Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Дано е това
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от sharkdata Преглед на мнение
      Значи маршрута се намира (това някога е било почвен път но вече като не минават мпс-та и дъжда малко го е отнесъл е станал офроуд,минавал съм от там с мотор но за да не се изгубя се наложи да се върна оттам откъдето съм дошъл)пътя е между селата Бъта и Боримечково.Бъта се намира близо до Панигюрище.Самия път съм го виждал и на една карта на БТК минава между 2 язовира.
      Има го пътя на картата, ама нещо информацията ти нещо не е много точна. Маршрутът Боримечково - Бъта не е много "офроуд", а направо си е "магистрала", по която спокойно може да се мине с всичко.

      Пътят определено се използва и близо до с. Бъта даже наскоро е минавал булдозер.

      Горната информация ми е от първа ръка, защото миналата седмица минах оттам.
      Прикачени файлове
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
        Има го пътя на картата, ама нещо информацията ти нещо не е много точна. Маршрутът Боримечково - Бъта не е много "офроуд", а направо си е "магистрала", по която спокойно може да се мине с всичко.

        Пътят определено се използва и близо до с. Бъта даже наскоро е минавал булдозер.

        Горната информация ми е от първа ръка, защото миналата седмица минах оттам.
        Аз минавах от там лятото точно след няколко обилни валежа и пътя беше много зле иначе този главния който си е на гпс-картата найстина може да се нарече "магистрала" но след като мине булдозер от там иначе през лятото беше много отнесен(откъм Бъта иначе нагоре в планината дърветата пречат и си е супер).Има 2-други малки пътя който се влкючват в този глвния горе на байра като се изкачи и 2-та минават на д язовира единия е доста по труден от другия защото от там много рядко минават мопс-та и т.н. а другия се качваш над язовира и от там има едни хижи и нагоре вече става много лесен пътя.Аз стигнах до разклона преди Боримечково където който се вижда че има 2 пътя единия е този по който си минал другия минава покрай едно дере и се връща в Бъта той е малко по зле защото е по тесен иначе е много равен и си е супер.Аз тръгнах да се връщам по този път но когато стигнах на снимката по долу съм го начертал има 2 разклона едния е правилния по който се двишиш над самото място дето извира дерето а другия(не минавайте от там аз вече се накалях)минава през самото място където извира част от дерето има нещо като голям гьол и от някъде излиза по малко вода като минах от там си накалях убувките и след около 150метра пътя свърши а пред мен едно блато след което се върнах и хванах горния разклон но там просто имаше едно място на което ме беше страх да мина и затова се върнах по стария път.А сега като видях гпс-картата за което много ви благодаря знам че съм бил на прав път
        Все пак виж и с каква машина съм бил - аз съм още на 15години още зелен ендурист скоро мисла за нещо 125 2Т водно 6 скорости ианче мойто е 50цц 2Т въздухар 4ск. 5к.с. затова избирам и по леки пътечки.
        Ето тук съм начертал моя маршрут с червено
        Eто тук останалите снмки
        if you're gonna be a bear be a grizzly.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          От бая време се каня на тия пътчета да ги мина и категоризирам и изпратя на Сабин, ма пуста работа.
          Ходил съм само от Елшица до яз. Тополница, но нямах ГПС тогава /есента на 2005/. В неделя ходих от Пазарджик до Елшица 95% черно.

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Нз дали това е офтопик но все пак да питам изтеглих си мапсорс в самата програма има всички страни в света с подробна пътна карта но в самите градове дори и в столиците няма никакви улици но междуградските пътища са доста подробни.Та въпроса ми е може ли да си закупя гармин без качени карти (на мен принципно ще ми трябват картите извън бг) и да си кача картите от мапсорс на карта-памет и да си работи защото видях че самите карти са същия формат като бг топографските карти.Но можеби тези карти са рутиращи или след отключването на мапсорс ще станат навигационни и дали ще може да се търси по адрес дадено място(примерно имам роднина в някакъв град в Италия и знам само адреса)?А каква е разликата м/у бг топо мапс и пакета с бг пътни карти + офрм като гледам на топо-то са си дадени всички пътища?
            if you're gonna be a bear be a grizzly.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от sharkdata Преглед на мнение
              Та въпроса ми е може ли да си закупя гармин без качени карти (на мен принципно ще ми трябват картите извън бг) и да си кача картите от мапсорс на карта-памет и да си работи защото видях че самите карти са същия формат като бг топографските карти.Но можеби тези карти са рутиращи или след отключването на мапсорс ще станат навигационни и дали ще може да се търси по адрес дадено място(примерно имам роднина в някакъв град в Италия и знам само адреса)?
              Няма да стане тази, дето си я мислиш. Картита, които гледаш, са базисни и няма да ти свършат работа да се навигираш по адрес.


              Първоначално публикуван от sharkdata Преглед на мнение
              А каква е разликата м/у бг топо мапс и пакета с бг пътни карти + офрм като гледам на топо-то са си дадени всички пътища?
              Разликата е, че:
              1. BG Topo maps не е рутираща
              2. Не е обновявана повече от година

              Иначе може да ти върши работа, защото има доста информация, която може да е полезна най-вече за туристи - пешеходци.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Няма да стане тази, дето си я мислиш. Картита, които гледаш, са базисни и няма да ти свършат работа да се навигираш по адрес.




