Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

    1. Хора, Вие сън не спите. За датата съм съгласен, но този час е убийствено ранен. Аз и не си помислям толкова рано да се събудя, а какво остава за тръгване. И още повече че до началната точка ще има преход, значи трябва да не лягам. Може да има и здрава роса, по високите места сутрин е студено, пък после напича.
    2. Трябва да е такова, че да не се обърка, а и да е удобно да се изчака, примерно бензиностанция с кафе. Такава има точно по трака ни слд с. Веселиново, но кафе няма.
    3. Също трябва да е ясна с оглед къде да пренощуват машините и ние. Талянчето също го знам /м/у новата част на Несебър и Равда ли е?/ има готин рибен ресторант, но имам и други идеи за околността, но трябва да знам Вашето решение, за да съгласувам с хората.
    4. Много необходимо нещо, което да върви заедно с нашето темпо, но по пътищата. Най-добре камионче с пълен хладилник и някое резервно АТВ.
    5. и 6. За това мисля, че може да се разделим на 2 групи, защото на шампионите ще им е скучно да се влачат с темпото на деца и лагерни колички. Пък през горещините аз се обезбирявам и правя почивки да допълвам системата. А е хубаво да бъдем повече, но като се съберем в крайната точка.

    Към aksen: Вие карали ли сте дълги преходи? 2 дена по 200 км. преход без асфалт ще Ви бъде ли проблем? всеки От колко години карате с баща си и с какви машини?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

      200 не сме но 160 за един ден сме ги минавали без асфалт,мисля,че ще успеем,аз карам от 2 години а татко от година и половина.Аз карам LTz 400,бащами KingQuad 750 4х4.
      Колега Генчев ако си спомняш бяхме заедно на обучението в Троян Март месец бях с Бял Ltz 400.
      Honda TRx 700ХХ , Yamaha Raptor 700 SE
      Audi A6 2.5 TDi , Audi Q7 3.0 TDi

      Коментар


      • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

        Първоначално публикуван от aksen Преглед на мнение
        200 не сме но 160 за един ден сме ги минавали без асфалт,мисля,че ще успеем,аз карам от 2 години а татко от година и половина.Аз карам LTz 400,бащами KingQuad 750 4х4.
        Колега Генчев ако си спомняш бяхме заедно на обучението в Троян Март месец бях с Бял Ltz 400.
        Да. Но не съм свързвал ника с теб.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          ... Такава има точно по трака ни ...
          Вече е време да пуснеш трака, за да го "наосъм" с нашия планиран маршрут и да дадем примерен вариянт на разходката, който да обсъждаме.
          Biagini Passo Powered By VW Syncro

          Коментар


          • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

            Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
            Вече е време да пуснеш трака, за да го "наосъм" с нашия планиран маршрут и да дадем примерен вариянт на разходката, който да обсъждаме.
            То може да е време, но трака е запаметен в главата ми /с известни фири / така че трудно ще го постна тук.
            Но ще попрегледам запаметените тракове, т.к. частично този маршрут съм го минавал и ще напиша /надраскам нещо/ в/у карта подложка. Имаше 1 място от което не можахме да минем и се върнахме доста километри назад, но после разбрах от други хора, че е имало път, но ние не сме го уцелили.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

              Утре някой ще кара ли в Сливенския балкан.
              Върти ми се Ичера като изходна и крайна точка.
              Biagini Passo Powered By VW Syncro

              Коментар


              • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

                ................. и какво стана с ходенето до АКВА ПАРКА на 17.07.2010г?
                0887 246718

                Коментар


                • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

                  Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                  ................. и какво стана с ходенето до АКВА ПАРКА на 17.07.2010г?
                  Имам едни надуваеми Патета за теб, само ми трябва адрес за да ти ги пусна по Еконт.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

                    Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                    ................. и какво стана с ходенето до АКВА ПАРКА на 17.07.2010г?
                    Като гледам ентусиазма ...
                    Biagini Passo Powered By VW Syncro

                    Коментар


                    • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

                      Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                      Имам едни надуваеми Патета за теб, само ми трябва адрес за да ти ги пусна по Еконт.
                      Що не вземеш да яхнеш "патката" и да се довлечеш да покараме от нас до морето и обратно?
                      Гледам весело сте си прекарали .........
                      От Вас си крадем идеята с камиона .......... кефи - можеш да караш с 180 км/ч по магистралата Бургас - Карнобат)
                      0887 246718

