шумен). До тук всичко ОК. След първата пробна експлоатация стана ясно, че заложената City Navigator Europe NT 2008 е непълна за България. Проблем по ползването на тази карта - никакъв (като опцци). На 17.11.2007 закупих OFRM Bulgaria 4.02 (в последствие актуализирана до v4.40, след изпратен e-mail от Вас с
                            код за отключване на картата). Инсталирах я в SD карта на GPS-а (стриктно по написаните инструкции - нова версия на MapSource_6.13.4 и т.н.). Деактивирах City Navigator Europe NT 2008, оставих като активна OFRM Bulgaria 4.40.
                            Какъв е проблема!
                            На
                            City Navigator Europe NT 2008 нямаше проблем при търсенето в режим "Адрес" - т.е. намиране на град, улица (ако изобщо са заложени, но поне намирах градове като Варна, София и т.н.).
                            В новия вариант (
                            OFRM Bulgaria 4.40) не мога да използвам тази функция - дори не намирам градове като Варна, Пловдив, София и т.н. - препраща ме пак в "изберете град", "търси всички градове", крайния резултат е "няма намерени съвпадения".
                            Промених режима на изписване - USA, UK - без резултат. А тези градове съществуват в картата, да не говорим за търсене на улица!!!
                            Къде греша, какъв е проблема?
                            Nuvi-то има софтуерен бъг, и трябва да се търси само с главни букви. Доста досадно, но няма друго решение за момента. Писал съм на гармин за това и щяли да го оправят. Разликата межди моята и Сити навигатор е че Сити навигатор е NT формат карта и вероятно там затова търсенето работи.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                              Ами описано е, ама явно не много добре.


                              Та идеята е че за да търсиш блок трябва да търсиш точки, т.е. POI. В няой GPS-си е "Интерестни места", в други "Point of interest" и кой знае колко други имена има, затова съм го написал POI, което е общо и ако всеки си познава GPS-са съм предположил че ще знае как да търси POI. След като избереш търсене по POI задаваш директно финкция от рода "избери име", "spell name", "Search all POI" бог знае как са я нарекли от гармин за различните модели и там пишеш номера на блока, примерно "212" и ще ти излезе списък с всички намерени блокове 212, като най напред ще са най близките. По захлавието ще може да си избереш и вход (ако има такъв). Етаж и апартамент не съм ги въвел още
                              Абе да ти кажа няма да е лошо и етаж и апартамент да има, че като прекалиме с напитките.............................
                              Иначе е супер намерих го как и си работи перфектно, но има неточности, като например блок номер с индекс, някой излизат някой не мога да съдействам като открия такива ако има интерес!
                              Благодаря за търпението и отговора успех изумен съм от труда който сте положили!!!
                              TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                              "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от tony553 Преглед на мнение
                                Абе да ти кажа няма да е лошо и етаж и апартамент да има, че като прекалиме с напитките.............................
                                Иначе е супер намерих го как и си работи перфектно, но има неточности, като например блок номер с индекс, някой излизат някой не мога да съдействам като открия такива ако има интерес!
                                Благодаря за търпението и отговора успех изумен съм от труда който сте положили!!!
                                Да, има интерес. Целта е да направим картата перфектна

                                Изпращаите гршките на karta маймунка offroad-bulgaria точка com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X