                Разликата е, че:
                1. BG Topo maps не е рутираща
                2. Не е обновявана повече от година

                Иначе може да ти върши работа, защото има доста информация, която може да е полезна най-вече за туристи - пешеходци.
                Благодаря за точния отговор
                if you're gonna be a bear be a grizzly.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Всичко написано дотук, само за GPS устройства на фирмата Garmin ли се отнася?
                  Извинете за ОФФ-Топика, но пробвах с търсачката, нищо не получих с " други ", с "модели " също неудовлетворителен резултат.
                  Аз имам MIO 510, върши ми добра работа в Европа, има ли някакви таблици за съвместимост ?
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Всичко написано дотук, само за GPS устройства на фирмата Garmin ли се отнася?
                    Извинете за ОФФ-Топика, но пробвах с търсачката, нищо не получих с " други ", с "модели " също неудовлетворителен резултат.
                    Аз имам MIO 510, върши ми добра работа в Европа, има ли някакви таблици за съвместимост ?
                    Да, само за Гармин, или поне софтуера който ползваш трябва да е Гармин. Не знам това мио дали всъщност е PocketPC с нормален windows, ако да, то може да се подкара картата, но с ограничения от към цветните офроуд пътища. За целта трябва да се използва програмка GpsGate или GPSProxy. Има много изписано във форума по въпроса.

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      За момента:

                      1. Карти за Garmin могат да се подкарат на PC, PocketPC (Windows Mobile), Palm, Symbian. Последните две са със новата програма XT на Garmin.

                      2. Ако искате навигация (рутиране), ще се наложи да ползвате програми на Garmin, защото програмите на други "производители" не могат да извлекат рутиращата информация от картите.

                      3. Програмите на Garmin работят засега само с Garmin приемници (това скоро ще се промени, но пак ще е с лиценз, който струва пари). Програмите са безплатни, като стойността им по принцип е включена в цената на приемника.

                      4. Някои от програмите (конкретно Garmin Que за PocketPC) могат да се излъжат, и да работят с всякакъв GPS приемник. Конкретно в случая това става с GPSgate или GPSproxy.

                      5. GarminQue в PocketPC, с обикновен GPS, подкаран през GPSgate си е напълно работеща комбинация, и може да се каже, че върши работа, но: програмата е стара, и не поддържа новите екстри на картите; програмата не работи както се очаква на VGA екран (т.е. на 640х480 дисплей - му се губят предимствата, или ако насила се направи да ползва VGA, то тогава се губят някои от бутоните).

                      Като заключение, ако искаш да ползваш карти на Garmin в пълния им блясък, си купуваш един bluetooth Garmin GPS 10(x), тук във форума един много точен тип от Бургас продава такъв, ако не от магазина е 230 лв. И "към него" взимаш един VGA (задълже!) покет. Тогава инсталираш garmin XT софтуера. Той ще работи с GPS10.

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Днес благодарение на Събин открих проблема които си бях създал сам и които смятах че е от софтуера е не беше беше от задклавиатурното устройство или с думи прости от мен.Та проблема беше че когато съм качвал картата на покета в Map Sorce не съм сложил отметка на Inculde route calcution data което меню се намира долу в ляво на мап сорса и става активно когато отбележите карата за качване ако не го отбележите оставате като мен без рутиране.
                        ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                        тел.088четири 9едно9 4нула4
                        -------------------------------------------------------

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Привет на вси4ки,имам един въпрос(по скоро маи са два)От скоро ползвам Гармин Нуви 200(с карта на ОФРМ)днес реших да си направя една разходка,въведох адресите(днес исках да изпробвам и двете устроисва 4е едното нуви ми изглеждаше 4е по павно за4епва)зна4и въвеждам си адреса(не е то4но адрес а OffRoad път то4но малко на околовръсното улицата е Георги Рилски малко по нагоре се вижда оффпът4ето в действителност се оказа 4е няма Off=път а има строеж,на близко видях 4е има още един път то4но на околовръсното=и познаите какво+и там се строеше и така приклу4и ОФФ-Разходката ми)та към въпроса+двата GPS бяха един до друг бях ги залипил за предното стъкло,бях въвел адресите но за малко се расеях и видях 4е показва стрелката на обратно веднага обърнах,поне едно време гледам едното нуви мига в на4алните си надписи,а малко преди това и двата загубиха пътя(на единия се виждаше лилавата линика в дели4ината)възможно ли това да се поражда от 4е са един до друг(за примигването и изклу4ването)а за това където загубиха пътя 4е въведох OffROAD път?Предварително благодаря

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Моля пишете на кирилица!

                            Това че са един до друг не е проблем. Оф пътчетата явно ги е имало някога - вече явно ги няма. Нювитата подскачат напред назад, обикновено когато не хващат добър сигнал и/или се движат на разстояние от пътя който е въведен в картата.

                            Ако това което ти се е получило се повтаря всеки път, минавайки от там, значи или пътя нещо е разместен(променен) или има грешка в картата.

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Излезе новата версия:

                              Може да си я изтеглите от:
                              http://htftp.offroad-bulgaria.com/sa...pSETUP4.40.exe

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Мерси Сабине,ще пробвам пак като мина от там.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X