                      Коментар


                      • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

                        Там сме на аква парка
                        Почти съм намерил асистенция (да ми карат колата до морето) още малко уговорки и ще дойде
                        Чакам трака и да видим кои ще се съберем аз съм сериозен и готов дори и на група от 2-3ма пак тръгвам
                        Нямах 2 дена нет в нас и не съм писал и чел по темата .
                        Стегнал сам палатката стегнал сам и машината
                        Готов за подвизи

                        Коментар


                        • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

                          Казвате къде и съм там!
                          Говорих с Цецо - евентуално в неделя може да викнем неговият камион до морето да натовари част от машините (колкото събере...), а ние се прибираме с някоя кола......
                          Другият вариант на отиване като минем маршрута си правим изводите и може да се върнем обратно пак по билото на Стара Планина, защо пък не?


                          Аз повече няма да пиша .... само ще следя темата .....

                          ПП Но е хубаво да има някаква асистенция - за да не мъкнем багаж с раници и т. н.
                          0887 246718

                          Коментар


                          • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

                            Първоначално публикуван от Стефан Слабов Преглед на мнение
                            Казвате къде и съм там!
                            Говорих с Цецо - евентуално в неделя може да викнем неговият камион до морето да натовари част от машините (колкото събере...), а ние се прибираме с някоя кола......
                            Другият вариант на отиване като минем маршрута си правим изводите и може да се върнем обратно пак по билото на Стара Планина, защо пък не?


                            Аз повече няма да пиша .... само ще следя темата .....

                            ПП Но е хубаво да има някаква асистенция - за да не мъкнем багаж с раници и т. н.
                            Ти хубаво, че няма да пишеш, но аз пък ще понапиша това онова. Аз, сина ми Иван и Диян /с белия раптор/ ще ходим. И на отиване и връщане на ход. Диян даже се пошегува, че Стефан и компания ако искат и на отиване да отидат с камион, а защо не и с лек а-л...

                            От тук нататък тези, които не смятат да дойдат с нас може и да не четат поста ми, че ще е мноого дълъг.

                            Да започна от единия край, че много имам да пиша:

                            Как виждаме ние двамата с Диян нещата?
                            Какво да направи всеки преди тръгване

                            да провери и отстрани неизправности по машината
                            *ниво на охлаждаща течност евентуални течове
                            *включва ли перката за принудително охлаждане
                            *претрити, напукани маркучи
                            *електроинсталация /дали са горили бушони от претрити кабели/, акумулатор, стартер, блокове за управление
                            *осветление
                            *предни и задни накладки, спирачни дискове
                            *нива на спирачна течност
                            *окачване-шарнирни болтове, носачи, кормилна система
                            *закрепване на защити на рама и носачи, барове, куфари
                            *предни и задни лагери на главини и ос
                            *верига, състояние, натягане и пиньони
                            *състояние на маншони на карета и кардани
                            *луфтове на карета и шлици на кардани
                            *гресиране
                            *нива на масло в двигателя, скорости предно и задно предаване
                            *гуми състояние, дали изпускат, джанти кривини, пукнатини, вентили
                            *да зареди с гориво

                            естествено, че този списък не е изчерпателен и ако машината няма някои от нещата /верига пр./ или има други специфични особености /голям разход на масло пр/ трябва да им се обърне внимание.

                            неща, които всеки трябва да носи със себе си, освен екипировката с която стандартно кара
                            *яке и/или дъждобран
                            *мобилен телефон със запаметени номера на колегите и асистенцията и заредена батерия с непромокаема калъфка /найлоново пликче/
                            *тоалетна хартия и/или носни кърпи
                            *вода /пр. 0,5л/ лека закуска /кроасан, сандвич, вафли/
                            *запалка и/или кибрит
                            *въже
                            *инструменти
                            *тел и/или свински опашки/
                            *резервна свещ
                            *масло ако машината му губи
                            *допълнително гориво, за да си гарантира 100 км. среден преход

                            неща, които 1 от 2-ма или 3 ма трябва да носят
                            *чук
                            *компресор, спрей за гуми и/или помпа, фитили и инструмент за лепене
                            *аптечка
                            *скоч, /тираджийско тиксо/
                            *ГПС с комплекти батерии или включен към ел. инсталацията

                            И за цялата група малка бензинова резачка /ще има много паднали дървета заради дъждовете/

                            Ако някой има специфични особенност или заболяване да си вземе необходимите медикаменти и средства/ пр. алергия от ужилване и др., астма, трудно кръвосъсирване, високо/ниско кръвно налягане, диабет.../

                            Това най-общо преди да потеглим.

                            Но придружаващ автомобил /бус, камионче/ трябва да има.

                            Говорих сега със Стефан, идеята се избистря с преспиване на хотел в Несебър.

                            Говорих със Стоян Козаров, машините ще ги оставим там в неговия обект с 3м. високи зидове, камери, куче и нощна "жива" охрана, а от там ще ни вземе жена ми.

                            Говорих със съпругата си, тя е в Сл. бряг и има 2 леки автомобила, може да ни предвижва из района.

                            Чух се и с Боян. Заедно с него ще има и поне 2 ма с мотоциклети. Но въпроса за асистенция остава висящ.


                            Как си представяте пътуването?
                            В колко часа се срещаме Сливенската и Търговищката група?
                            От Русе колегите ще идвате ли?

                            Според мен дори и да пътуваме заедно трябва да се разделим на групи от оптимално 3 до макс. 4-5 машини. Всеки трябва да наблюдава следващия зад него и да спира, изчаква и оказва помощ при необходимост. Ако се движим всички в пакет и вкупом спираме ще има много паузи. Примерно: Х е изкривил джанта и спукал гума. Принудителен престой 1/2 час. Продължаваме, но аз се движа бавно и се уморявам бързо. И след още половин час всички спирате заради мен да си почина и пия биричка. А не е ли по-добре да останат само 2-3 да помогнат на колегата, а другите да продължат. Освен това група в от повече от 4 машини се губи визуално връзка и придвижването в пакет е доста по-бавно и скоростта прогресивно намалява с увеличаване на участниците. И в групите с които съм се движил доста често се е случвало повече от 1 да изостанат, да се объркат да няма връзка с тях и да се връщаме да ги търсим.

                            С каква средна скорост по време на преход където местността не Ви е позната се движите?

                            Аз съм засичал на състезание средно поддържам 30 км/ч при добри метеорологични условия.
                            На преходи 26-28 км/ч. Разстоянието което трябва да изминете от с. Скала до предложеното от мен място на среща бензиностанция м/у разклона за с. Александрово и с. Веселиново е според мен около 70 км, а може и повече да е. Мисля, че поне 3 часа трябва да си предвидите до времето на срещата ни.

                            Разстоянието, което нашата група трябва да измине от Търговище до мястото на срещата е около 80-90 км. Но понеже първите 20 км сме ги минавали многократно ще ги направим за 1/2 час. За останалите 60-70 км си предвиждам още 3 часа. Или до мястото на срещата имаме 3ч и 30 мин.
                            От с. Веселиново до с. Дропла пътувахме 1ч 45 мин.
                            От с. Дропла до с. Каменяк -3 ч.
                            От с. Каменяк до с. Сини рид - 1 ч.
                            И от с. Сини рид до Сл. Бряг -1 ч и 45 мин.
                            Общо още 7 часа. Но моята идея е да продължим по Трака Ком-Емине и да достигнем телевизионнат кула, да погледаме морето, да завием към с Оризаре и към Базата на Ст. Козаров точно на път Е 87. От Тел кула до базата на Стоянчо е 1 час, а той в състезателно темпо стига за по-малко от 1/2 час. Там на тел кула му предложих да ни чака и посрещне.

                            Грубо казано ни трябват 10 часа за предвижване. Естествено, че аз, Иван и Диян вече сме го правили този маршрут, но Останалите не сте. И като сложим необходимите ни почивки за зареждане на гориво и хапка-пийка ще стигнем по тъмно. А на другия ден след закуска отново трябва да се връщаме.

                            Това горното не съм го написал с цел да откажа някой, а да си направим реална преценка и да сме подготвени.

                            Какво правим ако вали както вече 3ти пореден уйкенд?
                            Последно редактирано от s_s1; 09-07-10, 13:12. Причина: дописване
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

                              Ето 1 примерен трак, като част от него е измината от нас, а последната част е дописана от мен по трака Ком-Емине, а от тел. кула пътя го знам и без ГПС.

                              home_suuny_b_projekt_2010.gdb
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Има ли хора желаещи или практикуващи разходки с АТВ из Сливенския Балкан ?

                                Привет !

                                От КАТ-Русе ни казаха,че Сряда ще можем да регистрираме платформата,ако това се случи сме с ВАС

                                Да попитам трябвали да слагам Разр2 ките на ЛТЗ-а или да карам с Дънлопа на прехода ?
                                Honda TRx 700ХХ , Yamaha Raptor 700 SE
                                Audi A6 2.5 TDi , Audi Q7 3.0 TDi

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X